Connect with us

Top News

Anne Will (ARD) – Louisa Newbur odnosi się do Laceta: „Usprawiedliwiasz treści rasistowskie!”

Published

on

Anne Will powala Armina Lacheta na ARD za kwalifikacje na prezydenta. Louisa Newbour wykorzystuje program do dobrej krytyki szefa CDU.

Berlin – Korona Dyskusje ostatnich kilku miesięcy były tak mocno kontrolowane, że prawie zapomina się o nich: są inne tematy. Na przykład kryzys klimatyczny. Ponadto mają nadejść wybory federalne. Nadszedł więc czas, aby wybrać kandydatów na prezydenta. Premier Nadrenii Północnej-Westfalii próbuje zdenerwować lidera partii i kandydata na prezydenta Armin Lachet w pierwszym kwartale godzinnego programu w Anne in the ART.

„Dlaczego jesteś właściwą osobą?” Podstawowy deficyt z następującymi: „Dlaczego nie jesteś Marcusem Soderem?” Jak zwykle Armin Lashett porównuje mantrę mówiącą o tym, kto może rozwiązać wiele zadań po kryzysie, od niedoborów w świecie cyfrowym po krótkoterminową pracę i specjalne przepisy dotyczące prawa upadłościowego, po różnice w nauce między dziećmi i młodzieżą. Ludzie. Był poza domem, a w piwnicy było dużo. „Czuję, że wszyscy chcą to zrobić ze mną”. Długo oczekiwany program wspólnych wyborów CDU i CSU, obiecał w ARD, będzie dostępny w czerwcu. „Ale nie potrzebuję planu, aby powiedzieć, dlaczego chcę zostać prezydentem” – nalegał w przypadku Anne Will.

Goście Anne Will Twoja aktywność
Armin Lacet Premier NRW, prezydent CDU i kandydat na prezydenta
Louisa Newbury Activist Bee Friday for the Future
Ursula Munch Politolog
Martin Machovex Szef biura Jeet w Lipsku i szef Jeet na wschodzie

Armin Lacet w Anne Will (ARD): Soder i Mers jako siły zła Laceta

Po 15 minutach inni goście mogą dołączyć do rozmowy w Anne Will. Ursula Munch, politolog i dyrektor Akademii Wychowania Politycznego w Datsing, przewiduje w audycji ARD, że związek będzie miał tylko jedną szansę na wygranie wyborów, jeśli pozwoli się mu zmierzyć z kryzysem Corona. „Ale to tylko minimalne wymaganie” – podkreśla. Ponieważ jest tak wiele innych problemów, wiele z nich wydaje się niepokoić ludzi, zwłaszcza we wschodniej części kraju.

READ  Polska odrzuca propozycję UE złagodzenia prawa azylowego

W jednym klipie słuchacze mogą usłyszeć głosy sztabów wyborczych Saksonii i Saksonii-Unhold: chcą kandydata z wyraźnym profilem CDU zamiast bardziej zgodnego Armina Lashetta. Martin Machovex, szef biura Jeet w Lipsku i redaktor naczelny Jeet w Austen, potwierdza to własnymi spostrzeżeniami. Na Wschodzie wielka tęsknota za „większą debatą”, czyli poważniejszymi osobowościami, jak Friedrich Mers czy Marcus Soder. „Ci dwaj będą tańczyć jak złe duchy wokół Armina Lacheta” – deklaruje Martin Machovex, prawie jak Cassandra.

Anne Will (ART): Louisa Newpower oskarża Lucy o zaginięcie

Na Wschodzie Armin Laschett sprzeciwia się temu, że politycy szczególnie szanują to, co obiecują. Już teraz złożył obietnicę: „Żadnego sojuszu z Afti”. Doprowadziło to jednak do gwałtownych ataków na niego, zwłaszcza na „Piątki dla przyszłości”, oskarżyła Louisa Newbour, która oskarżyła Armina Lacheta o to, że nawet nie wypowiadał się przeciwko powołaniu kontrowersyjnego byłego przywódcy obrony konstytucyjnej, Hansa-George’a Masona. Południowa Turyngia jako bezpośredni kandydat do Puntestock. „W ten sposób usprawiedliwiasz treści rasistowskie i antysemickie, które są umiarkowane” – mówi Louisa Newbour.

Kandydat na kanclerza próbuje się wyrwać z sprawy, wskazując, że nie ma możliwości dyktowania miejscu, kogo wyznaczyć. „Kandydat na prezydenta Zielonych nie zdecydował, kto zostanie burmistrzem Turyngii”, mówi Lasshed, rzucając palcem na rasistowskie zarzuty przeciwko Borisowi Palmerowi. Ponadto nie jest świadomy jakichkolwiek wyraźnych treści antysemickich, które rzekomo rozpowszechnił Hans-George Massen, co należy najpierw udowodnić.

Nieżyjąca Anne Will powróciła do klimatu przybyła w ARD

Wiele z transmisji na ARD już minęło, a biorąc pod uwagę orzeczenie Federalnego Trybunału Konstytucyjnego w Karlsruhe, naprawdę chcieli rozmawiać o polityce klimatycznej, który stwierdził, że federalna ustawa o ochronie klimatu z września 2019 r. Nie wystarczyła. „Rząd federalny był pod tym względem szczęśliwszy od nas”, Louisa Newbour zestawia tajemniczy ekstatyczny zespół redakcyjny.

READ  Rosja widzi w Polsce potencjalne zagrożenie

Korzysta teraz z okazji, aby pokazać premierowi i jego partii zaniedbania w ostatnich latach w Nadrenii Północnej-Westfalii poprzez zdalne regulacje dla turbin wiatrowych od późnej fazy węglowej do zerwania energii neutralnej dla klimatu. W przypadku Anne Will Armin Laschett cytuje decyzje swojego poprzedniego rządu, którego działania były korektą błędnych kluczowych decyzji podjętych przez Sojusz Czerwono-Zielonych.

Anne Will w ARD Media Library

Czy przegapiłeś program? W ARD-Mediathek Spektakl „Anne Will” można oglądać od niedzieli 9 maja 2021 roku, Popatrz.

Anne Will (ARD): Louisa Newbie jest w pokoju pytań

Anne Will łączy problem klimatu ze wschodnim pytaniem, w którym chce się dowiedzieć od kierownika biura „Jeet” w Lipsku Martina Machovexa: „Czy można pokonać doniczkę z zielonymi celami na Wschodzie?” CDU w celu zapewnienia pojednania. Dotyczy to nie tylko „modnych mieszkańców miast”, ale także ludzi, którzy jeżdżą samochodami po kraju i chcą raz w roku wyjechać na wakacje. Machovex dostrzega potencjał w najbardziej konsekwentnym podejściu Armina Lashetta. „To może działać w przypadku polityki klimatycznej” – mówi Machovex.

Louisa Newbour jest zła, że ​​kwestia środków do życia często zmienia się w kwestię stylu życia. Przecież nie tylko węgiel, ale także energetyka wiatrowa traci miejsca pracy, ponad 100 tysięcy. „Kto rekompensuje rolnikom nieudane zbiory?” Na pytanie aktywistki nie ma już odpowiedzi, ponieważ czas ucieka, a Anne Will chce szybko dowiedzieć się od Armina Laceta, jaki procent ma teraz na celu w wyborach federalnych w 2021 roku. Stroma pomoc, bo przed nim: „Im więcej, tym lepiej”. (Theresa Schomberg)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top News

ATP Challenger: Jurij Rodionov świętuje pierwsze zwycięstwo w Polsce – Sports Mix

Published

on




Wiedeń – wtorek, 16.08.2022, 12:18

Jurij Rodionov świętuje zwycięstwo w miękkim otwarciu w ATP Challenger w Grodzisku Mazowieckim.

Dolny Austriak pokonał Niemca Henry’ego Scheuera (ATP 287) 6:3 i 6:4 po godzinie 1:34. Za pomocą. To zakończyło serię przegranych trzech meczów Rodionowa.

W pierwszym secie 23-latkowi udało się przełamać 4:2. W drugiej rundzie obaj gracze rezygnują z pierwszej gry serwisowej. Po dwóch odbitych breakballach na początku meczu, Rodionov dostaje przerwę 4:3. W rezultacie Austriak pewnie pracował, aby wygrać pierwszą rundę.

W 1/8 finału spotyka świat nr 138. Zwycięzcą pojedynku jest Michael Geerts (ATP 231) lub kwalifikator Marco Topo (ATP 495).

Turniej w Polsce odbędzie się na twardych kortach i będzie przygotowaniem do rozpoczynających się w przyszłym tygodniu eliminacji US Open.

Źródło tekstu: © LAOLA1.at


na szczyt »

READ  Polska odrzuca propozycję UE złagodzenia prawa azylowego
Continue Reading

Top News

Come-X szuka dowodów: politycy wzywają do zbadania polityki Scholesa

Published

on

Poszukiwanie dowodów afery Com-X |

Politycy wzywają do nalotu na Scholz

W tej sprawie eksperci sądowi Unii wezwali do nowych poszukiwań kanclerza Olafa Schaalza (64 l., SPD)!

Wynika to z afery Warburga, który w czasie pełnienia funkcji burmistrza Hamburga przekazał SPD datki partyjne i miliony podatków.

Prokuratorzy śledczy z Kolonii odnotowali w aktach, że istnieją oznaki „konkretnego usunięcia” wpisów z kalendarza na terenie kampusu Warburga.

Jak dotąd przeszukano jedynie oficjalną skrzynkę e-mail Scholza. Zastępca wydziału Unii Andrea Lindholz (51 lat, CSU): „Scholz musi teraz ujawnić śledczym swój prywatny ruch e-mail”.

Wiceprzewodniczący Grupy Parlamentarnej CDU/CSU: Andrea Lindols (51 lat, CSU)

Zdjęcie: Sojusz obrazu / dpa

To prawie rok od 2014 roku, kiedy Hamburg uniknął pobierania 47 milionów euro podatków od Warburg Bank. Należy zdecydować o wiadomościach WhatsApp, SMS-ach, osobistych mailach.

▶︎ Ekspert wnętrz Stefan Heck (39 lat, CDU): „Usunięcie kalendarza to przykrywka, która doprowadzi do dalszego dochodzenia”. Biuro Prokuratora Stanowego ma w razie potrzeby „niezbędne narzędzia”.

Rzecznik hamburskiej komisji śledczej Koetz Weiss (56 l. CDU) dodaje: „Wszystkie e-maile i czaty Scholza muszą być sprawdzone”.

Skandal Com-X

W latach 2001-2016 bankierzy, prawnicy i inwestorzy oszukiwali niemiecki rząd na miliardy poprzez sztuczki podatkowe i transakcje giełdowe. Ponieważ te transakcje typu „come-ex” są nazywane, płacą dwukrotność podatku płaconego tylko raz.

Zaangażowany był również hamburski Bank Warburg. Zbadana zostaje rola ówczesnego burmistrza Olafa Scholza.

Prokuratura hamburska: brak podstaw do wszczęcia śledztwa

Tymczasem prokurator generalny Hamburga odrzucił skargę przeciwko Scholzowi i jego następcy burmistrza Peterowi Tzentscherowi (56 l., SPD) za niewszczynanie dochodzeń.

Potwierdził to później rzecznik władz „Codzienne lustro” To zostało zgłoszone.

Powód: Prokurator Gerhard Streit (72 l.) złożył skargę karną przeciwko Scholesowi i Tzentscherowi w związku z podejrzeniem o pomoc w uchylaniu się od płacenia podatków.

Według odrzucenia skargi złożonej przez Prokuraturę Generalną w dniu 10 sierpnia 2022 r., „nie ma wystarczających przesłanek faktycznych, by podejrzewać, że podejrzenia o uchylanie się od opodatkowania Warburg Bank były świadomie lub celowo zachęcane przez hamburskie organy podatkowe”.

To właśnie widziała prokuratura w Hamburgu. Z raportu prokuratora wynika, że ​​nie było żadnych istotnych nowych ustaleń.

Wątpliwe jest, czy będzie to kontynuowane po ostatnich wydarzeniach w aferze Come-X.

Come-Ex-Deals: nielegalny przemyt dywidendy
READ  Hilton by Hilton podpisał kontrakt z dwoma hotelami w Polsce
Continue Reading

Top News

Rosnące ceny: Ceny żywności rosną w Polsce i Danii

Published

on

Wstępne obliczenia Federalnego Urzędu Statystycznego (DESTATIS) zostały potwierdzone w tym tygodniu. W porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku ceny żywności w Niemczech wzrosły w lipcu 2022 r. o 14,8%. Oznacza to, że inflacja wzrosła już piąty miesiąc z rzędu. W lipcu 2022 r. wzrosły ceny wszystkich kategorii żywności. Tłuszcze i oleje jadalne (+44,2%) oraz produkty mleczne i jaja (+24,2%) znacznie wzrosły w cenach. Dwucyfrowe wskaźniki inflacji wyznaczono także dla pozostałych grup żywności, w tym mięsa i przetworów mięsnych (+18,3%).

18,6% wzrost w Polsce

Według analiz UCE Research i Grupy Wyższej Szkoły Bankowej ceny dla odbiorców końcowych dla najważniejszych grup produktów w polskim handlu detalicznym żywnością w lipcu były średnio o 18,6% wyższe niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku. Oznacza to, że inflacja, która była już wysoka, ponownie wzrosła o 0,6 punktu procentowego w porównaniu z poprzednim miesiącem.

Podobnie jak w poprzednich miesiącach prym wiodły produkty tłuste, ze średnim wzrostem cen o 50,4% w ciągu roku. Ceny masła wzrosły o 54,3%, olejów jadalnych średnio o 50,5%, a masła o 46,3%. Chleb też jest bardzo drogi. Zgodnie z wynikami analizy, w lipcu trzeba było zapłacić średnio o 28,2% więcej niż rok temu. W przypadku makaronów był on o 32,1% wyższy.

Średnio ceny mięsa są o jedną czwartą wyższe niż w lipcu 2021 roku. Ceny wołowiny wzrosły o 36,9%, kurczaka o 19,4%, a wieprzowiny o 17,1%. Biorąc pod uwagę wzrost cen producentów, ekonomiści spodziewają się dalszych podwyżek cen konsumpcyjnych.

Wzrost o około 11% w Danii

Duńscy konsumenci musieli znacznie głębiej zagłębić się w swoje portfele w lipcu 2022 roku niż latem 2021 roku. Według Krajowego Urzędu Statystycznego oficjalna stopa inflacji żywności w duńskiej sprzedaży detalicznej żywności wyniosła w zeszłym miesiącu 11,0% rok do roku. W porównaniu do czerwca 2022 r. ceny żywności wzrosły średnio o 1,1%. wiek

Continue Reading

Trending