Connect with us

Top News

AfD prawdopodobnie znajdzie partnerów dla nowego prawicowego bloku w parlamencie UE

Published

on

AfD prawdopodobnie znajdzie partnerów dla nowego prawicowego bloku w parlamencie UE

Według kierownictwa partii przedstawiciele AfD w nowym Parlamencie Europejskim podjęli decyzję o utworzeniu wspólnej komisji parlamentarnej z innymi partiami prawicowymi w parlamencie. Informację „Welt” potwierdziła rzeczniczka liderki kopartii Alice Weidel. W skład grupy powinno zatem wchodzić 28 parlamentarzystów z dziewięciu krajów, w tym 14 z AfD. Po wyborach europejskich w nowym Parlamencie UE zasiądzie 15 parlamentarzystów AfD, a z delegacji wykluczony zostanie Maksymilian Krah. Według raportu nie powinien znaleźć się w nowym ugrupowaniu parlamentarnym.

Aby utworzyć komisję w Parlamencie Europejskim, potrzeba 23 członków z siedmiu państw członkowskich. Zdaniem „Welda” AfD bije Wprowadzono dla nowych partnerów nazwę „Europa Suwerennych Narodów” (ESN). Parlamentarzysta Turyngii René Aust ma zostać przewodniczącym komisji parlamentarnej. Ogłoszenie składu grupy ma zostać ogłoszone w środę wieczorem. Obecnie trwają negocjacje w sprawie stanowisk wiceprezesów.

Sprawdź programy potwierdzające Ultra-Rite

Oczekiwanymi partnerami w legalnej koalicji są Reconquête z Francji, Konfederacja z Polski, Wasraschdane (Rebirth) z Bułgarii, Se Acabó La Fiesta z Hiszpanii, SPD z Czech, Republika ze Słowacji, Mi Hazánk Mozgalom z Węgier oraz Union and People z Litwy. Odbyły się owocne dyskusje na temat współpracy ze wszystkimi potencjalnymi nowymi partnerami, było powiedziane. „AfD będzie nadal utrzymywać grupę otwartą dla innych przedstawicieli, którzy chcą do niej dołączyć” – powiedział rzecznik Weidela.

Tomio Okamura, lider czeskiej skrajnie prawicowej partii Wolność i Demokracja Bezpośrednia (SPD), potwierdził plany utworzenia wspólnego ugrupowania parlamentarnego z AfD. „Program grupy jest sprzeczny z Zielonym Ładem, migracją i islamizacją Europy”, powiedziała 52-letnia agencja CTK. SPD jest reprezentowana przez tylko jednego posła w nowym Parlamencie UE. Republika nacjonalistyczna zdobyła ze Słowacji dwa mandaty w wyborach europejskich.

W cieniu „Patrioci dla Europy”.

Nowa grupa parlamentarna prawdopodobnie przez kilka następnych lat pozostanie w cieniu dużej prawicowej frakcji w parlamencie o nazwie „Patrioci dla Europy”, w której zjednoczyła się już europejska prawica. Prawicowy Zjednoczenie Narodowe we Francji, nacjonalistyczna włoska Lega, FPÖ z Austrii i Fidesz Viktora Orbána z Węgier. Według własnych danych ugrupowanie to byłoby trzecim najsilniejszym ugrupowaniem z 84 parlamentarzystami z dwunastu krajów, za socjaldemokratami i centroprawicową koalicją EPP, w skład której wchodzą CDU i CSU.

READ  Polska wycofuje weto - EURACTIV.com

AfD opuściła koalicję, choć według własnych wypowiedzi ma ona duże pokrycie z zaangażowanymi partiami. Konkretne powody są nadal otwarte. Lider AfD Weidel powiedział, że partnerzy tej koalicji przegrywają „Polityka polityczna i zagraniczna oraz zagraniczne ograniczenia gospodarcze, które musimy teraz wziąć pod uwagę”. Przykładowo kierownictwo AfD teoretyzuje, że niemiecki rząd mógłby uniemożliwić Orbánowi współpracę z AfD jako szefem węgierskiego rządu. (dpa)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Wspomnienie 32-latka: Ratownicy odnajdują zaginionego górnika w wypadku w polskiej kopalni

Published

on

Wspomnienie 32-latka: Ratownicy odnajdują zaginionego górnika w wypadku w polskiej kopalni

32 lata samoświadomości
Ratownicy odnajdują zaginionego górnika w wypadku w polskiej kopalni

Posłuchaj artykułu

Ta wersja audio została wygenerowana sztucznie. Więcej informacji | Wyślij komentarz

W kopalni węgla kamiennego w Rydłowie na południu Polski doszło do opadu skał. Przyjaciel ginie w akcji. Teraz ratownicy odkryli w kopalniach kolejną minę. 32-latek powinien zostać szybko wyciągnięty na powierzchnię.

Dwa dni po wypadku górniczym na południu Polski, w wyniku którego jedna osoba zginęła, a kilka zostało rannych, zespoły ratownicze odnalazły wciąż zaginionego górnika. Mężczyzna jest przytomny i jest obecnie wydobywany na powierzchnię – powiedział dziś prezes zarządu kopalni PGG Leszek Pietraszek.

Ratownicy dotarli do 32-letniego kolegi po południu. Mógł mówić, ale miał problemy z oddychaniem. Lekarz udzielił mu pierwszej pomocy i przygotował do wyniesienia na powierzchnię – powiedział Pietrasek.

Do wypadku doszło w czwartek w kopalni węgla kamiennego w Rydłowie na Śląsku, po osunięciu się skał na głębokości 1150 metrów pod ziemią. Zespół ratunkowy w ciągu kilku godzin uratował 76 z 78 górników. Innego można uratować dopiero po śmierci. Szef kopalni powiedział, że stan odnalezionego górnika jest stabilny, komunikuje się z zespołami ratowniczymi i został już przebadany przez podziemnego lekarza.

Erupcje skał to nagłe ruchy i zapadnięcia się zagłębień skalnych, które nie są spowodowane trzęsieniami ziemi wywołanymi tektonicznie. Częstą przyczyną są eksplozje w górnictwie. Ponieważ burze skalne są trudne do przewidzenia, stanowią one poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa górników i ludzi zamieszkujących obszary górnicze.

READ  „Srebro dla przyszłości”: dziś wielki strajk klimatyczny w Hamburgu NDR.de - Aktualności
Continue Reading

Top News

Ministrowie obrony Stanów Zjednoczonych i Rosji rozmawiają przez telefon

Published

on

Ministrowie obrony Stanów Zjednoczonych i Rosji rozmawiają przez telefon

Stan na: 13 lipca 2024 r., 10:36

Po szczycie NATO ministrowie obrony Stanów Zjednoczonych i Rosji rozmawiali przez telefon. Podobno obaj rozmawiali o łagodzeniu ryzyka „możliwej eskalacji” ze strony Rosji.

USA chcą przerzucić systemy uzbrojenia do Rosji w Niemczech. Sekretarz obrony USA Lloyd Austin i jego rosyjski odpowiednik Andriej Biełousow właśnie rozmawiali przez telefon. „Omawiano kwestię zapobiegania zagrożeniom bezpieczeństwa i ograniczania ryzyka możliwej eskalacji” – podało rosyjskie Ministerstwo Obrony. Próba połączenia telefonicznego nadeszła z Moskwy.

Rzecznik Pentagonu powiedział reporterom, że Austin podkreślił „znaczenie utrzymywania linii komunikacji” z Moskwą w czasie konfliktu na Ukrainie i po szczycie NATO w Waszyngtonie.

Rozmowa telefoniczna nadeszła wkrótce po szczycie NATO

Powód rozmowy nie został ujawniony. Jednak na marginesie szczytu NATO w Waszyngtonie dowiedziano się, że USA chcą od 2026 roku przesunąć systemy uzbrojenia w Niemczech, aby lepiej odstraszać Rosję. Należą do nich rakiety manewrujące typu Tomahawk o zasięgu do 2500 km, technicznie broń nuklearna, a także wielozadaniowe rakiety SM-6 i nowo opracowana broń hipersoniczna. W czwartek kanclerz Olaf Scholes bronił tej decyzji jako „bardzo dobrą decyzję”, która „ma charakter odstraszający” i „zachowuje pokój”.

Kreml potępił porozumienie jako krok „w kierunku zimnej wojny”. Ostatni oficjalny dialog ministrów obrony Rosji i Stanów Zjednoczonych odbył się 26 czerwca. Według Moskwy Piełozow „podkreślił ryzyko dalszej eskalacji” w związku z „dostawami amerykańskiej broni” do Kijowa.

Zełenski szuka większego wsparcia w Stanach Zjednoczonych

Tymczasem prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski po szczycie NATO w Stanach Zjednoczonych nadal apelował o wsparcie dla swojego kraju. Na spotkaniu z gubernatorami stanów amerykańskich w Salt Lake City (Utah) rozważał możliwości pogłębienia stosunków między Ukrainą a Stanami Zjednoczonymi – napisał na platformie Zełenski, aby w przyszłości rozszerzyć współpracę naszych agencji bezpieczeństwa i uczestniczyć w odbudowie. Ukrainy.”

READ  Gorąca scena: Kobiety z przygotowań do turnieju Tresner SC w Polsce

Zełenski w przemówieniu do gubernatorów powiedział, że Ukraina nie potrzebuje zagranicznych żołnierzy. „Jedyne, o co prosimy, to odpowiednie wsparcie – systemy przeciwlotnicze dla naszych miast, broń dla mężczyzn i kobiet na pierwszej linii frontu, aby pomóc chronić i odbudowywać normalne życie”. Stany Zjednoczone są jak dotąd największym zwolennikiem Ukrainy.

Continue Reading

Top News

Görlitz: Görlitzer odnajduje w Polsce skradzione Porsche: wróciło

Published

on

Görlitz: Görlitzer odnajduje w Polsce skradzione Porsche: wróciło

Görlitzer odnajduje w Polsce skradzione Porsche: wróciło

Złodzieje kradną Porsche Cayenne w Görlitz. Mam pojazd. Niewinny. Co jeszcze wynika z raportu policji w Görlitz?


2 minuty

Symboliczne zdjęcie
© dpa

Nieznani sprawcy ukradli Porsche przy Antonstrasse w Görlitz w czwartek około godziny 13:10. Właściciel znalazł swój czarny pojazd w Polsce i natychmiast powiadomił policję. Funkcjonariusze policji kryminalnej z Görlitz ściśle współpracują ze swoimi polskimi kolegami i udało im się zlokalizować i zabezpieczyć Kane’a przetrzymywanego w Bolesławcu. Polscy kryminaliści zabezpieczyli dowody pojazdu, a następnie przekazali Porsche właścicielowi za 35 000 euro. Sprawca nie został zidentyfikowany. Rzecznik policji w Görlitz ogłosił to w piątek.

Niezidentyfikowani ludzie przebili wszystkie cztery opony samochodu

W czwartkowy wieczór niezidentyfikowani ludzie przecięli cztery opony samochodu osobowego Renault Megane przy Brautwiesenstrasse w Görlitz. Rzecznik policji w Görlitz powiedział, że na chwilę obecną nie wiadomo, w jaki sposób opony uległy uszkodzeniu. Szkoda materialna wyniosła 800 euro. Śledztwo prowadzi Okręgowy Wydział Kryminalny w Gorlicach.

Poszukiwany mężczyzna powinien trafić do więzienia

W czwartkowy wieczór funkcjonariusze z dzielnicy Corlitz w ramach patrolu spotkali się z Polakiem poszukiwanym listem gończym. Policja zatrzymała 68-latka o godzinie 20:40 i zabrała go do zakładu karnego.

Nieznane osoby kradną rowery elektryczne i akcesoria

Między środą a czwartkiem nieznane osoby ukradły dwa e-rowery z przedmieść Kraschwitz. Oskarżony zabrał także dwa drążki pod siodła i dwa siodła. Wartość kradzieży wyniosła około 2200 euro. Tak powiedział rzecznik policji w Görlitz. Obecnie szukają jednośladów.

READ  Federalny Sąd Finansowy: ofiary oszustw są bez wątpienia opodatkowane wyimaginowanymi zyskami
Continue Reading

Trending