Connect with us

Economy

Annalena Barbock opiera się na zasadzie Angeli Merkel w Unii Europejskiej w Polsce

Published

on

Annalena Barbock i Zbigniew Rao

Nowa minister spraw zagranicznych Niemiec po raz pierwszy spotyka się ze swoim polskim odpowiednikiem. Warszawa jest drugą po Paryżu stolicą narodową, do której udał się pierwszy szef MSZ. Wśród nich byli w Brukseli – w Unii Europejskiej i NATO.

(Zdjęcie: AP)

Berlin Nie można tego nazwać ciepłym przyjęciem nowej minister spraw zagranicznych Polski Annaleny Barbock. Na wielu plakatach Angela Merkel i Frank Walter Steinmeier stoją obok Adolfa Hitlera i Josepha Goebbelsa.

Tekst: „Czy urzędnicy w Niemczech, bardzo zaniepokojeni rządami prawa w innych krajach, mogą wreszcie uporać się z rażącym bezprawiem Niemiec i wypłacić Polsce odszkodowanie za szkody i zbrodnie wojenne podczas II wojny światowej?”

I tu znowu jest nawiązanie do nazistowskiej „Trzeciej Rzeszy”, którą rządząca populistyczna partia Prawo i Sprawiedliwość próbuje w kółko powtarzać. Prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił już o budowie „Czwartej Rzeszy” – im niższe PiS w sondażach, tym ostrzejsze żądania i oskarżenia.

Barbock również stoi w obliczu tej sytuacji: oczekuje, że nowy rząd Niemiec będzie gotowy do rozmów o odszkodowaniach – powiedział minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau po pierwszym spotkaniu z Barbockiem w piątek w Warszawie.

Dzisiejsze najlepsze oferty pracy

Znajdź najlepsze oferty pracy teraz i
Zostaniesz powiadomiony e-mailem.

Barbock złożył już wieniec przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Niemcy hitlerowskie najechały Polskę i zabiły miliony ludzi oraz zbudowały większość obozów zagłady na okupowanych ziemiach polskich.

Barbook opiera się na zasadzie nadziei

Ale mimo wszystkich konsekwencji przeszłości, wizyta pierwszego szefa Departamentu Stanu jest zdominowana przez teraźniejszość. Jest to trwająca walka między Polską a instytucjami UE o przestrzeganie praw obywatelskich w państwie członkowskim Polska. Przede wszystkim UE domaga się niezależności polskiego sądownictwa.

Barbock pozostał dyplomatyczny – w przeciwieństwie do poprzedniej linii Zielonych, opierając się na stanowisku zrezygnowanej kanclerz Angeli Merkel: Jeśli sprzeczności są zbyt duże, jak na temat unijnych wartości, powiedziała w piątek zielona polityk po spotkaniu z Rau. w Warszawie „co najważniejsze, będąc bardzo intensywnymi w tych sprawach”.

Do tej pory Zieloni i SPD w szczególności wezwali Parlament Europejski do wstrzymania finansowania UE, jeśli kraje-odbiorcy – takie jak Polska i Węgry – ograniczą prawa obywatelskie, wolność wypowiedzi i niezależność sądownictwa. Merkel ostrzegała przed eskalacją do końca i polegała na wynegocjowanym rozwiązaniu.

Barbock powiedziała w Warszawie, że teraz chce znaleźć rozwiązanie dwustronne i europejskie. A potem zapytana, czy po rozmowach w Warszawie ma nadzieję, że Polska zajmie miejsce w sporze prawnym, odpowiedziała: „W polityce zagranicznej, a zwłaszcza dyplomacji, potrzeba nie tylko odrobiny szczęścia dyplomatycznego, ale zawsze ma również nadzieję.” „.

Stosunki dwustronne charakteryzują się sprzecznościami

Berbock nie poddała się jednak Warszawie: na swoich spotkaniach poruszała kwestię wartości i praw obywatelskich, co podkreślił nowy szef niemieckiej dyplomacji. „To tworzy silne przyjaźnie, nawet jeśli jest to niewygodne” – powiedział Barbock, który był teraz w Warszawie po Paryżu i Brukseli – i spotka się w ten weekend z ministrami spraw zagranicznych siedmiu największych krajów uprzemysłowionych (G7) w Liverpoolu.

Stosunki z ministrem spraw zagranicznych Zielonych są sprzeczne, zwłaszcza w Warszawie: podczas gdy rząd PiS czuje się pod presją w kwestii praworządności we wszystkich partiach, polska opozycja w szczególności łączy nadzieję z krytycznym stanowiskiem Zielonych. Opozycja potrzebuje presji ze strony Brukseli i Berlina, by oprzeć się najbardziej antydemokratycznym reformom polskiego PiS. „Szczególnie, jeśli chodzi o rządy prawa i prawa człowieka, nie możemy dopuścić do upadku instytucji europejskich” – podkreślił Barbock.

Dobrze też, że Berbuk – w przeciwieństwie do swoich poprzedników Heiko Maasa i Sigmara Gabriela (obaj SPD) – spotkała się podczas inauguracyjnej wizyty w Warszawie z ministrem spraw zagranicznych Rau i prezydentem Andrzejem Dudą oraz rzecznikiem praw obywatelskich Marcinem Więckiem. Rzecznik jest punktem kontaktowym dla Polaków niezadowolonych z pracy władz. Polska ciężko walczy z Unią Europejską o zapewnienie zgodności z europejskimi wartościami i prawami obywatelskimi oraz kontrowersyjną reformę polskiego sądownictwa.

Spór zagraża dodatkowej roli UE

Jednak rząd Warszawy i opozycja podzielają twarde stanowisko z nową partią rządzącą w Niemczech wobec Rosji i kontrowersyjnego gazociągu Nord Stream 2 nad Morzem Bałtyckim. Rolę dyplomatyczną Niemiec w przemówieniu o przejęciu oficjalnych obowiązków w MSZ Barbock przekazał Niemcom jeszcze przed przyjazdem do Wisły i Berlina w stosunku do mniejszych członków UE, zapewniając: „Nie będziemy realizować naszych idei i interesów na czele naszego sąsiadów, a już na pewno nie ich kosztem”.

Ale rząd PiS pozostaje sceptyczny wobec zmiany rządu w Berlinie. Bo socjaldemokraci, Zieloni i FDP chcą, aby Unia Europejska przybrała formę federacji europejskiej. Takie założenie jest zapisane w umowie koalicyjnej. Z drugiej strony rząd Polski chce, aby Unia Europejska była związkiem w dużej mierze niezależnych państw narodowych. Dla Warszawy ważny jest tylko rynek wewnętrzny. Polska gospodarka to szczególny sukces Unii Europejskiej – po części dzięki rynkowi wewnętrznemu.

W niedzielę nowy kanclerz federalny Olaf Schulz (Partia Socjaldemokratyczna) przyjedzie do Warszawy z inauguracyjną wizytą – a wcześniej pojedzie też do Paryża i Brukseli. Premier Polski Mateusz Morawiecki wezwał już do zakończenia budowy Nord Stream 2 firmy Schulz.

jeszcze: Oto wyzwania, przed którymi stoi pierwszy niemiecki minister spraw zagranicznych

READ  Nigdy więcej nafty: ta linia lotnicza chce teraz latać z wodorem
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Neto: Klient stosuje praktyczną sztuczkę – ale czy to dozwolone?

Published

on

Klient internetowy wykorzystuje praktyczną sztuczkę — ale czy jest to dozwolone?

Tanie zakupy: 10 wskazówek, jak zaoszczędzić pieniądze w supermarkecie

Tanie zakupy: 10 wskazówek, jak zaoszczędzić pieniądze w supermarkecie

Wszyscy jesteśmy bardzo szczęśliwi, kiedy możemy zaoszczędzić trochę pieniędzy na zakupach. 10 wskazówek, jak kupować tanio

Pokaż opis

zamieszanie w Sieć-Klient! Nie trzeba dodawać, że nie wszystko jest dozwolone w zniżce – tylko kilka w supermarkecie. Ale jest jedna zasada, która się do tego odnosi SiećKlient jest nieoczekiwany.

Właściwie po prostu chce na własną rękę SiećIdź na zakupy w oddziale. Ale kiedy chwyta pudełko, nagle rozmawia z nim pracownik.

Klient netto dociera do boksu – ale kasjer go zatrzymuje

Wydaje się, że istnieje baza zakupowa Netto. Jednak wydaje się, że nie znają wszystkich klientów z daleka, jak się okazuje. Ponieważ klient jest bardzo zdenerwowany doświadczeniem zakupów w jednym z oddziałów Netto.


„Niestety, dzisiaj były to złe doświadczenia z zakupami” – napisał na Facebooku. „Wchodziłam do sklepu, gdy kasjerka ostrzegła klienta, żeby zabrał puste pudełko, bo klient jest zachęcany do kupowania toreb. Ponieważ lubię też zabierać puste pudełko, bo nie zawsze noszę torby ze sobą po pracy, Poprosiłam o to.” Jednak odpowiedziała na jego prośbę tą samą odpowiedzią.

Neito: Żadnych więcej pudełek? Klient ponosi teraz tragiczne konsekwencje

Nie ma pudełka, proszę zabrać ze sobą torbę. Klient wyciągnął z tego własne wnioski. „Miałem nieprzyjemne uczucie, kiedy robiłem zakupy, ponieważ musiałem kupić torbę, więc kupiłem mniej niż planowałem”. I wtedy też się dzieje: „Torba jest rozdarta po drodze”.

READ  Coca-Cola zmienia przepis - wściekli klienci: „Dlaczego ???”

—————Więcej informacji o sieci:

  • Firma Discover Brand powstała w 1928 roku jako hurtownia
  • W 1971 roku otwarto pierwszy punkt sprzedaży detalicznej pod nazwą SuDi (SuperDiscount).
  • Siedziba firmy znajduje się w Maxhütte-Haidhof (Bawaria)
  • Netto jest spółką zależną firmy Edeka.
  • W 2018 roku Netto wprowadziło nowe logo.

—————

W ogóle nie może zrozumieć tej zasady i uważa ją za nieprzyjazną dla środowiska. „Oczywiście, znowu, sprzedaż jest ważniejsza niż zrównoważony rozwój”. I żąda od Facebooka uchylenia tej zasady. „Ponieważ do tego czasu wolę korzystać z innych sklepów”.

Podobno nie tylko on i drugi klient nie znają tego przykazania.

Neto: Zamieszanie wśród klientów – czy jest to teraz dozwolone, czy nie?

Inny klient odpowiada na post na Facebooku: „Co to za bzdury”. „W przeciwnym razie nie ma takich instrukcji” – mówi. Inny klient uważa tę zasadę za dziwną. „Wiele słyszałam”, śmieje się, „ale nic takiego”. W związku z tym dla innych zakaz ten wydaje się zupełnie nowy.

—————

Więcej aktualności netto:

Neto: Klient chce zwykłej zniżki – ale miała tam szczęście

Nitto pamięta ważne potrawy – zawiera ślady środków czyszczących

Neto i Benny: Oddzwoń! Nie powinieneś pić tej wody mineralnej

—————

To również przyciąga uwagę przeciwnika. Jednak Netto zapewnia w tym momencie niewielką jasność. Zespół ds. mediów społecznościowych skomentował post: „To taki wstyd mieć tak nieprzyjemne doświadczenie w twoim oddziale”. „Wcale tak nie powinno być. Chcielibyśmy ponownie poruszyć ten temat na stronie.”

Następnie zostaniesz poproszony o podanie oddziału klienta, ale reszta powinna być prywatna. Dla innych klientów nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy po zakupie mogą teraz zabrać pudełko do domu. Sam klient nie wydaje się entuzjastyczny. Według skarbnika ogłoszenie wyszło „z samej góry”. (bo)

READ  Nigdy więcej nafty: ta linia lotnicza chce teraz latać z wodorem

Jednak gdy zapytał go DER WESTEN, przeciwnik udzielił jasnej odpowiedzi. Dlatego zakaz dotyczy tylko plastikowych pudełek na półce, a nie pudełek papierowych. Więcej na ten temat dowiesz się tutaj >>>


Continue Reading

Economy

dzikie pole na ukrainie | opinie

Published

on

Wschodnia Ukraina wróci do Rosji, a Zachód może pójść do piekła: mówi się, że rosyjski generał narzekał w latach 90.; Przynajmniej to cytuje amerykański politolog Samuel Huntington w swojej gorąco dyskutowanej książce The Clash of Civilizations. Tymczasem jest to w dużej mierze potwierdzone: Rosja najechała na Krym, kontroluje Donbas i z trudem może oprzeć się wyzwoleniu braci i sióstr sąsiedniego kraju, zagrożonego dekadencją Zachodu – a jeśli nie chcą, Kreml stosuje przemoc.

Jeśli w najbliższym czasie władca Rosji Putin rozpocznie ofensywę, rozłam na Ukrainie będzie z pewnością scenariuszem: wschód i południe – aż po granice Rumunii i Mołdawii, w tym także zależne od Moskwy Naddniestrze – zostaną zajęte i trwale okupowane. Wątpliwa z punktu widzenia Moskwy Ukraina Zachodnia może osłabić się jako państwo buforowe i buforowe.

słabo zaludniony i późno

W ten sposób Rosja osiągnęłaby strategiczną pozycję, do której dążyła, bez tworzenia irytującego gniazda oporu. Rzeczywiście, Putin – którego rezygnacji nie życzymy w ciągu najbliższej dekady lub dwóch, chociaż nie ma po nim miłego księcia pokoju – od czasu do czasu z premedytacją mówi o „nowej Rosji”, Noworosji. Ten niejednoznaczny termin geograficzny odnosi się do obszarów na północ od Morza Czarnego zajętych w XVIII wieku przez carycę Katarzynę II (z domu Sophie von Anhalt Zerbst).

Z grubsza jest to step między Donem a Dunajem lub z grubsza pas od Doniecka do Odessy. Święta Ziemia Rosyjska? Donieck nazywał się Yusovka, od nazwiska założyciela miasta, brytyjskiego przemysłowca Johna Hughesa (później przez jakiś czas nosiła żenującą etykietę Stalina). Odessę z kolei zbudował hiszpański oficer Jose de Ribas, w rosyjskiej służbie Joseph Deripas. Historia tego regionu jest zróżnicowana, nie tak prosta, jak bardziej nadaje się do celów propagandowych.

Przez bardzo długi czas, aż do połowy XVII wieku, tereny te były słabo zaludnione, chociaż ich bogate, czarne gleby są idealne do uprawy roślin. Tradycyjnie kłusowali tam wszelkiego rodzaju bezdomni, różnorodny szereg bezwzględnych rycerzy, od legendarnych Scytów i Sarmatów po Kumanów, którzy ostatecznie utknęli na Węgrzech, gdzie nazwy miejsc z sylabą „kun” wciąż świadczą o tym.

READ  Eksplodujące ceny gazu ziemnego: równowaga między kwestiami klimatyczno-społecznymi niesie ze sobą materiały wybuchowe dla koalicji - Polityka

Na starożytnych mapach słowo „loca deserta” widnieje w pustej przestrzeni w głębi lądu Morza Czarnego, podobnie jak „hic sunt leones” na mapie Afryki. Kraj nie był całkowicie wyludniony, ale te rozległe przestrzenie, które Słowianie trafnie nazwali „dzikim polem”, z rosyjskiej perspektywy można sobie wyobrazić jako rodzaj „dzikiego zachodu”: coraz bardziej apetyczne łąki przemierzane przez tatarskich rycerzy w Dzień Katarzyny. Ziemia pod luźnym panowaniem sułtana osmańskiego, pożądana przez dużą, ale słabą Rosję, Polskę i Litwę.

Stres może się odwrócić

Ziemia bez ludzi, do której uciekli ukraińscy i rosyjscy chłopi z ucisku Polaków lub Rosjan. Wśród nich powstały stowarzyszenia kozackie. W XVII w. pod panowanie rosyjskie znalazły się regiony ukraińskie położone na lewym brzegu Dniepru, płynącego mniej więcej z północy na południe. W latach siedemdziesiątych XVIII wieku siły carskie wypędziły Turków: Chanat Krymski nie był już podporządkowany sułtanowi, ale był nominalnie niezależny, ale podlegał łańcuchowi Moskwy; W 1783 nastąpiła aneksja. Kiedy Putin śpiewał hymny o sprowadzeniu Krymu z powrotem do domu, można by pomyśleć, że jest co najmniej rosyjski, dopóki Schwyz był Szwajcarem.

Tak więc zaledwie 240 lat temu mapy zostały przerysowane i ustanowiono nową prowincję Rosji. Region mniej więcej odpowiada tym regionom na Ukrainie, które w wyborach prezydenckich w 2004 roku głosowały na prorosyjskiego Wiktora Janukowycza; Potem wybuchła przeciwko niemu Pomarańczowa Rewolucja, ku wielkiemu rozczarowaniu Moskwy. Są też te regiony, którym Leonid Kuczma zawdzięcza wybór na prezydenta w 1994 roku: Kuczma pobierał wówczas lekcje ukraińskiego podczas kampanii wyborczej.

Teza o podziale Ukrainy na pół, a może tylko w połowie jest słuszna, opiera się głównie na klasyfikacjach językowych. Ogólnie rzecz biorąc, język rosyjski jest dziś najbardziej rozpowszechniony na wschodzie i południu (są też terminy mieszane, które komplikują sprawy), co nie znaczy, że wszyscy rosyjskojęzyczni uważają się za Rosjan, nie mówiąc już o chęci poddania się Moskwie. Presja Kremla mogła odbić się i zbliżyć Ukraińców różnych języków i kultur.

READ  Coca-Cola zmienia przepis - wściekli klienci: „Dlaczego ???”

Kraj nie jest też całkowicie prawosławny, jeśli w ogóle nadal jest religijny (islam i tak kiedyś dominował na Krymie). Na dalekim zachodzie, w regionie Lwów (Lwów), dominuje katolicyzm w formie greki unitariańskiej. W miastach o znaczeniu środkowoeuropejskim, takich jak Lemberg (Lwów) czy Czerniowce, wpływy kultury polskiej i habsburskiej nadal oddziałują na podziemie.

raczej odstraszający niż atrakcyjny

W 2014 r. Putin wywołał burzę, mówiąc: „Noworosja, to Charków, Ługańsk, Donieck, Chersoń, Nikołajew, Odessa” – nie rozumiejąc, dlaczego nowa Rosja została przekazana Ukrainie w czasach sowieckich. To bezwstydnie opisuje go jako Irredenta. Już z kręgów polskiego rządu rozeszły się pogłoski, że Putin proponował Polsce rozbiór Ukrainy, którą uważał za sztucznego potwora: Lwów był historycznie miastem polskim. Niezależnie od tego, jaka jest prawda, trudna sytuacja grzyba rozszczepionego trzyma Kijów w pogotowiu.

Moskwa ma realne i uzasadnione interesy strategiczne: dobre, spokojne sąsiedztwo. To, czy można to osiągnąć poprzez gwałt wojskowy, jest pytaniem retorycznym. Rosji ewidentnie nie brakuje hard power, ale niewiele jest dowodów na skuteczniejszą, długofalowo uwodzicielską soft power, czyli charyzmę kulturową.

Tołstoj, Czechow, Czajkowski – to wszystko dawno temu. Aleksander Borodin także; Stworzył muzyczny pomnik dziewiętnastowiecznego „dzikiego pola”: „Tańce Polowetza”, wspaniałe melodie, którym Broadway poświęcił się później entuzjastycznie. Dziś „Nowa Rosja” boi się tańca śmierci.

Continue Reading

Economy

Głośniki bluetooth Sony w świetnej cenie na Amazon

Published

on

Głośnik Bluetooth Sony jest teraz sprzedawany na Amazon po okazyjnej cenie. Dzięki małemu pudełku możesz odtwarzać muzykę, audiobooki, podcasty lub radio z telefonu komórkowego. Przyjrzyj się bliżej Sony SRS-XB13.

Szukasz zestawu słuchawkowego mini bluetooth? W takim razie możesz być zainteresowany podkreśleniem dzisiejszej oferty: wodoodporny produkt Głośniki bluetooth firmy Sony Dostępny od dziś Amazon za jedyne 33 euro.

Najlepsza oferta szczegółowa: Głośniki Bluetooth firmy Sony

Wyłącz na chwilę telefon i posłuchaj ulubionej muzyki dzięki naszemu Today Show. Mini głośnik Sony nadaje się do salonu, pokoju dziecięcego, a nawet kuchni i łazienki. Jest pyłoszczelny, wodoodporny, a nawet chroniony przed promieniowaniem UV: idealny do ogrodu, na wakacje i na basen.

Odrobina cudu dźwięku zapewnia potężny dźwięk przestrzenny, bogate basy i czysty wokal. Po prostu sparuj go z SRS-XB13 na sekundę, aby uzyskać stereofoniczny dźwięk przestrzenny.

Wytrzymały, wodoodporny głośnik po prostu łączy się z telefonem komórkowym przez Bluetooth i odtwarza w domu ulubioną muzykę, audiobooka lub playlistę treningową. Ma długą żywotność baterii do 16 godzin, kompaktowe wymiary i odpinany pasek do przenoszenia i mocowania. Jest również dostępny w sześciu wspaniałych kolorach.

Dlatego warto mieć głośnik Bluetooth

Głośnik Sony zachwyca bogatym dźwiękiem i kompaktową konstrukcją: to świetny prezent i długoterminowy towarzysz, który zawsze zapewnia wspaniałe wrażenia dźwiękowe.

Dziś oszczędzasz 45 procent w porównaniu z RRP i co najmniej 10 euro w porównaniu do innych sklepów!

Kolejny program dnia

Oprócz głośnika Sony istnieją obecnie inne dobre oferty. Przeglądaj listę młotów obrotowych Bosch i innych ofert.

W ten sposób znajdujemy najlepsze oferty

Naszym celem jest znalezienie dla Ciebie najlepszych ofert. Przy wyborze produktów zwracamy uwagę na aktualne najniższe ceny, dobre recenzje, wyniki różnych testów, dostępność dobrego rozmiaru (np. w modzie). Wybieramy nasze najlepsze oferty na podstawie najlepszych cen i przeprowadzamy niezależne badania. Porównujemy ceny w głównych sklepach internetowych, aby określić rzeczywiste oszczędności. Artykuł będzie stale aktualizowany, dzięki czemu nigdy nie przegapisz żadnej okazji.

READ  Coca-Cola zmienia przepis - wściekli klienci: „Dlaczego ???”

t-online otrzymuje prowizję od sprzedawcy detalicznego za produkty sprzedawane za pośrednictwem tej witryny. Jako kupujący nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów.

Continue Reading

Trending