Connect with us

Top News

Altor jest twardy: od końca października szczepione są tylko te w hotelach – gospodarka

Published

on

Zaświadczenie o szczepieniach staje się ważnym dokumentem podróży, a przepisy stają się coraz bardziej rygorystyczne.

Cor Corona nie zostanie wpuszczony na Maltę od środy, po znacznym wzroście liczby infekcji wieńcowych.

Cała grupa turystyczna Altors chce przyjąć szczepionkę koronową w swoich hotelach Alsun od końca października tylko wtedy, gdy istnieją dowody na ochronę lub powrót do zdrowia: „Teraz, gdy dostępna jest odpowiednia szczepionka, wszyscy dorośli mogą zostać zaszczepieni”. Dzieci i młodzież potrzebują wyniku negatywnego test koronowy.

Co robi TUI, największa grupa turystyczna w Niemczech?

BILD am Sonntag rozmawiał z niemieckim szefem Markiem Andrissakiem (48 l.).

BILD am Sonntag: Od niedzieli rząd federalny zaklasyfikuje całą Hiszpanię do obszarów wysokiego ryzyka, w tym Majorkę i Wyspy Kanaryjskie. Czy to teraz dla Niemców czas wakacji?

Marek Andriszak: „Nowa ocena ryzyka nie będzie miała żadnych praktycznych konsekwencji dla wczasowiczów w Hiszpanii. Każdy, kto wraca do Niemiec drogą lotniczą z Majorki, jak poprzednio przejdzie negatywny test lub pełne szczepienie lub dowód wyzdrowienia, a następnie nie będzie podlegał żadnym ograniczenia. Jeśli goście chcą ponownie rozważyć swoją podróż, jest to możliwe w oparciu o standardowe warunki. Numery rezerwacji są nadal stabilne. ”

Od końca października Aldors będzie akceptować szczepionkę koronową dla dorosłych gości w swoich hotelach tylko wtedy, gdy istnieją dowody na ochronę lub powrót do zdrowia. Czy TUI też to planuje?

Andrisak: „Nie planujemy ekskluzywnych hoteli dla tych, którzy zostali zaszczepieni, ale nadal będziemy umożliwiać zaszczepionym, wyzdrowionym lub przetestowanym gościom podróżowanie do naszych hoteli. Czyniąc to, spełniamy wymagania władz lokalnych”.


Altor jest twardy: od końca października szczepione są tylko te w hotelach

Zdjęcie: Zbudowany

Ale to właśnie te lokalne władze ostrzegają przed wzrostem liczby epidemii, na przykład na Majorce …

Andrisak: „Pomimo wzrostu liczby na Majorce wiemy, że nie są one związane z wakacjami zorganizowanymi, ale raczej ich pochodzeniem podczas hiszpańskich wakacji szkolnych. Ten problem został już rozwiązany. Jesteśmy w bliskim kontakcie z rządem Balearów, oraz zakaz sprzedaży likierów w sklepach po godzinie 22, dodatkowe zabezpieczenia Z zadowoleniem przyjmujemy również najnowsze środki, takie jak zwiększenie restrykcji pracowniczych i obowiązkowe testy PCR dla ponad 20 grup przy wejściu.”

READ  Polska - Rosja 1:1 | Bez Lewandowskiego Schwarzenegger robi autopromocję

Czy zatem wczasowicze nie są przyczyną rozprzestrzeniania się wirusa?

Andrisak: „Pakujący podróżni z Niemiec nigdy nie byli motorem epidemii.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Polska jest uwikłana w spór prawny z Unią Europejską

Published

on

bRząd Owensa jest w sprzeczności Ja O ich reformie wymiaru sprawiedliwości. To, że Prezydent Andrzej Duda i Prezes Sądu Najwyższego proponują teraz całkowitą zmianę orzecznictwa potępionego przez Trybunał Europejski, nie oznacza, że ​​prawa Polski odpowiedzą na krytykę ze strony Komisji Europejskiej i Sądu Luksemburskiego. .

Bo narodowo-konserwatywny rząd PiS świadomie podawał powody europejskiej krytyki: od zwycięstwa wyborczego w 2015 roku buduje politycznie kontrolowane sądownictwo we wszystkich dziedzinach. Jest dobrze zaawansowany; ten Trybunał Konstytucyjny Stał się organem wykonawczym rządu.

Żaden wyrok nie powinien nadejść

Podobnie jak model węgierski, PiS do tej pory odpowiadał na krytykę UE, dokonując formalnych zmian, ale nigdy nie poszedł na ustępstwa w tym zakresie. Większość (w tym wypowiedzi partii rządzących) twierdzi, że nowe przepisy prawne mają cel taktyczny: powinny prowadzić do najnowszego werdyktu. ETS Nic i procedury nie muszą być ponownie uruchamiane.

W przyszłym tygodniu zobaczymy bardziej szczegółowo, jak daleko rząd polski chce się posunąć w konflikcie z UE. Następnie Trybunał Konstytucyjny ma orzec w kwestii, czy traktat UE narusza polską konstytucję.

READ  Ex-result: Mile o sztuczkach podatkowych
Continue Reading

Top News

Kandydat na prezydenta Unii Lacet przyznaje się do błędów we własnej książce

Published

on

Zaktualizowano 30.07.2021, 11:17

  • Armin Lacet stoi teraz w obliczu podobnych zarzutów, w związku z zarzutami plagiatu wobec kandydatki prezydenta Aneliny Barbach do Zielonych.
  • Kandydat związkowy na prezydenta przyznaje się teraz do błędów w swojej książce „Rising Republic. Immigration as a Opportunity” i przeprasza za to.
  • Co najmniej jeden autor nie jest wymieniony w bieżącym tekście lub źródle.

Możesz dowiedzieć się więcej o wyborach federalnych w 2021 r. tutaj

Kanclerz Unii Armin Lacet (CDU) przyznał się do błędów od 2009 roku w swojej książce „Rising Republic. Immigration as a Opportunity” i przeprosił za to. „Żaden z materiałów użytych w książce nie jest wymieniony w tekście ani na liście tekstów” – powiedział Lacet Piątek na prośbę Niemieckiej Organizacji Prasowej. „Zorganizuję natychmiastowe sprawdzenie książki, aby wyjaśnić, czy są jakieś dalsze błędy”.

Lacet przyznaje się do błędów i przeprasza

Lacet wyjaśnił, że w książce, za którą był odpowiedzialny, były błędy. „Przepraszam za to, bo staranne pisanie prac i poszanowanie praw autorskich to pytanie, które daje mi szacunek dla innych autorów”.

Równoległe odniesienia między jednym akapitem z książki Laceta a inną publikacją zostały wcześniej upublicznione na Twitterze.

O tym jest książka Lacet

W książce premier dzisiejszej Nadrenii Północnej-Westfalii wezwał do „trzeciej niemieckiej jedności”: Po zjednoczeniu emigrantów i zjednoczeniu, integracja diaspory jest teraz na porządku dziennym.

Napisał tę pracę jako minister ds. koordynacji Nadrenii Północnej-Westfalii, powiedział Lacet. „Był to wkład w debatę, który pomógł zaprezentować pracę pierwszego Ministerstwa Koordynującego w Niemczech i wypromować nową politykę integracyjną w całym kraju. W związku z tym praca Ministerstwa została odniesiona do książki”. Wynika to jasno z bibliografii i aprobaty.

Dochód netto książki został przekazany na program integracyjny „Coach EV”, który od 2009 roku jest ściśle związany z pracą ministerstwa. (dpa / mgb)

READ  KELSENKICHEN: Policja zatrzymuje antysemickie demonstracje - podejrzany jest zdeterminowany

Annalina Berbaugh oskarżyła związek o „finansowe voodoo”. Podczas imprezy „Brigitte” kandydat Partii Zielonych na prezydenta również odpowiadał na pytania dotyczące jego książki. Wcześniej zostali oskarżeni o plagiat.

Continue Reading

Top News

Tysiące polskich sędziów zwraca się przeciwko rządowi

Published

on

miOkoło 3600 polskich sędziów – ponad jedna trzecia krajowego sądownictwa – złożyło wnioski o rewizję ostatnich decyzji rządu i Prezesa Sądu Najwyższego. Europejski Trybunał Sprawiedliwości (ETS) musi być posłuszny. Dotyczy to zwłaszcza tego, co sędziowie nazywają „natychmiastowym zaprzestaniem postępowania w izbie dyscyplinarnej Sądu Najwyższego”.

Heckard pukanie

Korespondent polityczny z Warszawy na Polskę, Ukrainę, Estonię, Łotwę i Litwę.

W połowie lipca ETS orzekł, że izba utworzona w 2018 r. nie była niezależna ani bezstronna, a Sąd Najwyższy nałożył grzywny na wszystkich sędziów w kraju. Wszyscy członkowie komisji dyscyplinarnej zostali powołani po oddaniu właściwego sądu państwowego pod kontrolę Sejmu KRS. Zgodnie z nowymi przepisami ostatecznego wyboru sędziów dokonuje prezydent.

Komisja Europejska dała Polsce czas do 16 sierpnia na wykonanie wyroku ETS; W przeciwnym razie Warszawa grozi surowe kary. Ostatnio był premierem Polski Matthews Moraviski Wysyłał sprzeczne sygnały do ​​konfliktu i dystansował się od kontrowersyjnych reform sądownictwa ministra sprawiedliwości, których częścią były zmiany w Sądzie Najwyższym. Równolegle z działaniami ETS Moraveki wystąpił wiosną do Sądu Konstytucyjnego w Warszawie, w którym przebywali sędziowie bliscy rządowi, o ustalenie pierwszeństwa prawa polskiego nad prawem unijnym. Wyrok spodziewany jest 3 sierpnia.

Zbiór podpisów udokumentowanych przez portal Oko.press został uruchomiony w zeszłym tygodniu przez sędziów w Allstein, a teraz rozprzestrzenił się po całym kraju. Sygnatariusze kontynuują: „Odmowa zastosowania się do orzeczeń (ETS) jest nie tylko rażącym naruszeniem prawa socjalnego, ale także naruszeniem porządku konstytucyjnego naszego kraju”. 91, który wskazuje, kiedy prawo międzynarodowe ma pierwszeństwo przed prawem krajowym. Obecnie jest 47 sędziów Sądu Najwyższego, z których połowa zasiada w sądownictwie i 321 prokuratorów Petycja Podpisano.

READ  Polscy studenci zdobywają nagrody na Wystawie Naukowej Udiga College
Continue Reading

Trending