Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Aktualizacja przynosi cyfrowy dowód szczepień ›Macerkopf

| 19:57 | 5 komentarzy

Corona Warning App w wersji 2.3 właśnie wyszła (dokładnie jest to wersja 2.3.2). Oprócz różnych poprawek błędów, aktualizacja umożliwia zapisanie w aplikacji Twojego certyfikatu szczepień w formie cyfrowej.

Aplikacja Corona Warning: aktualizacja zapewnia cyfrowy dowód szczepienia

Od dawna wiadomo, że zaszczepione osoby mogą przechowywać swoje świadectwo szczepienia w formie cyfrowej w aplikacji Corona Warning. Corona Warning w wersji 2.3.2 jest już dostępna do pobrania z App Store i Google Play Store.

Aktualizacja daje możliwość zdeponowania cyfrowej karty szczepień. Aby dodać zaświadczenie o szczepieniu w aplikacji należy zeskanować otrzymany przy szczepieniu kod QR. Aplikacja odczytuje informacje z kodu QR i zapisuje je w bezpiecznym obszarze smartfona. Urzędnicy zwracają uwagę, że dane pozostają na smartfonie. Przeniesienie do innych osób będzie możliwe tylko wtedy, gdy przedstawisz im swoją kartę szczepień do weryfikacji. Cyfrowy certyfikat szczepień Jest to dobrowolne, ale powinno być wygodniejsze niż noszenie przy sobie żółtego zeszytu szczepień.

Po dodaniu świadectwa szczepień możesz je pokazać za pomocą kodu QR. 14 dni po ostatnim szczepieniu aplikacja wykazuje pełną ochronę szczepienia. Od 14 czerwca lekarze i apteki będą mogli tworzyć cyfrowe świadectwa szczepień. Będzie to równoległa do stosowania ostrzeżenia Corona w przyszłości Aplikacja CovPass jest nadal nagradzanaKtóry może również cyfrowo zapisać świadectwo szczepienia.

Corona-Warn. Aplikacja
Corona-Warn. Aplikacja


READ  Ukryte mosty ciemnej materii - mapowanie ujawnia rozmieszczenie ciemnej materii w Drodze Mlecznej