Connect with us

entertainment

Alicja Kwade zamienia I edycję w sztukę: Pierwszy BILD – Arcydzieło | zabawa

Published

on

Uderza igłą w głowę!

Elijah Kuwadi (43 lata) jest jednym z najsłynniejszych rzeźbiarzy na świecie. Na 70-tą rocznicę stworzyłem zdjęcie BILD – z pierwszych czterostronicowych odbitek.

Alicja Kwade w centrum części rzeźbiarskich (w tym miedzianych stożków), technologii i personelu w swoim warsztacie w berlińskiej dzielnicy Oberschoeneweide

Zdjęcie: © Daniel Biscope

W swoim warsztacie w Oberschöneweide Królowa Sztuki owija igły i wskazówki zegara (dostarczane z fabryki zegarków w Schwarzwaldzie) wokół nosa Winstona Churchilla (lata 90.). Były premier Wielkiej Brytanii jest wygrawerowany na jednej z kart BILD (drukowany na twardej piance) z 1952 roku.

W pierwszym numerze BILD donosił m.in. o królowej i księciu Filipie podczas tradycyjnych wyścigów konnych w Ascot.  Alicja Kwade z przeszłości tworzy za pomocą zegarka sztukę zorientowaną na przyszłość.  Zegar staje się świadectwem ludzkiego pragnienia mierzenia i dzielenia czasu w celu kontrolowania i kształtowania rzeczywistości

W pierwszym numerze BILD donosił m.in. o królowej i księciu Filipie podczas tradycyjnych wyścigów konnych w Ascot. Alicja Kwade z przeszłości tworzy za pomocą zegarka sztukę zorientowaną na przyszłość. Zegar staje się świadectwem ludzkiego pragnienia mierzenia i dzielenia czasu w celu kontrolowania i kształtowania rzeczywistości

Zdjęcie: © Daniel Biscope

Powracający temat quada? czas! Teraz pracujemy nad stworzeniem nowego ZeitBILD. za zdjęcie. Ze zdjęcia.

Kuratorka Halina von Kempski Rakossen (43 l.) w BILD: „Artystka bada nasze systemy percepcji i rzeczywistości, dla nas cofa się w czasie o 70 lat. Używając miedzianego zegara, pozwala czasowi wędrować po stronach i artykułach”.

Nowa oś czasu!  Przedmioty przesłane z oryginalnym zegarem

Nowa oś czasu! Przedmioty przesłane z oryginalnym zegarem

Zdjęcie: Christian Luo

Alicja Kwade zamówiła piękne mosiężne igły i delikatne wskazówki do swojej delikatnej kreacji u producenta zegarków ze Schwarzwaldu. Dziesiątki z nich sprawiają, że historyczna wersja BILD jest teraz inna. 70 lat – i wciąż zupełnie nowy!

„Jesteśmy istotami tymczasowymi, więc kwestia czasu jest dla nas szczególnie ważna” – wyjaśnia Coady, którego kolosalne posągi kosztują milion dolarów i więcej.

Kiedy kończy się praca historyczna? dokładnie na czas …

Zostanie wystawiony na licytację „Ein Herz für Kinder”. Możesz dowiedzieć się, kiedy i gdzie w BILD.

Działa na cały świat

Kiedy Alicia Coady uciekła z Katowic do Hanoweru wraz ze swoimi prześladowanymi politycznie rodzicami w rodzinie Fiata w 1987 roku, jej oszczędności były ukryte w jej ubraniach — w banknotach dolarowych.

Gwiazda artystki zarabia teraz miliony na swojej pracy! Światowa scena artystyczna kocha jej pomysły i pracę.

Dziś jedna ze 100 najlepszych współczesnych artystek na świecie: Alicja Kwade.  Projektuje swoje prace w warsztacie w Berlinie

Dziś jedna ze 100 najlepszych współczesnych artystek na świecie: Alicja Kwade. Projektuje swoje prace w warsztacie w Berlinie

Zdjęcie: © Daniel Biscope

Studiowała na Uniwersytecie Sztuk Pięknych w Berlinie, między innymi studentka studiów magisterskich u Christiana Maupusa (75), odniosła niezwykły sukces w międzynarodowym świecie sztuki: jej prace są głębokie, czasem zrobione z pozornie prostych rzeczy.

W jednym słynnym akcie Kwade zebrał puste butelki po szampanie z eleganckiego baru i stworzył sztukę z resztek dekadencji przy użyciu tłuczonego szkła. Miłośnicy sztuki z różnych krajów podróżują tysiące kilometrów do swojego kreatywnego świata na Spree, aby oceniać dzieła.

Dziś jej prace znajdują się między innymi w Paryżu, Tokio i Nowym Jorku.

Instalacja poczwórna

Montaż quadów „ParaPivot” (pelety kamienne w stalowych ramach) na dachu Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku

Zdjęcie: Tahaluf / Noor Photo

READ  Letnie Igrzyska RTL: „Gdzie jest Burdicky?” - Kultowa blondynka gubi się w zawodach kajakowych
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

entertainment

Energia wiatrowa: tak mogą wyglądać turbiny wiatrowe przyszłości! | pieniądze

Published

on

Ściana, która generuje prąd |

Tak mogą wyglądać turbiny wiatrowe przyszłości!

Nawet przy delikatnym wietrze powinny oszczędzać energię elektryczną!

Jednym z tematów Zoffa jest wykorzystanie darmowej energii wiatru: dla niektórych jest to prawdopodobnie najbardziej obiecujące odnawialne źródło energii. Dla innych brzydkie gigantyczne turbiny wiatrowe psują przyrodę, a grunt musi być uszczelniony betonem. A potem często wieje spokojny wiatr i stoją nieruchomo…

Wielokrotnie nagradzany „panel wiatrowy” polskiego start-upu Opole (Oppeln) może pomóc: innowacyjna konstrukcja ma na celu uczynienie energetyki wiatrowej tańszą, prostszą i wydajniejszą. Rozwiąż problemy związane z panelami słonecznymi i konwencjonalnymi turbinami wiatrowymi.

Przede wszystkim będziesz miejski: wąskie pionowe (ch) turbiny wiatrowe są umieszczone obok siebie w kompaktowej ramie, którą można następnie zainstalować jako część ogrodzenia lub wolnostojącą.

Według startowej komisji Wiatrowy system sprawnie generuje energię elektryczną ze słabych wiatrów na lądzie panujących w Europie. W związku z tym panele wytwarzają energię elektryczną nawet wtedy, gdy wiatr wieje z prędkością zaledwie jednego metra na sekundę.

mały, ale potężny

Ułamkowe 1000 metrów kwadratowych – np. na posesji lub na dachu budynku – panele mogą generować 40 kW; Firma reklamuje, że może osiągnąć moc 200 kilowatów na kilometr wzdłuż autostrady. Klient komercyjny, który zbuduje z niego ogrodzenie na obszarze jednego hektara, może wygenerować do 400 kilowatów energii elektrycznej.

„Panel wiatrowy został zaprojektowany w taki sposób, że nie ma absolutnie żadnych wad” – powiedział w 2020 roku, po dwóch latach początkowego rozwoju, kierownik projektu PW Tomasz Gruszka dla platformy informacyjnej Emerging Europe.

Według notatek z Polski, urządzenie właśnie zajęło drugie miejsce w konkursie na rozwiązania czystej energii organizowanego przez Bank ING Polska, z pulą nagród w wysokości 300 000 zł (ok. 62 700 euro).

READ  Das soll wirklich dahinter stecken

cichy i trwały

„Panele antenowe są ciche, niezwykle trwałe i odporne na trudne warunki pogodowe, nie psują krajobrazu, są estetyczne, bezpieczne dla ptaków i ludzi, szybkie i łatwe w montażu oraz wysoce skalowalne.”

System można zintegrować z systemami energii słonecznej iw ten sposób generować dodatkową moc, gdy nie jest to możliwe – tj. w nocy i przy pochmurnej pogodzie.

Nie wiadomo jeszcze więcej o cenie. Jednak według PW panele imponują swoją trwałością szacowaną żywotnością na 50 lat, co oznacza, że ​​początkowa inwestycja amortyzuje się po trzech do czterech latach.

Gdy produkt stanie się dostępny na rynku, Wind Panel ma nadzieję wyprodukować panele o różnych rozmiarach dla wszystkich możliwych potrzeb.

Polska pilnie potrzebuje alternatywnego wytwarzania energii

Najpierw chcesz pozyskać klientów przemysłowych. Zakładając pomoc finansową, produkt musi w końcu przejść do masowej produkcji.

Sama Polska pomoże: nie tylko dlatego, że ponad 70 proc. energii elektrycznej nadal wytwarza się z węgla (najwyższa wartość w UE), dlatego reorganizacja polskiej energetyki jest konieczna ze względu na ochronę klimatu.

Również wśród 50 najbardziej zanieczyszczonych miast Europy 33 znajdują się w Polsce…

Continue Reading

entertainment

Katastrofa ekologiczna: co doprowadziło do śmierci ryb w Odrze? – zabawa

Published

on

Pierwsze wyniki z Polski

W czwartek wieczorem minister środowiska Anna Moskowa poinformowała o odkryciu toksycznych alg w próbkach wody. Nazywa się je złocistymi glonami i są zabójcze dla ryb i małży. Polskie Ministerstwo Środowiska i odpowiedzialny instytut początkowo nie były w stanie stwierdzić, czy prymnesium parvum tak.

Szukaj odpowiedzialnych

Polski rząd zakłada winnego za środowisko. – Niewykluczone, że do rzeki wrzucono ogromną ilość chemicznych odpadów, z pełną świadomością zagrożeń i konsekwencji – powiedział w piątek (12 sierpnia) premier Mateusz Morawiecki. Polska policja zaproponowała nagrodę w wysokości 210 000 euro za informację o sprawcy. Prokuratura przesłuchała do tej pory ponad 200 świadków i przeprowadziła kilkanaście wizyt terenowych na Odrze – do tej pory nie ma gorących dowodów.

Przemysł na horyzoncie

Śledczy badają także obiekty przemysłowe w pobliżu rzeki. W dniach, gdy pojawiły się pierwsze oznaki śmiertelności ryb, w mediach społecznościowych w Polsce obwiniono papiernię w Oławie na Dolnym Śląsku, na południe od Wrocławia. Firma zaprzecza. W oświadczeniu z zeszłego tygodnia napisano, że elektrownia „nie ma nic wspólnego z katastrofą ekologiczną na Odrze i nie przyczyniła się w żaden sposób do jej wystąpienia”.

Eksperci, tacy jak profesor chemii Marcin Drag z Wyższej Szkoły Zawodowej we Wrocławiu (Breslau), podejrzewają, że rzeka była zanieczyszczona odpadami górniczymi na Śląsku z powodu dużej zawartości soli. Zdaniem opozycyjnego posła Piotra Borysa, państwowa spółka górnicza regularnie odprowadza do Odry ścieki solankowe z ogromnego zbiornika retencyjnego w okolicach Glugo – ale uzyskała na to również zgodę Urzędu Wodnego.

READ  „Cyberpunk 2077”: schemat aktualizacji, następna generacja i sequel
Continue Reading

entertainment

Piosenkarka „Mama” Henji: Wolałbym mieć czworo wnucząt niż dziewczynę Rozrywka

Published

on

„Mama” gwiazda Heintje |

Wolałbym mieć czworo wnucząt niż dziewczynę

W otoczeniu wnuków znów czuje się młody.

W zeszłym tygodniu świętowano imię piosenkarza Heina Simmonsa henji 67. urodziny mamy Były dziecięcy gwiazdor spotkał swoją rodzinę z 33-letnią córką Giną na belgijskiej wsi. Był też syn Henty (30) z dziećmi Colin (5) i Kylie (2), syn Pascal (40) oraz synowie Gina Romy (6) i Łukasz (4).

Musician to BILD: „Często organizujemy miłe zjazdy rodzinne. Wszyscy mieszkamy niedaleko siebie i lubimy się odwiedzać.”

Heintje (wówczas 15 lat) w 1970 roku na pokazie. Trzy lata temu zasłynął piosenką „Mama”.

Zdjęcie: dpa

Od rozwodu w 2014 roku cieszy się samotnym życiem – ma szczęście, że ma czwórkę wnucząt. Henji: „Ale to nie znaczy, że odrzucam nowy związek. Ponieważ lubię kobiety…”

Nadal zwraca uwagę na swój wygląd, właśnie schudł 25 kilogramów. Henji: „Zmieniłem dietę, przeszedłem ze 115 kg do 90. Oboję się bez słodyczy i innych tuczących pokarmów.”

Szczęśliwa rodzina: syn Hendrik Hendrik (po lewej) i synowa Danny (z tyłu), partnerka Hendrik Jenny (po lewej) i córka Henty'ego Jenna (w środku), Heine Simmons z wnukami (od lewej) Romy, Kylie, Luke i Colin

Szczęśliwa rodzina: syn Hendrik Hendrik (po lewej) i synowa Danny (z tyłu), partnerka Hendrik Jenny (po lewej) i córka Henty’ego Jenna (w środku), Heine Simmons z wnukami (od lewej) Romy, Kylie, Luke i Colin

Zdjęcie: hgm. kompresja

dwa lata temu Piosenkarz stracił dziewczynę, Mamę Joannę (86) i zmarł po zarażeniu koroną.

Henji: „Moja rodzina jest dla mnie najważniejsza. Daje mi stabilność. Mogę być sam, ale nie jestem sam. Żal mi ludzi, którzy na starość nie mają nikogo. stan życia”.

Henji jest bardzo zadowolony ze swojej czwórki wnucząt: „W nich znam siebie. Są szczęśliwi, kiedy śpiewam im piosenki na gitarze”.

I oczywiście w rodzinnych tradycjach zabrzmi też jego największa piosenka: „Mama”.

READ  „Cyberpunk 2077”: schemat aktualizacji, następna generacja i sequel
Continue Reading

Trending