Connect with us

Economy

Apel o ratowanie pilotów: amerykańskie linie lotnicze borykają się z niedoborem nafty

Published

on

Stan: 27.07.2021 15:54

Ponieważ na wielu amerykańskich lotniskach kończy się nafta, amerykańskie linie lotnicze zachęcają teraz swoich pilotów do oszczędzania paliwa. Loty mogą być również odwołane z powodu braku paliwa.

W USA gwałtowny wzrost ruchu lotniczego tego lata miał nadzwyczajne konsekwencje: podaż nafty na niektórych lotniskach spadła tak bardzo, że linie lotnicze wymagają od pilotów oszczędzania paliwa, a nawet opóźnienia i awarie łączności wydają się możliwe. Piloci mogą oszczędzać paliwo, na przykład, jeśli po starcie stale się wznoszą zamiast schodków lub wyłączają silnik podczas lądowania po lądowaniu. Ogólnie rzecz biorąc, oszczędza naftę, jeśli na przykład unika się wzorców trzymania przed lądowaniem.

Problemy z zaopatrzeniem przez kilka tygodni

American Airlines wezwały swoich pilotów do oszczędzania jak największej ilości paliwa. „Każdy galon jest przydatny” – powiedział wczoraj dyrektor John Dudley. Dudley wyjaśnił, że obecnie w Stanach Zjednoczonych brakuje nafty — dodatkowo brakuje też cystern i kierowców. Uważa się, że problemy z dostawami będą występować do połowy sierpnia.

Nafta jest coraz rzadsza, zwłaszcza na mniejszych lotniskach w zachodnich Stanach Zjednoczonych. W Nevadzie gubernator Steve Sisolak ostrzegał już w sobotę przed brakiem paliwa. Może to powodować opóźnienia w lotach pasażerskich i towarowych z lotniska Reno-Tahoe.

Rurociągi przewożą więcej benzyny i oleju napędowego

Delta Airlines wyjaśniła, że ​​przyczyną niedoboru była zmniejszona przepustowość rurociągów: podczas pandemii Corony potrzeba było mniej nafty, a zatem mniej przepuszczano – zamiast tego więcej benzyny i oleju napędowego.

Jednocześnie brakowało również cystern, a nawet kierowców ciężarówek do transportu cystern, aby zapewnić odpowiednią podaż nafty, podała CNBC. Doprowadziło to do nietypowych środków: według rzecznika związku pilotów American Airlines powiedział AFP, że niektóre maszyny muszą być wypełnione większą ilością nafty niż wcześniej, aby nie wylądowały na małym lotnisku bez zapasów. Większa masa może wówczas zostać zrekompensowana mniejszą liczbą pasażerów.

READ  UE musi decydować o wypłacie pomocy

Urlopowicze w Stanach Zjednoczonych pozostają w domu

Brak dostaw w ostatnich tygodniach wynikał ze zwiększonego krajowego ruchu lotniczego w Stanach Zjednoczonych. To z kolei wynika z gwałtownego wzrostu liczby wakacyjnych podróży Amerykanów do domu. Ponieważ wielu z nich jest w stanie dotrzeć do międzynarodowych miejsc docelowych tylko z testami Covid lub szczepieniami, coraz więcej obywateli USA zwraca się teraz do krajowych miejsc turystycznych – zwłaszcza na Zachodnim Wybrzeżu. Na przykład międzynarodowe lotnisko Bozeman Yellowstone w Montanie na skraju Parku Narodowego Yellowstone odnotowało w ubiegłym miesiącu wzrost liczby pasażerów o ponad trzeci rok do roku.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

N26 osiąga większą niż oczekiwano rundę finansowania – Gospodarka

Published

on

Neo-Bank N26 otrzymał duży zastrzyk środków. Pomimo gniewu na regulatora bankowego Baffina, jest on większy niż oczekiwano. Ale w pewnym momencie N26 musi pójść na ustępstwa wobec Baffina.

Continue Reading

Economy

Stresujące dane przemysłowe: Ceny ropy pod presją po nowych podwyżkach | biuletyn

Published

on

Wczesnym rankiem ceny ropy osiągnęły najwyższy poziom od kilku lat.

Wczesnym wieczorem cena beczki North Sea Brent (159 litrów) wyniosła 84,60 USD. To było o 26 centów mniej niż w piątek. Cena wcześniej wzrosła do 86,04 USD, najwyższego poziomu od trzech lat. Cena baryłki amerykańskiej ropy West Texas Intermediate (WTI) spadła o jeden cent do 82,27 USD. Wcześniej osiągnął najwyższy poziom od 2014 r., wynoszący 83,87 USD.

Reklama

l, złoto, handluj wszystkimi towarami z dźwignią (do 30)

Handluj towarami z wysoką dźwignią i małymi spreadami. Możesz zacząć handlować już za 100,00, aby skorzystać z efektu 3000 euro kapitału!

Uwaga dotycząca Plus500: 74% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz podjąć wysokie ryzyko utraty pieniędzy. Plus500UK Ltd jest autoryzowany i regulowany przez Financial Conduct Authority (FRN 509909). Plus500CY Ltd jest autoryzowany i regulowany przez CySEC (nr 250/14).

Po południu rozczarowujące dane przemysłowe z USA zaważyły ​​na cenach ropy. Produkcja przemysłowa we wrześniu niespodziewanie spadła. Problemy z międzynarodowymi łańcuchami dostaw nadal wywierają presję na produkcję. Spadek produkcji przemysłowej ogranicza również popyt na surowce.

Początkowo ceny ropy kontynuowały niedawny wzrost. Osiem tygodni temu ceny miały tendencję do wzrostu, wywołane obawami inwestorów o niewystarczającą podaż przed zimą. W miarę jak wiodące kraje uprzemysłowione wychodzą z kryzysu gospodarczego w wyniku kryzysu koronowego, rosną obawy o deficyt podaży na rynku ropy.

Inwestorzy obserwują przede wszystkim niedobór gazu ziemnego, który zwiększył zapotrzebowanie elektrowni na ropę naftową. Na tym tle eksperci nie mogą wykluczyć kolejnego wzrostu cen ropy.

„Napięta sytuacja rynkowa, którą Organizacja Krajów Eksportujących Ziemię (OPEC) i Międzynarodowa Agencja Energii (IEA) widziały w swoich miesięcznych raportach w zeszłym tygodniu, kontrastuje z wczesnym zakończeniem wysokich cen ropy naftowej i produktów naftowych” – skomentował Raw. ekspert ds. materiałów Carsten Fritsch z Der Commerzbank in Trading.

READ  Szwecja odchodzi od Hiszpanii - Gospodarka - Aktualności

Nowy Jork/Londyn (dpa-AFX)

Więcej informacji o cenie ropy (Brent)

Źródła obrazu: QiuJu Song / Shutterstock.com, B Studio / Shutterstock.com

Continue Reading

Economy

Dostawa teraz także do Polski

Published

on

Firma modowo-lifestyle’owa Breuninger wchodzi do Polski w październiku 2021 roku. Początkowo nie ma nawet kosztów wysyłki zamówień.

Podstawy w skrócie

  • Breuninger rozwija swój sklep internetowy.
  • Zgłoszenia są teraz przyjmowane z Polski.
  • Dla firmy jest to ważny krok w kierunku internacjonalizacji.

Breuninger jest jednym z odnoszących największe sukcesy dostawców e-commerce w sektorze premium w krajach niemieckojęzycznych.

Niemiecka firma zajmująca się modą i stylem życia rozszerzyła działalność na Austrię w 2017 r. i Szwajcarię w 2019 r.

Kolejnym krokiem jest teraz Polska: Breuninger zamierza po raz pierwszy oferować swoje usługi w krajach nieniemieckojęzycznych w październiku 2021 roku.

Sklep internetowy i obsługa klienta prezentowane są w języku polskim. Jak informowaliśmy w doniesieniu medialnym, dostępne będą metody płatności online P24 i BLIK. Po złożeniu zamówienia klienci mogą oczekiwać, że zamówiony towar dotrze w ciągu trzech do pięciu dni roboczych. Ponadto początkowo nie będą naliczane koszty wysyłki zamówień z Polski.

Breuninger stał się międzynarodowy

Holger Blecker, dyrektor generalny Breuninger, jest podekscytowany ekspansją do sąsiedniego kraju: “Z entuzjazmem i podekscytowaniem czekamy na naszą pierwszą ekspansję online poza region DACH. Nasza sąsiednia Polska jest bardzo interesującą, dynamicznie rozwijającą się i wysoce internetową powiązanym rynku.”

W związku z tym firma planuje stale poszerzać swoją strefę internetową w Europie o gamę marek premium, luksusowych i designerskich.


READ  Fotelik elektryczny CUPRA Born można zamówić już teraz
Continue Reading

Trending