Connect with us

entertainment

Andreas Gaballier umieszcza Beatrice Egli w „Zapytaj mysz” – byłem zszokowany: „Zaufałem mu”

Published

on

  • Drużyna Myszy kontra Drużyna Elefant: Beatrice Egli, Horst Lichter i Jörg Bilawa rywalizowali z Annette Freer, Ester Sedlaczyk i Andreasem Gaballierem w Ask the Mouse.
  • Spróbuj odpowiedzieć na pytania dzieci.
  • Jedno z najważniejszych pytań: Dlaczego rodzina pojawia się z dziećmi i kończy z dziećmi dopiero o 23:30?

Więcej wiadomości o telewizji i transmisji strumieniowej znajdziesz tutaj

Efekt uczenia się „Zapytaj mysz” jest zawsze bardzo duży. Od sobotniego wieczoru wiemy, gdzie kończy się tęcza i dlaczego psy nie mogą być kolorowe. Co więcej, teraz to wiemy Jörg Bilawas Tatuś może odbijać całe zdania i Andrzej Gaballier Nie zawsze działa poprawnie w grach. Kiedy Horst Lichter, który był gościem Eckart von Hirschhausen obok Beatrice Egli, Annette Frier i Esther Sedlaczek, po raz ostatni zobaczył, jak jego górna warga jest całkowicie zamazana.

Zacznijmy od pierwszego pytania myszy: dlaczego rodzina pojawia się z dziećmi i kończy dopiero o 11:30 wieczorem? Nie żeby dzieci nie mogły spać do późna, ale po godzinie 22 zwykle pojawia się prawdziwe zmęczenie.

Pytanie 2: Kto wie więcej i wygrywa 25 000 euro na szczytny cel? To było główne pytanie zadane w sobotni wieczór Eckhart von Hirschhausenktóry od 2010 roku kieruje formatem ARD „Zapytaj mysz”.

Tym razem w pracy dla niego: Maus z piosenkarzami pop Beatrycze EgliTV Chef Światła Horsta i koordynator Jörg Bilawa, który sam nadzorował koordynację w latach 2006-2009, a także zespół Elephant, gdzie aktorka Annette Freire, koordynatorka Ester Sedlaczyk i fajny pop Andreas Gaballier próbowali swoich sił. Trzy rundy, w których prawdziwe gwiazdy serialu, dzieci, zadawały wiele ciekawych pytań.

Zapytaj mysz Gdzie jest koniec tęczy?

Pytania takie jak te, które zadała 9-letnia Julia z Berlina: Gdzie kończy się tęcza?

O: Do końca można dotrzeć tylko na płaskim, niezabudowanym terenie.
B: Koniec można zobaczyć tylko z góry z powietrza.
C: Tęcza to właściwie okrąg, więc nie ma końca.

Te dwie drużyny wcale nie były solidne. „Horst wydawał się mądrzejszy od nas” – powiedział Bilawa, którego grupa skupiła się na świetle reflektorów. „Właśnie wysłuchałem tego, co powiedziała Annette” – wyznał ponownie Sedlaczek, który nie miał dużego doświadczenia, jeśli chodzi o tęcze. Ona i wszyscy inni zostali w końcu oświeceni przez doświadczenie: tęcza jest w rzeczywistości kołem. Jednak gdy stoimy na ziemi, nie widzimy tego, ponieważ reszta koła znika za horyzontem, dlatego zawsze widzimy tylko półkole z tęczą.

READ  Darts EM 2021 Salzburg dzisiaj: harmonogram, transmisje telewizyjne, transmisje - uczestnicy i daty w skrócie

Żenujące „Rock and Roller Music” Gabal

Pomiędzy rundami pytań czasami odbywała się gra. Na przykład drużyny musiały posortować kule o różnych kolorach, które były ułożone w kilka kolumn, tak aby ostatecznie we wszystkich kolumnach znajdowały się tylko kule jednego koloru. Tym, co utrudniało sprawę, ale w żadnym wypadku nie było to niemożliwe, było to, że można było przestawiać tylko jedną piłkę na raz.

„Andreas zaczyna”, powiedział ktoś z zespołu Andreasa Gaballiera, po czym odpowiedział „Panie najpierw!”. Otwarte na kulki. „Popularny rock and roll” nie spełnił swojej roli. „Ta gra w kolorowe kulki jest zbyt łatwa i zbyt wymagająca dla wątpliwego Gabaliera” – napisała jedna osoba na Twitterze. Drużyna Elefant nadal zdobyła 30 punktów.

Z powodu „kolorowych psów”

A propos kolorów: Marilyn z McKinburne zajmowała się psem i za jej pośrednictwem zadałam ciekawe pytanie. Ponieważ w królestwie zwierząt jest tak wiele barwnych postaci, dziewięciolatek chciał wiedzieć, co następuje:

Dlaczego psy nie są kolorowe?

O: Ponieważ brakuje mu pewnych genów określających kolor sierści.
B: Bo i tak widzą tylko czerń i biel.
O: Ponieważ ich dieta jest zbyt jednostronna jak na kolorową sierść.

Ze względu na inne odpowiedzi, zespoły nie były trudne do zidentyfikowania odpowiedzi „a” jako odpowiedzi prawidłowej. To prawda, że ​​jest to „znane jako zapalenie kciuka”, ale z natury psy nie wyrastają z koloru czarnego, brązowego i białego.

czemu? Kolor sierści jest również determinowany przez barwnik melaninę, aw genomie nie ma innych pigmentów. Zaradni hodowcy mogą więc długo eksperymentować: raczej nie wyprodukują zielonego owczarka czy różowego jamnika.

„usta jedzą patyczki pielęgnacyjne”

Artysta Riccardo Simonetti również wziął udział w pokazie w sobotni wieczór, aby odpowiedzieć na pytanie właściciela Kolonii w dziedzinie „bezużytecznej wiedzy”: 18-latek chciał wiedzieć, ile czasu zajmuje użycie 20 balsamów do ust, jeśli oczywiście ty używaj ich z rzędu i dwa razy dziennie.

READ  Odżywianie: Szparagi - Niemcy - warzywa dla niemieckiego mózgu - rozrywka

Czy balsamy do ust naprawdę działają? A może są zainteresowani? „Eckart von Hirschhausen był początkowo bardziej zainteresowany językiem. »Usta jedzą patyczki pielęgnacyjne«, powiedział jasnobrody, a następnie zapytał medium: »Horst, kiedy ostatni raz widziałeś górną wargę?«”. ? Lichter nie potrafił odpowiedzieć na pytanie, ani mysz, ale ostatecznie Simonetti wiedział aż za dobrze, ile zajmie 20 balsamów do ust: 3010 dni!

Najpierw dobry nastrój, potem uderza

Warto również wiedzieć, że fiszbinowce od czasu do czasu odbijają powietrze, gdy wynurzają się na powierzchnię. „Mój ojciec potrafił ucieleśniać całe frazy” – dumnie mówił o swoim starcu Biława. – Czy tak poznał twoją matkę? Żartujący Eckart von Hirschhausen chciał dowiedzieć się więcej.

W środku formatu, który trwał ponad trzy godziny, było zdecydowanie najzabawniej. Zabawy nie można było trochę wykluczyć, gdy niewątpliwie sympatyczna Beatrice Egley zaśpiewała swoją nową piosenkę „Ganz Eagle”. W pewnym momencie Andreas Gaballier musiał pójść w jego ślady i powiedział: „Koniec może być nowym początkiem, a nowa miłość może być taka piękna” i zaśpiewał coś o „W pływowym wietrze straciłem serce”.

Fakt, że stracił serce w silnym wichrze może być trochę tragiczny, ale nie powinien to być prawdziwy powód, dla którego Andreas Gabaler nękał rywalkę Beatrice Egli i sprowadzał go na złą drogę. Musieli ułożyć sześć fragmentów piosenki we właściwej kolejności – trochę jak gra muzyczna w „pamięć”.

Za sześcioma dzwonkami pozytywki znajdowały się fragmenty sześciu piosenek. Sześć części piosenki zaśpiewanej na żywo przez Malika Harrisa, który zasiadł przy szafie grającej i będzie reprezentował Niemcy na kolejnym ESC, musiało zostać ułożonych we właściwej kolejności.

Gabale oszukuje Egli

W każdym razie nie było łatwo umieścić fragmenty utworów z utworów takich jak Guildo hat dich lieb Guildo Horna czy Wunder gibt es immer wieder Katji Epstein we właściwej kolejności. Kiedy nadeszła kolej Egli i nie wiedział już, co robić, Gabaler udał, że chce jej pomóc i celowo zasygnalizował niewłaściwy dzwonek. Wtedy Egli był w szoku. „Zaufałem mu. Ale nie można ufać ludziom z Austrii. Nigdy więcej nie zaśpiewam cię Liadzie” – powiedział najpierw Szwajcar, a potem bezpośrednio do Andreasa Gaballiera. Po prostu się roześmiałem.

READ  Unsere Buchtipps im Februar - Bürgerportal Bergisch Gladbach

Zresztą po trzech rundach drużyna Mausa z Eglim, Lichterem i Pilawą zdobyła więcej punktów niż ich przeciwnicy. A w wielkim pojedynku na myszy, jak nazwano finał „Just Ask the Mouse”, pojechałem do Brühl na najwyższą wieżę wspinaczkową w Europie, a tam Andreas Wöhle w dół i Tom Gehlert w górę. Znaczenie: W tym wydarzeniu sportowym, które przypomina zakład zewnętrzny „Wetten, dass…?” , trzeba rozstrzygnąć, czy naganiacz Andy, który już kilkakrotnie z powodzeniem brał udział w Ask the Mouse, potrafi biegać po ściance wspinaczkowej szybciej niż sportowy strażak Gilbert.

Zarówno Drużyna Maus, jak i Drużyna Elefant polegali na wysportowanym strażaku, który był dość pewny siebie. Byli na miejscu. Tom Gehlert wspiął się na wieżę wspinaczkową w Brühl w zaledwie 16 sekund, podczas gdy Andreas Wall potrzebował około dwóch sekund na zjazd. W każdym razie 25 000 euro, które udało się wygrać Mausowi z Beatrice Egli, Jörgiem Lichterem i Horstem Pilawą, powędrowało do organizacji Alliance Development Helps – Together for People in Need i Aktion Deutschland Hilft, które są poświęcone angażowaniu ludzi na Ukrainie.

Reżyser Louis Lettier i gwiazda Hollywood Omar Sy z powodzeniem współpracowali przy serialu „Lupin”. Teraz zespół kontynuuje szaloną komedię kryminalną. Tutaj możecie obejrzeć pierwszy zwiastun filmu Netflix „The Killing Team Investigates Again”. © ProSiebenSat.1

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

entertainment

Broń jądrowa w Polsce? – Piątek

Published

on

Jeśli wierzyć sekretarzowi generalnemu NATO Jensowi Stoltenbergowi, to w przyszłości NATO będzie obecne na całej „linii komunikacji” z Rosją, od Morza Bałtyckiego po Morze Czarne. Szczególna część przypada Rumunii i Polsce, ponieważ oba kraje leżą na bezpośredniej granicy z Ukrainą. Co oznacza, że ​​są uważani za szczególnie podatnych na wszystkie wybuchy tam wojny, od napływu uchodźców po możliwość rozprzestrzeniania się działań wojennych. Co najmniej jeden dron, który przeleciał przez granicę z Ukrainy nad Rumunią, już się rozbił. W Polsce odnotowano, że rosyjskie ataki rakietowe na zachodnią Ukrainę znajdują się niebezpiecznie blisko jej terytorium. Warszawa jest również zaniepokojona ruchami wojsk na Białorusi.

W tym przypadku oba kraje w bardzo krótkim czasie stały się najważniejszymi węzłami NATO w Europie Wschodniej. Od początku wojny ukraińskiej Rumunia jako członek Sojuszu od dawna nie jest priorytetem. Od początku wojny ukraińskiej jest uważany za partnera na granicy zewnętrznej najbardziej obecnie związanego z NATO, ze względu na bezpośredni dostęp zarówno do Ukrainy, jak i Morza Czarnego. Bazy wojskowe, które kiedyś miały wartość lokalną, są przepełnione armią i sprzętem NATO. Rząd w Bukareszcie postrzega to jako nie najmniej pożądany bodziec gospodarczy. Rozbudowa infrastruktury wojskowej i rozmieszczenie tysięcy żołnierzy NATO wiąże się ze znacznymi inwestycjami. Nie ma prawie żadnych głosów ostrzegających, jak daleko kraj może w rezultacie stać się celem wojskowym. Dotyczy to zwłaszcza Polski, która od 2014 roku ma na swojej ziemi 1000-osobową grupę bojową NATO i regularnie jest świadkiem manewrów koalicji.

Broń jądrowa także na Białorusi?

Na początku kwietnia wicepremier Jaroslav Kaczyński wezwał do znacznego zwiększenia obecności wojsk amerykańskich w Europie do 150 000 żołnierzy, z których mniej więcej połowa stacjonowała w Europie Wschodniej. Spośród nich 50 tys. powinno mieć stałą obecność w krajach bałtyckich i Polsce, w bezpośrednim sąsiedztwie granicy z Rosją i Białorusią. Według konserwatywnego polityka prawicy, kraj jest również otwarty na włączenie amerykańskiej broni jądrowej. „Gdyby Amerykanie poprosili nas o przechowywanie broni jądrowej w Polsce, bylibyśmy na to otwarci. Znacząco wzmocniłoby to odstraszanie Moskwy”. zaangażowanie nuklearne rozciąga się na wschodnią stronę sojuszu.

READ  Darts EM 2021 Salzburg dzisiaj: harmonogram, transmisje telewizyjne, transmisje - uczestnicy i daty w skrócie

Odpowiednie rozważania od lat obecne są w Waszyngtonie i Warszawie. Tłem były sporadyczne dyskusje w Niemczech o ewentualnym wycofaniu amerykańskiej broni jądrowej z ich terytorium. Już 19 listopada 2021 r. Jens Stoltenberg zapowiedział, że w tym przypadku amerykańskie akcje nie mogą zostać wycofane w kierunku Stanów Zjednoczonych, ale mogą zostać przeniesione do krajów NATO w Europie Wschodniej. Pierwszym konkurentem takiego zgromadzenia zawsze była Polska, która od dawna uważa taką transformację nie tylko za możliwą, ale i pożądaną. Takie posunięcie prawie na pewno nie tylko doprowadziłoby do ostrej reakcji Rosji, ale również wiązałoby się z nieobliczalnym ryzykiem regionalnej rozbudowy broni jądrowej.

Pod koniec listopada 2021 r. w bezpośredniej odpowiedzi na oświadczenie Stoltenberga białoruski prezydent Aleksander Łukaszenko zagroził rozmieszczeniem rosyjskiego potencjału nuklearnego w swoim kraju. Dostępne są magazyny i odpowiednia infrastruktura. Po rozpadzie Związku Radzieckiego i wycofaniu arsenałów jądrowych w latach 90. istniejące obiekty nie zostały rozebrane, lecz zachowane. Łukaszenka ostrzegł, że w przypadku umieszczenia amerykańskiej broni jądrowej w Polsce, Rosjanie mogą natychmiast zareagować na Białorusi. W takim scenariuszu granica białorusko-polska stałaby się faktycznie bezpośrednią zachodnią nuklearną „linią komunikacji” z blokiem rosyjsko-białoruskim. Sytuacja, która przekroczyłaby nawet poziom zagrożenia z czasów zimnej wojny, kiedy między rosyjskimi i amerykańskimi głowicami nuklearnymi istniały przynajmniej wolne od broni jądrowej „państwa buforowe”.

Continue Reading

entertainment

Kraje rozwijające się kochają Metaverse: kraje bogate są nieco nieoświecone

Published

on

Według badania przeprowadzonego przez Światowe Forum Ekonomiczne (WEF), entuzjazm dla metaverse i wirtualnej/rozszerzonej rzeczywistości (VR/AR) jest znacznie większy w krajach rozwijających się niż w krajach o wysokich dochodach.

Firma badawcza Ipsos opublikowała w środę wyniki ankiety. Pokazuje to, że koncepcja ta jest obecnie powszechnie akceptowana: 52 procent z ponad 21 000 dorosłych ankietowanych w 29 krajach to historycy. metaverse Słyszałem i 50 procent ma dobre przeczucie, że używa go w życiu codziennym.

Chiny, Indie, Peru, Arabia Saudyjska i Kolumbia to pięć krajów, w których co najmniej dwie trzecie respondentów stwierdziło, że czuje się pozytywnie.

W Chinach 78 procent respondentów jest pozytywnie nastawionych do codziennego korzystania z Metaverse, następnie w Indiach jest to 5 procent.

Uczucia związane z zaangażowaniem się w metawers w życiu codziennym według krajów. Ciemniejsze obszary pokazują wyższy procent pozytywnych emocji w tym obszarze. źródło: Ipsos

Kraje o najniższych wynikach, gdzie mniej niż jedna trzecia respondentów pozytywnie odnosi się do metawersu, były również krajami o najwyższych dochodach.

Najniższy poziom odnotowano w Japonii, gdzie tylko 22 proc. zgłosiło pozytywne odczucia, a następnie w Wielkiej Brytanii (26 proc.), Belgii (30 proc.), Kanadzie (30 proc.), Francji (31 proc.) i Niemczech (31 proc.). .

Co ciekawe, koncepcja ta nie była dobrze znana w tych krajach o wysokich dochodach. We Francji, Belgii i Niemczech wiedziało o tym mniej niż 30%.

Turcja była najbardziej zaznajomiona z metawirusami (86 proc.), następnie Indie (80 proc.), Chiny (73 proc.) i Korea Południowa (71 proc.), kraj o wysokich dochodach. Polska ma tu najniższą wartość na poziomie 27 proc.

Respondentów zapytano również, w jakich obszarach ich życia, ich zdaniem, metawersum będzie miało największy wpływ. Kraje rozwijające się, takie jak Republika Południowej Afryki, Chiny i Indie, zgadzają się, że wirtualna nauka, rozrywka, komunikacja cyfrowa, a nawet aplikacje, takie jak zdalne operacje, są Wpłynie to na życie ludzi.

READ  Rakuten TV udostępnia swoim programom ponad 90 bezpłatnych kanałów

w tym kontekście: Metaverse może wpływać na życie dzieci

Po raz kolejny uczestnicy z krajów o wysokim dochodzie, Japonii, Belgii i Francji, byli mniej przekonani, że aplikacje Metaversum mogą znacząco zmienić życie ludzi.

Kraje rozwijające się wydają się być coraz bardziej podekscytowane kryptowalutami i ogólnie blockchainem, wynika z kwietniowego raportu giełdy kryptograficznej Gemini. Oznacza to, że połowa respondentów w Indiach, Brazylii i regionie Azji i Pacyfiku kupiła swoją pierwszą kryptowalutę w 2021 roku.

Dalej mówi się, że inflacja i deprecjacja waluty Motywy przyjęcia szyfrowania w tych obszarach. Obywatele krajów doświadczających dewaluacji o 50 procent lub więcej pięciokrotnie częściej planują zakup kryptowaluty niż kraje o niższych stopach inflacji.

Subskrybuj nasze media społecznościowe, aby niczego nie przegapić: Świergot A kabel – Bieżące wiadomości, analizy, opinie ekspertów i wywiady z naciskiem na region DACH.

Continue Reading

entertainment

Polska: Filmy podsycają debatę o nadużyciach | Europa | DW

Published

on

Film został opisany jako „kontrowersyjny” na długo przed wejściem do kin. Teraz w niektórych kinach „Kler” jest pokazywany 20 razy dziennie, bo popyt jest duży. Z drugiej strony, niektóre konserwatywnie rządzone społeczności w ogóle nie chcą tego oglądać w swoich kinach. Reżyser Wojciech Smarzowski nie mógł sobie wyobrazić lepszej reklamy.

Tylko szczęśliwcy dostają bilety do kina. A ci, którzy je dostają, są również zadowoleni z gorszych miejsc. Bo to obecnie jeden z najważniejszych tematów poruszanych w Polsce: jak duchowni radzą sobie z pieniędzmi, władzą i seksem. Film w dobitny sposób porusza również temat wykorzystywania seksualnego dzieci. Jest to debata, w której wielu chciałoby uczestniczyć, zwłaszcza że ma miejsce w kraju, w którym prawie połowa ludności regularnie uczęszcza na niedzielne msze, a ponad 90 procent ludzi to ochrzczeni katolicy.

Gorący temat: Jak duchowni radzą sobie z pieniędzmi, władzą i seksem (scena filmowa)

Pierwsze reakcje były podzielone: ​​Stowarzyszenie Dziennikarzy Katolickich uznało film za „antykatolicki” i „antypolski”, recenzję liberalnego katolickiego pisma Wizz za „powierzchowność” i „frazes”. Jednak wielu postrzega film jako przełamanie tabu, co może doprowadzić do długo oczekiwanej recenzji.

Mały hotel dla dzieci?

„Bez dziennikarzy czy reżyserów temat wykorzystywania seksualnego dzieci będzie zupełnie przemilczany” – podkreśla Piotr Krysiak, który w rozmowie z DW opublikował książkę „Wyspa Ślepców”. Sześć razy podróżował do Dominikany w celach badawczych. Tam poznał polskiego księdza Wojciecha J. Miły facet, trochę pulchny, przywitał go ciepło i opowiedział o swoim życiu na Karaibach. Krysiak szukał Polaków mieszkających na wyspie. Dopiero wtedy wydał mu się dziwny hotelik dla chłopców w jego domu, prowadzony przez księdza. „Była też szkoła z internatem dla dziewcząt i pewnie bym tego nie zauważył, gdyby Wojciech nie powiedział: 'Ja nie chodzę do dziewczyn, wiesz’”.

READ  Nagrody w dziewięciu kategoriach – w Lipsku kończy się festiwal filmów krótkometrażowych „Kurzsuechtig”

Wojciech G. w więzieniu od ponad czterech lat. Znęcał się nad wieloma chłopcami, a Krysiak rozmawiał z dwiema swoimi ofiarami. – Napadał też na dzieci w Marche pod Warszawą. Nikt im nie wierzył. W końcu chodziło o księdza, osobę zaufaną – mówi Krysiak.

Jego książka nie stała się bestsellerem, ale Krysiak postanowił zapłacić jedną złotówkę ofiarom Wojciecha G. za każdy sprzedany egzemplarz. Jak dotąd żadne z dzieci nie otrzymało odszkodowania. Wojciech G. jest w więzieniu i nie ma pieniędzy, a jego zakon nie czuje się za to odpowiedzialny. Ostatecznie skazano księdza, a nie całość. – Chłopiec, którego znam bardzo dobrze, powinien dostać około 40 tys. zł (niecałe 10 tys. euro). Jest maltretowany od ponad czterech lat – mówi Krysiak.

Ciągle ociekający kamień

Nie ma oficjalnych danych na temat nadużyć w Kościele katolickim w Polsce. Według polskich mediów w latach 2002-2012 skazano 27 księży katolickich. Jednak fundacja „Nie lękajcie się” mówi o znacznie większej liczbie zapisów, które nie zostały upublicznione. Fundacja pomaga obecnie 300 osobom, które powiedziały, że padły ofiarą przemocy religijnej.

Marek Lisiński, pracownik grupy, powiedział Onetowi: „Do tej pory w Polsce żadna ofiara nadużycia nie otrzymała godziwego odszkodowania. dobre”, a nie dlatego, że sprawca spowodował cierpienie i ból ofiary” – mówi Łysiński.

Ale jest tu ruch, bo kilka dni temu polski sąd skazał sektę religijną – a nie tylko jednego księdza – na zapłatę 250 tys. euro odszkodowania.

Ten temat bardzo porusza polską publiczność. W sondażu opublikowanym w tym tygodniu przez dziennik „Rzeczpospolita” cztery piąte respondentów stwierdziło, że wykorzystywanie seksualne dzieci jest problemem w Kościele. Prawie trzy czwarte z nich domaga się pełnej przejrzystości śledztwa. Dyrektor Smarzowski nie wierzy jednak, że Kościół sam zmierzy się z zarzutami. „Przykłady z Europy pokazują, że bez nacisków państwa, bez świeckich komitetów Kościół nie wynagradza ofiarom” – mówi reżyser.

READ  Unsere Buchtipps im Februar - Bürgerportal Bergisch Gladbach

Dyrektor skarżył się już wcześniej, że nikt nie znalazł odwagi, by szczegółowo zająć się przypadkami nadużyć na Karaibach. Sprzeciw, napisany wówczas przez autora Krysiaka. Jest jego książka o nadużyciach na Dominikanie. Jego lektura wydaje się być dla Smarzowskiego objawieniem. Ma nadzieję, że pewnego dnia nakręci o tym film. „Ciągłe kropkowanie usuwa kamień” – napisał w dedykacji w książce Krysiaka. Krysiak idzie dalej: „Film Smarzowskiego to nie kropla. To klin, który rozłupuje kamień”.

Polska dopiero się zaczęła

Może ma rację. Konferencja Episkopatu Polski ogłosiła niedawno raport śledczy. Już w listopadzie cerkiew chce publikować liczby dotyczące skali nadużyć, aw przyszłości wszystkie parafie powinny wdrożyć programy profilaktyczne. „Chodzi o edukację księży i ​​zwykłych ludzi do ochrony dzieci i młodzieży oraz radzenia sobie z cierpieniem ofiar” – powiedział abp Wojciech Pollack na zakończenie Zgromadzenia Ogólnego Konferencji Episkopatu w tym tygodniu. .

Film Kler z Polski

Kontrowersyjne reakcje w Polsce: od „antykatolicyzmu” i „antypolszczyzny” do „ważnego naruszenia tabu”

„Jeśli porównujemy się do innych krajów, to muszę przyznać, że Polska jest dopiero na początku” – mówi Artur – „Kiedy patrzę na to, co udało się osiągnąć np. w Niemczech, wiem, że przed nami jeszcze długa droga. ” Sporniak, redaktor katolickiego tygodnika „Tygodnik Powszechny”. „Jestem ostrożnym optymistą” – dodaje.

Continue Reading

Trending