Connect with us

Top News

Alexander Dobrind chce odesłać Ukraińców bez pracy

Published

on

Alexander Dobrind chce odesłać Ukraińców bez pracy

Polityk CSU Alexander Dobrind chce oszczędzać pieniądze dla Ukraińców. Kto nie pracuje, powinien wrócić.

Miało to być niebiurokratycznym, natychmiastowym środkiem zapewniającym Ukraińcom, którzy przybyli do Niemiec w wyniku wojny, natychmiastowe otrzymanie świadczeń obywatelskich. Jednak krytyka rozporządzenia staje się coraz głośniejsza wśród chadeków. Teraz szef komitetu regionalnego CSU Alexander Dobrindt stawia żądanie: „Ponad dwa lata od rozpoczęcia wojny należy teraz wdrożyć tę politykę: rozpocząć pracę w Niemczech lub wrócić do bezpiecznych obszarów zachodniej Ukrainy” – stwierdził. powiedział „Bildowi”. .

Dobrindt chce, aby na osoby ubiegające się o azyl nałożono „silniejsze obowiązki w zakresie współpracy”, co powinno stanowić część usług integracyjnych. Zdaniem polityka barierą w pracy stały się świadczenia socjalne, a wielu trzyma się pomocy społecznej.

Pod tym względem przypomina ministra spraw wewnętrznych Brandenburgii Michaela Steubkena (CDU). Kilka dni temu powiedział niemieckiej sieci redakcyjnej, że „Bez względu na to [fahnenflüchtige Ukrainer zu alimentieren, Anmerkung der Red.] „Decyzja o natychmiastowym przyznaniu świadczeń obywatelskich uchodźcom z Ukrainy okazała się zasadniczym błędem”.

Natomiast Mario Voigt, główny kandydat CDU w Turyngii, powiedział Tagesspiegelowi: „Uważam, że to całkowicie błędna zachęta. Zamiast bezwarunkowo wspierać ludzi, powinniśmy ich zmusić do pracy”. Pojawiły się także wezwania FDP do zniesienia świadczeń obywatelskich dla Ukraińców.

Jeśli spojrzeć na liczby, jasne jest, że ukraińscy uchodźcy są gotowi do pracy. Według Federalnej Agencji Pracy spośród 1,1 miliona Ukraińców mieszkających obecnie w Niemczech 730 000 jest w wieku produkcyjnym, w wieku od 15 do 65 lat. Spośród nich 185 000 jest zatrudnionych i podlega składkom na ubezpieczenie społeczne. Na małą skalę pracuje 47 tys. osób.

I nie chodzi tu tylko o chęć pracy. W badaniu przeprowadzonym dla Fundacji Friedricha Eberta politolog Dietrich Thränhardt wyjaśnia, że ​​niski poziom zatrudnienia ukraińskich uchodźców wynika z wysokich barier wejścia na rynek pracy. Na przykład w wielu krajach kwalifikacje szkolne i uniwersyteckie są znacznie łatwiejsze do uznania niż w Niemczech.

Jednak plan repatriacji Dobrinda spotkał się z przerażeniem ze strony innych stron. Zastępca przewodniczącego komisji parlamentarnej SPD Dirk Weiss powiedział „Bildowi”: „Putin wielokrotnie bombarduje cele na całej Ukrainie. Dobrind chce teraz odesłać tu kobiety i dzieci, które straciły ojców na froncie”. Jako partia chrześcijańska CSU powinna się wstydzić takich żądań. Współprzewodniczący Partii Zielonych Omit Nuripour powiedział gazecie, że jeśli ktoś wierzy, że uchodźcy przybywają po pieniądze obywateli, nie docenia okropności wojny. Nowe sankcje prawne, takie jak te, których chce Unia, wyrządzą więcej szkody.

Martin Rosmann, polityk SPD zajmujący się rynkiem pracy, zwrócił uwagę w Bild am Sonntag, że wielu ukraińskich uchodźców to samotne matki: „Ukraińscy uchodźcy borykają się z przeszkodami na początku życia zawodowego, brakiem opieki nad dziećmi, brakiem umiejętności językowych i długim okresem uznania zawodowego. Kwalifikacje.” Propozycję włączenia obywateli w procedurę azylową nazwał „populistycznym nonsensem”.

Wykluczenie obywateli ze stypendiów nie przyniesie większego odciążenia skarbowi państwa. Różnica w stosunku do wniosków osób ubiegających się o azyl wynosi tylko 103 euro więcej na osobę dorosłą. Procedura azylowa wiąże się jednak ze znacznie większym wysiłkiem administracyjnym. Prezes Stowarzyszenia Miejskiego Markus Leeuw ostrzegł sieć redakcyjną Niemcy: Możliwości zatrudnienia będą trudniejsze ze względu na obowiązkowe kursy językowe i kwalifikacje.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Zełenski idzie bez żołnierzy – pomaga przy polskim „Legionie”.

Published

on

Zełenski idzie bez żołnierzy – pomaga przy polskim „Legionie”.

Berlin. Ukraina ma większe problemy niż braki amunicji. Polska chce pomóc legionowi. Jak dobrowolna jest rekrutacja?

Continue Reading

Top News

Pchnięcie Wedla: Czterech podejrzanych ponownie ucieka

Published

on

Pchnięcie Wedla: Czterech podejrzanych ponownie ucieka

W szkole średniej w Wedel pod Hamburgiem wykładowca został dźgnięty nożem. Z obrażeniami zagrażającymi życiu trafił do szpitala. W centrum śledztwa znajduje się czterech braci z Syrii, ale nie muszą oni przebywać w areszcie.

Czterech podejrzanych braci znów jest na wolności po krwawym ataku na ośrodek edukacji dla dorosłych w Wedel pod Hamburgiem. Rzecznik Departamentu Policji Itzehoe powiedział, że nie było bezpośrednich podejrzeń wobec Syryjczyków w wieku 17, 19 i 21 lat, co umożliwiłoby wydanie nakazu aresztowania. To oni jednak znajdują się w centrum śledztwa.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że ​​67-letni wykładowca muzyki z Dornesch (dzielnica Pinneberg) został ciężko ranny po tym, jak w piątkowe popołudnie na parkingu Centrum Edukacji Dorosłych Wedel został ugodzony nożem przez dwóch mężczyzn. Rzecznik powiedział, że jego życiu zagraża niebezpieczeństwo.

Tło zbrodni jest nadal niejasne

Wkrótce po popełnieniu przestępstwa w Vedel aresztowano czterech braci. W piątek policja początkowo podała jedynie, że aresztowano dwóch 21-letnich braci. Dodał, że tło zbrodni jest nadal niejasne.

Rzecznik policji zapytany o relacje łączące sprawcę z ofiarą nie udzielił żadnych konkretnych informacji. – Może się znają – powiedziała po prostu. Nie chciała ani potwierdzać, ani zaprzeczać, że byli to uczniowie wykładowcy.

Burmistrz był tym zszokowany

Obecna burmistrz Weidel, Julia Fisouli-Alto (CDU), z przerażeniem zareagowała na weekendowy atak. „Jestem głęboko zszokowany i przerażony, że coś takiego wydarzyło się w naszym małym miasteczku” – powiedział. Twoje myśli i najgłębsze współczucie są z rannym mężczyzną i jego rodziną. Początkowo nie miał żadnych informacji o stanie 67-latka.

Fisauli-Aalto podziękował służbom ratunkowym. Ciekawie jest zobaczyć, jak różne zespoły policji, służb ratunkowych i straży pożarnej sprawnie współpracują, aby ratować i chronić życie ludzkie. Wedel leży w dzielnicy Pinberg w Szlezwiku-Holsztynie i bezpośrednio od zachodu graniczy z Hamburgiem.

READ  Partnerstwo Powiatowe - Podzielona Polska - Dachau

nie/ylau

Continue Reading

Top News

Polskie Linie Lotnicze Lot modernizują i rozbudowują salonik biznesowy w Warszawie

Published

on

Polskie Linie Lotnicze Lot modernizują i rozbudowują salonik biznesowy w Warszawie

Dobra wiadomość dla osób często podróżujących i podróżujących służbowo: Polskie Linie Lotnicze LOT całkowicie wyremontują i znacznie powiększą salonik biznesowy Polonez w strefie Schengen na Lotnisku Chopina, globalnym węźle linii lotniczej.


Prace rozpoczęły się w tym miesiącu i zakończą się w grudniu 2024 roku. Salon będzie miał nowoczesny wystrój, który łączy w sobie funkcjonalność i wygodę, odzwierciedlając jednocześnie nową tożsamość marki linii i polską gościnność. Jednocześnie salon powiększy się o ponad 150 mkw. do łącznej powierzchni 860 mkw.

Na warszawskim lotnisku Polskie Linie Lotnicze LOT, będące członkiem Star Alliance, koordynują większość lotów krajowych i międzynarodowych. Przykładowo goście z Niemiec, Austrii i Szwajcarii mogą szybko i łatwo przesiąść się linią lotniczą w Warszawie na dalsze loty na przykład do Polski i Europy, ale także do krajów bałtyckich, Azji Środkowej, Bliskiego Wschodu i Indii, na Daleki Ameryka Wschodnia i Północna.

Salonik Polonaise Business Lounge znajduje się w strefie odlotów bezpośrednio za kontrolą bezpieczeństwa. Otwarte codziennie od 5:00 do 23:00. Dodatkowi członkowie ze statusem Lat Business Class, Miles i Honor Circle, Senator lub Regular Flyer oraz goście ze statusem Star Alliance Gold mają prawo dostępu. Goście mogą tu korzystać z wielu udogodnień, w tym bezpłatnego Wi-Fi, ciepłych i zimnych posiłków oraz przekąsek, dwóch barów, pryszniców i bezpłatnych zabiegów w Salon Yonelle Spa.

„Naszym jasnym celem jest płynna kontynuacja tej działalności dla naszych gości nie tylko w powietrzu, ale także na ziemi. Dlatego jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością uczynienia naszego salonu biznesowego w strefie Schengen na Lotnisku Chopina jeszcze piękniejszym, wygodniejszym i przestronnym” – mówi Amit Ray, dyrektor ds. globalnej sprzedaży korporacyjnej i strategicznej, DACH Markets, Włochy i Indie. Dużo polskich linii lotniczych. „Jeśli chodzi o Polskie Linie Lotnicze Lot, w zeszłym roku ogłosiliśmy remont poczekalni biznesowej Polonaise, otwarcie własnej poczekalni na lotnisku Chicago O’Hare oraz całkowite przeprojektowanie wnętrza naszego Boeinga Dreamlinera. Flota do przeprojektowania”.

READ  Protesty w Polsce w sprawie akt kościelnych związanych z nadużyciami | DOMRADIO.DE

Poza salonikiem biznesowym Polonaise, Polskie Linie Lotnicze LOT obsługują salonik biznesowy LOT Mazurek w strefie non-Schengen Lotniska Chopina w Warszawie. Oferuje podobny kompleksowy zakres usług i jest otwarty codziennie od 6:15 do 23:00.

Źródło: Informacja prasowa LOT

Continue Reading

Trending