Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Apple wprowadza Facetime na Androida i Windows – przez przeglądarkę

Aplikacja do czatu wideo Facetime firmy Apple będzie nieco podobna do Zoom: Apple umożliwi również korzystanie z oprogramowania w systemach Android i Windows w przyszłości.

W kontekście konferencji deweloperskiej Konferencja WWDC 2021 i wprowadzenie nowych miejsc pracy iOS 15 i iPadOS 15 Apple ogłosiło, że wprowadzi Facetime także na Androida i Windowsa. Wygląda na to, że grupa pozycjonuje aplikację jako alternatywę dla Zoom lub Google Meet, ale Apple nie ma natywnych aplikacji Facetime dla tych dwóch systemów operacyjnych.

Facetime dla Androida i Windows jest dostępny przez Chrome lub Edge

Dla wielu użytkowników Apple Facetime to rozwiązanie do rozmów wideo z rodziną lub przyjaciółmi. Do tej pory, podobnie jak wiele aplikacji Apple, był dostępny tylko w systemach operacyjnych iOS i macOS – co zmieni się wraz z ogłoszeniem iOS 15 i macOS 12: W przyszłości użytkownicy Apple będą mogli wysyłać linki z zaproszeniami do swoich kontaktów przez e-mail, Whatsapp lub kalendarz. Następnie mogą używać użytkowników systemu Android lub Windows do uczestniczenia w czatach wideo.

Połączenie można następnie odebrać w systemach operacyjnych innych niż Apple za pomocą przeglądarki, takiej jak Edge lub Chrome. Wymagane jest, aby aplikacje obsługiwały kodek wideo H.264. Apple potwierdza, że ​​połączenia Facetime są nadal szyfrowane od końca do końca.

Ilustracja Apple Facetime: piękny iPhone obok brzydkiego smartfona z Androidem z grubymi krawędziami i wycięciem. (Zdjęcie: Jabłko)

Facetime dla Androida i Windowsa z ograniczoną funkcjonalnością

Apple ogłosił także szereg innych aktualizacji aplikacji Facetime, które będą dostępne jesienią. Dostępna jest nowa opcja widoku sieci i funkcja izolacji dźwięku w celu poprawy jakości dźwięku podczas połączeń wideo. Jest też obsługa dźwięku przestrzennego i opcja ukrycia tła z nieostrym obrazem.

Prawie skończone!

Kliknij link w e-mailu z potwierdzeniem, aby zakończyć rejestrację.

Chcesz uzyskać więcej informacji o naszym biuletynie?
Dowiedz się więcej teraz

iOS 15 wprowadza wiele nowych funkcji Facetime do udostępniania treści na iPhone’ach – nie wszystkie z nich muszą być dostępne w wersji internetowej. (Zdjęcie: Jabłko)

Inne nowe funkcje to Share Play, dzięki którym wielu użytkowników może wspólnie oglądać filmy lub słuchać muzyki i dzielić się pomysłami w filmie lub na czacie. Te funkcje nie wydają się być w pełni dostępne dla użytkowników platform innych firm. Uwaga w przypisie, że udostępniane treści wymagają subskrypcji wskazuje, że użytkownicy iOS i Androida wkrótce będą mogli wspólnie oglądać filmy.

Możesz być nim również zainteresowany

READ  Czy Face ID zapewnia miejsce na nowe funkcje? ⊂ · ⊃ CURVED.de