Connect with us

Top News

Anne Will (ARD) – Louisa Newbur odnosi się do Laceta: „Usprawiedliwiasz treści rasistowskie!”

Published

on

Anne Will (ARD) – Louisa Newbur odnosi się do Laceta: „Usprawiedliwiasz treści rasistowskie!”

Anne Will powala Armina Lacheta na ARD za kwalifikacje na prezydenta. Louisa Newbour wykorzystuje program do dobrej krytyki szefa CDU.

Berlin – Korona Dyskusje ostatnich kilku miesięcy były tak mocno kontrolowane, że prawie zapomina się o nich: są inne tematy. Na przykład kryzys klimatyczny. Ponadto mają nadejść wybory federalne. Nadszedł więc czas, aby wybrać kandydatów na prezydenta. Premier Nadrenii Północnej-Westfalii próbuje zdenerwować lidera partii i kandydata na prezydenta Armin Lachet w pierwszym kwartale godzinnego programu w Anne in the ART.

„Dlaczego jesteś właściwą osobą?” Podstawowy deficyt z następującymi: „Dlaczego nie jesteś Marcusem Soderem?” Jak zwykle Armin Lashett porównuje mantrę mówiącą o tym, kto może rozwiązać wiele zadań po kryzysie, od niedoborów w świecie cyfrowym po krótkoterminową pracę i specjalne przepisy dotyczące prawa upadłościowego, po różnice w nauce między dziećmi i młodzieżą. Ludzie. Był poza domem, a w piwnicy było dużo. „Czuję, że wszyscy chcą to zrobić ze mną”. Długo oczekiwany program wspólnych wyborów CDU i CSU, obiecał w ARD, będzie dostępny w czerwcu. „Ale nie potrzebuję planu, aby powiedzieć, dlaczego chcę zostać prezydentem” – nalegał w przypadku Anne Will.

Goście Anne Will Twoja aktywność
Armin Lacet Premier NRW, prezydent CDU i kandydat na prezydenta
Louisa Newbury Activist Bee Friday for the Future
Ursula Munch Politolog
Martin Machovex Szef biura Jeet w Lipsku i szef Jeet na wschodzie

Armin Lacet w Anne Will (ARD): Soder i Mers jako siły zła Laceta

Po 15 minutach inni goście mogą dołączyć do rozmowy w Anne Will. Ursula Munch, politolog i dyrektor Akademii Wychowania Politycznego w Datsing, przewiduje w audycji ARD, że związek będzie miał tylko jedną szansę na wygranie wyborów, jeśli pozwoli się mu zmierzyć z kryzysem Corona. „Ale to tylko minimalne wymaganie” – podkreśla. Ponieważ jest tak wiele innych problemów, wiele z nich wydaje się niepokoić ludzi, zwłaszcza we wschodniej części kraju.

READ  Spór o wymiar sprawiedliwości z Polską: Ursula von der Leyen jest już przedstawiona

W jednym klipie słuchacze mogą usłyszeć głosy sztabów wyborczych Saksonii i Saksonii-Unhold: chcą kandydata z wyraźnym profilem CDU zamiast bardziej zgodnego Armina Lashetta. Martin Machovex, szef biura Jeet w Lipsku i redaktor naczelny Jeet w Austen, potwierdza to własnymi spostrzeżeniami. Na Wschodzie wielka tęsknota za „większą debatą”, czyli poważniejszymi osobowościami, jak Friedrich Mers czy Marcus Soder. „Ci dwaj będą tańczyć jak złe duchy wokół Armina Lacheta” – deklaruje Martin Machovex, prawie jak Cassandra.

Anne Will (ART): Louisa Newpower oskarża Lucy o zaginięcie

Na Wschodzie Armin Laschett sprzeciwia się temu, że politycy szczególnie szanują to, co obiecują. Już teraz złożył obietnicę: „Żadnego sojuszu z Afti”. Doprowadziło to jednak do gwałtownych ataków na niego, zwłaszcza na „Piątki dla przyszłości”, oskarżyła Louisa Newbour, która oskarżyła Armina Lacheta o to, że nawet nie wypowiadał się przeciwko powołaniu kontrowersyjnego byłego przywódcy obrony konstytucyjnej, Hansa-George’a Masona. Południowa Turyngia jako bezpośredni kandydat do Puntestock. „W ten sposób usprawiedliwiasz treści rasistowskie i antysemickie, które są umiarkowane” – mówi Louisa Newbour.

Kandydat na kanclerza próbuje się wyrwać z sprawy, wskazując, że nie ma możliwości dyktowania miejscu, kogo wyznaczyć. „Kandydat na prezydenta Zielonych nie zdecydował, kto zostanie burmistrzem Turyngii”, mówi Lasshed, rzucając palcem na rasistowskie zarzuty przeciwko Borisowi Palmerowi. Ponadto nie jest świadomy jakichkolwiek wyraźnych treści antysemickich, które rzekomo rozpowszechnił Hans-George Massen, co należy najpierw udowodnić.

Nieżyjąca Anne Will powróciła do klimatu przybyła w ARD

Wiele z transmisji na ARD już minęło, a biorąc pod uwagę orzeczenie Federalnego Trybunału Konstytucyjnego w Karlsruhe, naprawdę chcieli rozmawiać o polityce klimatycznej, który stwierdził, że federalna ustawa o ochronie klimatu z września 2019 r. Nie wystarczyła. „Rząd federalny był pod tym względem szczęśliwszy od nas”, Louisa Newbour zestawia tajemniczy ekstatyczny zespół redakcyjny.

READ  Sprzątanie po burzach w RLP - SWR Aktualności

Korzysta teraz z okazji, aby pokazać premierowi i jego partii zaniedbania w ostatnich latach w Nadrenii Północnej-Westfalii poprzez zdalne regulacje dla turbin wiatrowych od późnej fazy węglowej do zerwania energii neutralnej dla klimatu. W przypadku Anne Will Armin Laschett cytuje decyzje swojego poprzedniego rządu, którego działania były korektą błędnych kluczowych decyzji podjętych przez Sojusz Czerwono-Zielonych.

Anne Will w ARD Media Library

Czy przegapiłeś program? W ARD-Mediathek Spektakl „Anne Will” można oglądać od niedzieli 9 maja 2021 roku, Popatrz.

Anne Will (ARD): Louisa Newbie jest w pokoju pytań

Anne Will łączy problem klimatu ze wschodnim pytaniem, w którym chce się dowiedzieć od kierownika biura „Jeet” w Lipsku Martina Machovexa: „Czy można pokonać doniczkę z zielonymi celami na Wschodzie?” CDU w celu zapewnienia pojednania. Dotyczy to nie tylko „modnych mieszkańców miast”, ale także ludzi, którzy jeżdżą samochodami po kraju i chcą raz w roku wyjechać na wakacje. Machovex dostrzega potencjał w najbardziej konsekwentnym podejściu Armina Lashetta. „To może działać w przypadku polityki klimatycznej” – mówi Machovex.

Louisa Newbour jest zła, że ​​kwestia środków do życia często zmienia się w kwestię stylu życia. Przecież nie tylko węgiel, ale także energetyka wiatrowa traci miejsca pracy, ponad 100 tysięcy. „Kto rekompensuje rolnikom nieudane zbiory?” Na pytanie aktywistki nie ma już odpowiedzi, ponieważ czas ucieka, a Anne Will chce szybko dowiedzieć się od Armina Laceta, jaki procent ma teraz na celu w wyborach federalnych w 2021 roku. Stroma pomoc, bo przed nim: „Im więcej, tym lepiej”. (Theresa Schomberg)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Kupowanie grzybów w Polsce: jaka jest cena popularnych kurek na rynku?

Published

on

Kupowanie grzybów w Polsce: jaka jest cena popularnych kurek na rynku?

In Polen ist die Pilzernte in vollem Gange. Pfifferlinge sind frisch auf dem Basar in Kostrzyn nad Odrą erhältlich. Ist der Preis im Vergleich zu deutschen Supermärkten wirklich günstiger?

Kostrzyn

Ein Artikel von

Bettina Winkler

Kurki na rynku polskim w Kostrzynie

Kurki w Polsce: sprzedawca Natalia ze świeżymi grzybami na targu w Kostrynie nad Otre. Czy kurki są tańsze w krajach sąsiednich?

Bettina Winkler

„Nasze grzyby są w 100% polskie” – podkreśla Natalia na stoisku z warzywami na bazarze w Kostrzynie nad Odrą, dwadzieścia kilometrów od Śląskiego. Swoją drogą piękny polski rynek z wieloma straganami, małymi restauracjami, bezpłatnymi miejscami parkingowymi, czystymi toaletami i niezliczoną liczbą fryzjerów. Warto odwiedzić.

READ  Polska: Wzrost ideologicznego nadzoru szkół | Europa | DW
Continue Reading

Top News

Po upałach w NRW: Burze przynoszą ochłodę – Aktualności – WDR – Aktualności

Published

on

Po upałach w NRW: Burze przynoszą ochłodę – Aktualności – WDR – Aktualności

Sobota potem NRW Znów ciepło, a przede wszystkim wilgotno, wieczorem i w nocy przelotne opady deszczu oraz ciepłe burze.

W Wuppertal-Ronsdorf piorun uderzył w dach domu. Następnie zapalił się dach. Według straży pożarnej w Wuppertalu nikt nie został ranny.

Uczestnicy koncertów są przemoczeni

Ostrzeżenie pogodowe na festiwalu w Baruka | Źródło zdjęcia: WDR/Marvin Hoffmann

Wśród tych, którzy byli zaskoczeni ulewnym deszczem, byli ci, którzy wzięli udział w festiwalu Parookaville w Wies. Na terenie lotniska, gdzie nocowało wielu gości, organizatorzy poprosili gości o zamknięcie namiotów i zabezpieczenie ich na ziemi ze względu na pogodę.

Wieczorem w Dusseldorfie, gdzie obecnie odbywa się Jarmark Nadreński, zebrały się ciemne chmury. Później zaczęło padać. Wczorajszy koncert Coldplay, pierwszy z trzech koncertów w Düsseldorfie, był odpowiednio mokry.

Chris Martin w ulewnym deszczu | Źródło zdjęcia: Henning Kaiser/dpa

Tuż przed frontmanem Chrisem Martinem i jego ekipą na arenie zaczęło się lać Taśma Wszedł na scenę. Prawie 50 000 fanów i muzyków zostało przemoczonych.

W niedzielę ponownie możliwe są burze

W niedzielę w Nadrenii Północnej-Westfalii niebo będzie pochmurne i zawsze będą występować pojedyncze przelotne opady deszczu i burze, w niektórych obszarach czasami bardzo groźne: z ulewnymi opadami deszczu, gradem i burzliwymi wiatrami. Temperatura nieznacznie spadnie do 26–29 stopni.

Według redakcji pogody WDR pogoda we wschodniej Westfalii jest ekstremalna Po południu możliwe są burze i ulewne opady deszczu do 50 litrów na metr kwadratowy.

Uczestnicy Christopher Street Day w Kolonii mają nadzieję, że bogowie pogody będą w ciągu dnia nieco życzliwi. Przez miasto przechodzi wielka parada, w której uczestniczy około 60 000 osób. Organizatorzy spodziewają się, że na trasie pojawi się ponad milion gości.

Oto trzy wskazówki, które pomogą Ci w pełni wykorzystać gorącą i wilgotną pogodę:

  • Wentylacja wczesna i późna – ale dopiero po: Wentylacja ma sens, gdy temperatura na zewnątrz jest niższa niż w pomieszczeniu – czyli późnym wieczorem lub wczesnym rankiem. Niemniej jednak w wielu pomieszczeniach i sytuacjach ważne jest regularne wietrzenie w ciągu dnia. W przeciwnym razie powietrze w pomieszczeniu będzie nasycone parą i zanieczyszczeniami.
  • Pij dużo: Powinieneś pić regularnie przez cały dzień, zanim poczujesz pragnienie. Obowiązują następujące zasady: gorące napoje mogą zwiększyć pocenie się, bardzo zimne napoje mogą powodować nadmierne ciepło, co może wywierać nacisk na układ krążenia. Wybierz więc złoty środek między ciepłem a zimnem.
  • Zrób sobie sjestę: Jeśli to możliwe, DocEsser zaleca przebywanie w pomieszczeniach zamkniętych w godzinach od 13:00 do 18:00. Zatem od południa do późnego popołudnia słońce jest w najwyższym punkcie. Pomocne jest także noszenie w miarę możliwości luźnych i przewiewnych ubrań.

Ćwicz od północy do południa

W upalne dni, jeśli to możliwe, biegaj rano. Zdjęcie: dpa/Thomas Banneyer

Jeśli chcesz ćwiczyć, najlepiej robić to rano, szczególnie w upalne dni. „Brak powszechnie zauważanego południowego upału„Mówi meteorolog WDR Vogt.”Latem najwyższą temperaturę osiągamy pomiędzy godziną 15:00 a 18:00.”

Jeśli więc masz ochotę pobiegać w upalne dni, z pewnością możesz to zrobić w porze lunchu – ale lepiej nie robić tego wieczorem. „Oprócz upału powietrze jest również silnie zanieczyszczone– mówi Vogt.

Nasze zasoby:

  • Redakcja WDR Weather Meteorolog WDR Jürgen Vogt
  • Centrum Kompetencji Meteorologicznych ARD
  • Centrum Doradztwa Konsumenckiego NRW
  • Agencja informacyjna AFP
READ  Polska: Wzrost ideologicznego nadzoru szkół | Europa | DW
Continue Reading

Top News

Wizyta w Pniewach, mieście partnerskim Oer-Erkenschwick w Polsce

Published

on

Wizyta w Pniewach, mieście partnerskim Oer-Erkenschwick w Polsce

READ  Corona News Ticker: Home Office powinno być nadal możliwe | NDR.de - Aktualności
Continue Reading

Trending