Connect with us

Economy

ARK Innovation ETF: Cathy Wood: Pewna strategia inwestycyjna pomimo recesji | biuletyn

Published

on

• Zmiana stóp procentowych przeraża inwestorów
• Krótkie pozycje zemszczą się
• po prostu niesamowite plony W ciągu najbliższych pięciu lat

Cathy Wood powiedziała, że ​​recesja w gospodarce światowej i niedawne wahania na rynkach akcji pokazują, że inwestorzy postrzegają politykę Rezerwy Federalnej jako zbyt agresywną. Zaostrzona polityka pieniężna Fed wpływa przede wszystkim na wyceny akcji spółek technologicznych zorientowanych na wzrost, a ryzyko inflacji odstrasza inwestorów. W swoim comiesięcznym webinarium inwestor zwraca uwagę na podwyżkę stóp procentowych Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych, która osłabia wzrost akcji: „Rynki robią się teraz głośno i wydają się kwestionować strategię Fed”. Fed źle ocenia sytuację i pojawiają się bankructwa.
Jest wystarczająco dużo oznak bessy: benchmark S&P 500 jest bliski 20-procentowej wartości straty, która charakteryzuje bessę. Flagowy fundusz ARK Innovation ETF (ARKK) firmy Cathie Wood spadł o ponad 70 procent od rekordowego poziomu z lutego 2021 r. wzorce. Nawet w ciągu ostatnich pięciu lat inwestycja Wood’s była gorsza od indeksu S&P 500 o 67 procent przy 55 procentach.

Widoczna formacja dna? Cathy Wood oczekuje niesamowitych zwrotów

Spodziewając się „niesamowitych zysków” w ciągu najbliższych pięciu lat, Cathy Wood powtórzyła swoją strategię inwestycyjną w CNBC. Firmy technologiczne stały się celem „niesamowitych działań związanych z krótką sprzedażą”, które doprowadziły do ​​znacznych strat cenowych. „Jeśli mamy rację, osoby zajmujące się krótką sprzedażą będą musiały zaopatrzyć się w zapasy i oczekiwać na ten czas” – powiedziała Cathy Wood sprzedającym.
Pozytywne sygnały mogą pochodzić z kwietniowego CPI, tutaj inwestor technologiczny widzi oznaki rozluźnienia inflacji, a ceny surowców będą powoli rosły. Wskazał również na spadek cen samochodów używanych.

Zaufanie inwestora do swojej strategii było ostatnio widoczne w kolejnych zakupach Coinbase i Teladoc. Po ogromnych stratach cenowych poniesionych przez oba tytuły, zespół ARK dokonał dodatkowych zakupów o wartości milionów. Wraz z Teslą, Coinbase i Teladoc są największymi udziałami w funduszu ARK Innovation ETF.

READ  Rossmann, Edica & Co.: Pamiętaj! Ta przekąska sprawi, że poczujesz się źle

Pomimo wspomnianych strat, ARK Innovation ETF pozostaje w centrum uwagi inwestorów i odnotował w ostatnim czasie wpływy netto. Cathy Wood niedawno dodała stanowisko do swojej ETF General Motors, którą teraz określa jako „poważną”, jeśli chodzi o wejście do branży mobilności elektrycznej.

redakcja finanzen.net

Produkty z ograniczoną dźwignią na CoinbaseDzięki nokautom inwestorzy spekulacyjni mogą nieproporcjonalnie uczestniczyć w ruchach cenowych. Wystarczy wybrać wymaganą dźwignię, a my pokażemy Ci odpowiednie otwarte produkty na Coinbase

Dźwignia powinna wynosić od 2 do 20

Brak danych

Kredyty obrazkowe: Cindy Ord/Getty Images dla Bloomberg Businessweek, viewimage/Shutterstock.com

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Economy

Powrót Airbusa A380

Published

on

drdowolne wokół twarzy Lufthansa To wspaniały znak i znak tego, jak nieprzewidywalne są warunki zewnętrzne. W ciągu ostatnich kilku miesięcy kierownictwo linii wielokrotnie potwierdzało, że duży Airbus A380 na stałe opuścił flotę. We wrześniu 2021 r. redakcja Technik und Motor była obecna na niezbędne ćwiczenia we Frankfurcie przed ostatnim lotem A po żegnaniu personelu Lufthansy nie jest to najpiękniejszy samolot na świecie, ale być może najbardziej zabawny dla pasażerów. W każdym razie należy przerwać pracę czterech nieopłacalnych i nieefektywnych grzejników, to były argumenty, które trudno było wymyślić.

Teraz, niespodziewanie, dyrektor generalny Carsten Spohr proponuje przywrócić A380, który nie tylko napędza fantazje fanów, ale także wpływa na cenę akcji. Dowiadujemy się: nieopłacalne i nieefektywne są względne. Najwyraźniej wiele rezerwacji odpowiada kilku samolotom szerokokadłubowym, w końcu Lufthansa, w obecnej trudnej sytuacji, uruchamia wiele używanych samolotów odrzutowych dalekiego zasięgu azjatyckiego pochodzenia. Inną kwestią jest to, jak długo A380 może po tym przetrwać. Są bardziej nowoczesne samoloty. i przeciwny ruch. Airbusa Poinformowano o pierwszym locie testowym A321XLR, samolotu odrzutowego krótkiego i średniego zasięgu, który dzięki ulepszeniom technicznym został przekształcony w użyteczny samolot długodystansowy z Frankfurtu do Calgary. Głównie z układem kabiny jak w Shuttle Mallorca. Koncepcja została dobrze przyjęta, otrzymano 500 zamówień, a regularne serwisy zaplanowano na 2024 r. Mimo całego entuzjazmu dla osiągnięć technicznych. Będziemy wiedzieć, gdzie preferować trasy długodystansowe.

READ  Rossmann, Edica & Co.: Pamiętaj! Ta przekąska sprawi, że poczujesz się źle
Continue Reading

Economy

Konferencja Ukraina na taśmie – w Lugano, walka o odbudowę Ukrainy

Published

on

READ  Muller, Rossmann, DM & Co.: Klienci stoją przed pustymi półkami – zakaz sprzedaży wielu produktów
Continue Reading

Economy

Wartość rynkowa poniżej wartości księgowej: Siemens na minusie: Siemens tnie o 2,8 miliarda euro na Siemens Energy | biuletyn Informacyjny

Published

on

Monachijska grupa technologiczna musi odpisać miliardy ze swoich udziałów, co znacząco wpłynie na wyniki w trzecim kwartale. Teraz Siemens może swobodnie zredukować swój udział z obecnych 35 procent.

Ponadto, 1 lipca grupa sfinalizowała sprzedaż swojej działalności pocztowo-paczkowej od Siemens Logistics o wartości projektu 1,15 miliarda euro, poinformował w piątek Siemens. Jednak przychody ze sprzedaży nie zostaną zaksięgowane w trzecim kwartale. Siemens Logistics zamierza w przyszłości skoncentrować się na logistyce lotniskowej.

W trzecim kwartale Siemens spodziewa się, że spadek będzie miał negatywny wpływ na zysk po opodatkowaniu w wysokości około 2,8 miliarda euro, ogłosiła grupa w czwartek wieczorem. Przy cenie zamknięcia 13,99 euro w czwartek wartość giełdowa Siemens Energy była „znacząco” poniżej wartości księgowej, jak podano powód. Siemens planuje opublikować dane za trzeci kwartał i skutki spadku oczekiwań 11 sierpnia.

Według raportu okresowego, 35-procentowy udział w księgach nadal wynosił około 6,3 miliarda euro w pierwszej połowie roku obrotowego 2021/22. Analityk Jefferies, Simon Toennessen, szacuje poprzednią wartość akcji na 23 do 25 euro za akcję. Późnym popołudniem udział Siemensa stracił około 1 proc. Papiery Siemens Energy początkowo spadły, ale w ciągu roku okazały się dodatnie i zyskały ponad 2 procent.

Siemens uruchomił swoją działalność w zakresie technologii energetycznych, w tym swoją spółkę zależną zajmującą się energią wiatrową Siemens Gamesa, i pod koniec września 2020 r. sprzedał większość udziałów. Zarząd zamierza dalej zmniejszać pozostały udział. Jednak prezes Siemensa, Roland Bosch, oświadczył, że nie chce sprzedawać tego „za mniej niż wartość księgową”. To może teraz utorować drogę, zgodnie z rozważaniami Toennessena.

Philip Buller z Banku Berenberg wspomina o stanie wydarzeń wokół joint venture z francuskim dostawcą samochodów Valeo w zeszłym roku, które Siemens zdewaluował do zera i sprzedał kilka kwartałów później. Uważa, że ​​podobny scenariusz jest możliwy w Siemens Energy. Opisał odpis jako nieunikniony.

READ  Inflacja w strefie euro na poziomie 5,1 Prozent

Cena Siemens Power znalazła się pod znaczną presją w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Powodem są ciągłe problemy w spółce zależnej Gamesa zajmującej się energią wiatrową, zwłaszcza w biznesie z turbinami wiatrowymi na ziemi. Gamesa musiała ostatnio wydać szereg ostrzeżeń o zarobkach. Firma boryka się nie tylko z aktualnie wymagającym otoczeniem rynkowym, ale także z problemami wewnętrznymi. Siemens Energy kilkakrotnie zastępował kierownictwo spółki notowanej na hiszpańskiej giełdzie. Teraz musi się nim zająć Jochen Eckholt, dyrektor ds. energii Siemensa. Krokiem w kierunku restrukturyzacji jest całkowite przejęcie Gamesy, w której Siemens Energy posiada około 67 proc.

Akcje Siemens Energy straciły w tym roku prawie 40 procent swojej wartości. Gazeta jest daleka od rekordowych poziomów 34 euro, które osiągnęły na początku zeszłego roku. Stawka jest również obecnie notowana znacznie poniżej końca rynku w wysokości 22 euro. Wartość rynku wynosi około dziesięciu miliardów euro.

Berenberg opuszcza Siemensa „kupuj” – cel to 176 euro

Prywatny bank Berenberg pozostawił ocenę Siemensa na poziomie „kupuj” z ceną docelową 176 euro, pomimo 1 miliarda dolarów odpisu akcji Siemens Energy. „W normalnych okolicznościach rynek zignorowałby coś takiego, ale w tej chwili nie jest to łatwe” – napisał analityk Philip Boehler w badaniu dostępnym w piątek. Sytuacja przypomniała mu o podobnym posunięciu w zeszłym roku, dotyczącym joint venture z Valeo. W tym czasie akcje zostały odpisane jako bezwartościowe, ale wkrótce potem ponownie zaksięgowano zysk.

Monachium (dpa-AFX)

Wybrane produkty dźwigowe na Siemens AGDzięki nokautom inwestorzy spekulacyjni mogą nieproporcjonalnie uczestniczyć w ruchach cenowych. Po prostu wybierz żądany żuraw, a my pokażemy Ci odpowiednie otwarte produkty na Siemens AG

Dźwignia powinna wynosić od 2 do 20

Brak danych

Więcej wiadomości o Siemens AG

Źródła obrazu: MICHELE TANTUSSI/AFP // Getty Images, Siemens Energy AG

READ  Rossmann, Edica & Co.: Pamiętaj! Ta przekąska sprawi, że poczujesz się źle
Continue Reading

Trending