Connect with us

Top News

Abp Hesse kończy wizytę w Polsce i na Ukrainie

Published

on

Konferencja Episkopatu Niemiec

Patelnia (owies)

Przewodniczący Komisji Migracyjnej Konferencji Episkopatu Niemiec i Specjalny Przedstawiciel ds. Uchodźców, Arcybiskup dr. Stefan Heß (Hamburg), dziś (8 lipca 2022), zakończył swoją pięciodniową wizytę solidarnościową w Polsce i na Ukrainie. „W Europie znów jest wojna – ta straszna prawda jest wypisana na twarzach wielu ludzi, których spotkałem na pograniczu ukraińsko-polskim. Tym, którzy szukają ochrony i tym, którzy jej potrzebują, zapewniałem, że Kościół jest na ich z praktyczną pomocą i modlitwą” – podkreślił abp Hess. Głównym celem wyjazdu było spotkanie z ewakuowanymi z wojny ukraińskiej oraz osobami pracującymi na pełny etat i wolontariatem kościelnej pomocy uchodźcom. W kilku obozach dla uchodźców w południowo-wschodniej Polsce i zachodniej Ukrainie Specjalny Przedstawiciel rozmawiał z osobami proszącymi o ochronę.

Lokalni przedstawiciele Caritasu w przygranicznym Przemyślu opowiedzieli arcybiskupowi Hessowi, jak w krótkim czasie zorganizowano rozległe akcje pomocowe. „Na początku wojny dziesiątki tysięcy ludzi codziennie przychodziło na dworzec kolejowy w Przemyślu, szukając bezpieczeństwa i oferując jedzenie. Nawet dzisiaj wielu pomocników-wolontariuszy pracuje niestrudzenie, aby zapewnić uchodźcom dobre przyjęcie” – powiedział arcybiskup. Hess. Zarówno arcybiskup przemyski rzymskokatolicki Adam Szal, jak i arcybiskup greckokatolicki przemysko-warszawski Eugeniusz Popowicz podkreślali wysoką odpowiedzialność Kościoła wobec ukraińskich uchodźców wojennych.

W ukraińskim mieście Lwów (Lemberg), którego populacja w wyniku wojny wzrosła o około jedną czwartą, arcybiskup Hesse towarzyszył wielu osobom wewnętrznie przesiedlonym i odwiedzał różne obiekty noclegowe. Podczas gdy wymiana z rzymskokatolickim Caritas-Spes koncentrowała się na kwestii zaopatrzenia, wycieczka z przewodnikiem po Domu Miłosierdzia Kościoła Greckokatolickiego koncentrowała się na zapewnieniu wsparcia psychologicznego. Podczas wizyty w ośrodku recepcyjnym Malteser i spotkania z Tetianą Stanichy, przewodniczącą Greckokatolickiej Caritas Ukraina, arcybiskup Hesse dowiedział się o szczególnej pomocy dla dzieci, chorych i innych słabszych grup społecznych. „Różne formy wsparcia ze strony Kościoła katolickiego w Niemczech są bardzo cenione na Ukrainie. Cieszę się, że pomoc przychodzi tutaj i ulży cierpieniom ludzi” – powiedział abp Hess.

READ  Ukraina broni też Niemiec

W rozmowach z arcybiskupem Mieczysławem Mokrzyckim (rzymskokatolicką archidiecezją lwowską) i arcybiskupem Ihorem Voznyakiem CSsR (grecko-katolicką archeparchatą lwowską) skupiono się nie tylko na zaangażowaniu obu Kościołów na rzecz uchodźców, ale także na sytuacji politycznej. „Pomimo wszystkich obciążeń i wyzwań: wola Ukraińców do obrony niepodległości swojego kraju jest nieprzerwana. W ramach europejskiej rodziny Ukraińcy walczą o wolność i samostanowienie. Kościoły współpracują, aby przywrócić sprawiedliwość i pokój. Porządek na Ukrainie”. , powiedział abp Hesse.

W parafii św. Jana Pawła II we Lwowie przewodniczący komisji migracyjnej odprawił nabożeństwo z osobami szukającymi ochrony przed zniszczonymi miastami wschodniej Ukrainy, poświęcone cierpieniom ewakuowanych. „Ważne jest dla mnie, aby dać konkretny znak solidarności ofiarom tej wojny agresji, która łamie prawo międzynarodowe” – potwierdził arcybiskup. Wspominał poległych żołnierzy w Kościele Garnizonowym w centrum Lwowa, gdzie od 24 lutego 2022 r. odbyło się kilkaset pogrzebów wojskowych.

Na zakończenie wyjazdu negocjacje odbyły się w stolicy Polski, Warszawie. Arcybiskup Hesse, Asystent Biskup Krzysztof Zadarko, Przewodniczący Rady Migracyjnej KEP oraz proboszcz dr. Marcin Izycki, pytanie, jak Kościół w Polsce może być słyszalnym głosem dla obaw uchodźców i migrantów. Odbyły się także spotkania z Ambasadorem w Ambasadzie Niemiec w Warszawie Martinem Kremerem, Szefem Urzędu Spraw Zagranicznych RP, przedstawicielami Agencji Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR) oraz Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji (IOM). ) oraz przedstawicieli polskiego społeczeństwa obywatelskiego.

Jedną z kwestii spornych jest pytanie, w jaki sposób Polska może nadal gwarantować schronienie i opiekę dla 1,2 mln obecnie zarejestrowanych uchodźców z Ukrainy. Omówiono również sytuację na pograniczu białorusko-polskim, gdzie od jesieni 2021 roku osoby szukające ochrony z Bliskiego Wschodu znajdują się w sytuacji zagrożenia humanitarnego. „Budowa muru granicznego o długości 187 km nie jest właściwą odpowiedzią na kryzys prezydenta Białorusi. Jestem wdzięczny, że organizacje pozarządowe i aktorzy kościelni walczą o prawa uchodźców na granicy polsko-białoruskiej” – podkreślił arcybiskup. Hess. Ponadto w rozmowach w Warszawie pojawia się długofalowe pytanie o to, na ile Polska może postrzegać siebie jako kraj imigrancki i wypracować wizję przyszłości udziału imigrantów. „Kościół i społeczeństwo obywatelskie w Polsce charakteryzują się godnym podziwu poziomem chęci pomocy ukraińskim uchodźcom wojennym. W polskich gminach podejmuje się wiele działań, aby sprostać obecnym wyzwaniom, przed którymi stoimy w Niemczech. Integrując uchodźców i migrantów, ważne jest, aby my w Europie jesteśmy gotowi uczyć się od siebie nawzajem i od siebie nawzajem – i to jest Kościół. Mimo to na poziomie społecznym”.

READ  Brak planów w Niemczech: Polska przygotowuje się na uchodźców z Ukrainy

Uwagi dla przedstawicieli mediów:

Darmowe materiały fotograficzne z podróży można znaleźć tutaj www.fluechtlingshilfe-katzer-kirche.de W dziale Misje Informacyjne Specjalnego Przedstawiciela (Polska i Ukraina). zostanie pobrany. Dostępne są tam również dalsze informacje.

Kontakt prasowy:

Sekretariat Konferencji Episkopatu Niemiec
Biuro Prasowe/Public Relations
Kaiserstraße 161
53113 Pan
Adres pocztowy
Skrytka pocztowa 29 62
53019 Pan
Telefon: 0228/103-214
Faks: 0228/103-254
E-mail: [email protected]
Dom: www.dbk.de

Treść oryginalna: Konferencja Episkopatu Niemiec, przesłanie Actuelle

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top News

ATP Challenger: Jurij Rodionov świętuje pierwsze zwycięstwo w Polsce – Sports Mix

Published

on
Wiedeń – wtorek, 16.08.2022, 12:18

Jurij Rodionov świętuje zwycięstwo w miękkim otwarciu w ATP Challenger w Grodzisku Mazowieckim.

Dolny Austriak pokonał Niemca Henry’ego Scheuera (ATP 287) 6:3 i 6:4 po godzinie 1:34. Za pomocą. To zakończyło serię przegranych trzech meczów Rodionowa.

W pierwszym secie 23-latkowi udało się przełamać 4:2. W drugiej rundzie obaj gracze rezygnują z pierwszej gry serwisowej. Po dwóch odbitych breakballach na początku meczu, Rodionov dostaje przerwę 4:3. W rezultacie Austriak pewnie pracował, aby wygrać pierwszą rundę.

W 1/8 finału spotyka świat nr 138. Zwycięzcą pojedynku jest Michael Geerts (ATP 231) lub kwalifikator Marco Topo (ATP 495).

Turniej w Polsce odbędzie się na twardych kortach i będzie przygotowaniem do rozpoczynających się w przyszłym tygodniu eliminacji US Open.

Źródło tekstu: © LAOLA1.at


na szczyt »

READ  Waging am See: Lucas Reim i Julian Schர்berle ponownie wygrywają w B-finale Pucharu Świata w Bosnonie / Polska
Continue Reading

Top News

Come-X szuka dowodów: politycy wzywają do zbadania polityki Scholesa

Published

on

Poszukiwanie dowodów afery Com-X |

Politycy wzywają do nalotu na Scholz

W tej sprawie eksperci sądowi Unii wezwali do nowych poszukiwań kanclerza Olafa Schaalza (64 l., SPD)!

Wynika to z afery Warburga, który w czasie pełnienia funkcji burmistrza Hamburga przekazał SPD datki partyjne i miliony podatków.

Prokuratorzy śledczy z Kolonii odnotowali w aktach, że istnieją oznaki „konkretnego usunięcia” wpisów z kalendarza na terenie kampusu Warburga.

Jak dotąd przeszukano jedynie oficjalną skrzynkę e-mail Scholza. Zastępca wydziału Unii Andrea Lindholz (51 lat, CSU): „Scholz musi teraz ujawnić śledczym swój prywatny ruch e-mail”.

Wiceprzewodniczący Grupy Parlamentarnej CDU/CSU: Andrea Lindols (51 lat, CSU)

Zdjęcie: Sojusz obrazu / dpa

To prawie rok od 2014 roku, kiedy Hamburg uniknął pobierania 47 milionów euro podatków od Warburg Bank. Należy zdecydować o wiadomościach WhatsApp, SMS-ach, osobistych mailach.

▶︎ Ekspert wnętrz Stefan Heck (39 lat, CDU): „Usunięcie kalendarza to przykrywka, która doprowadzi do dalszego dochodzenia”. Biuro Prokuratora Stanowego ma w razie potrzeby „niezbędne narzędzia”.

Rzecznik hamburskiej komisji śledczej Koetz Weiss (56 l. CDU) dodaje: „Wszystkie e-maile i czaty Scholza muszą być sprawdzone”.

Skandal Com-X

W latach 2001-2016 bankierzy, prawnicy i inwestorzy oszukiwali niemiecki rząd na miliardy poprzez sztuczki podatkowe i transakcje giełdowe. Ponieważ te transakcje typu „come-ex” są nazywane, płacą dwukrotność podatku płaconego tylko raz.

Zaangażowany był również hamburski Bank Warburg. Zbadana zostaje rola ówczesnego burmistrza Olafa Scholza.

Prokuratura hamburska: brak podstaw do wszczęcia śledztwa

Tymczasem prokurator generalny Hamburga odrzucił skargę przeciwko Scholzowi i jego następcy burmistrza Peterowi Tzentscherowi (56 l., SPD) za niewszczynanie dochodzeń.

Potwierdził to później rzecznik władz „Codzienne lustro” To zostało zgłoszone.

Powód: Prokurator Gerhard Streit (72 l.) złożył skargę karną przeciwko Scholesowi i Tzentscherowi w związku z podejrzeniem o pomoc w uchylaniu się od płacenia podatków.

Według odrzucenia skargi złożonej przez Prokuraturę Generalną w dniu 10 sierpnia 2022 r., „nie ma wystarczających przesłanek faktycznych, by podejrzewać, że podejrzenia o uchylanie się od opodatkowania Warburg Bank były świadomie lub celowo zachęcane przez hamburskie organy podatkowe”.

To właśnie widziała prokuratura w Hamburgu. Z raportu prokuratora wynika, że ​​nie było żadnych istotnych nowych ustaleń.

Wątpliwe jest, czy będzie to kontynuowane po ostatnich wydarzeniach w aferze Come-X.

Come-Ex-Deals: nielegalny przemyt dywidendy
READ  Z kopalni w Polsce uratowano zaginiętą osobę - trwają poszukiwania drugiego mężczyzny
Continue Reading

Top News

Rosnące ceny: Ceny żywności rosną w Polsce i Danii

Published

on

Wstępne obliczenia Federalnego Urzędu Statystycznego (DESTATIS) zostały potwierdzone w tym tygodniu. W porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku ceny żywności w Niemczech wzrosły w lipcu 2022 r. o 14,8%. Oznacza to, że inflacja wzrosła już piąty miesiąc z rzędu. W lipcu 2022 r. wzrosły ceny wszystkich kategorii żywności. Tłuszcze i oleje jadalne (+44,2%) oraz produkty mleczne i jaja (+24,2%) znacznie wzrosły w cenach. Dwucyfrowe wskaźniki inflacji wyznaczono także dla pozostałych grup żywności, w tym mięsa i przetworów mięsnych (+18,3%).

18,6% wzrost w Polsce

Według analiz UCE Research i Grupy Wyższej Szkoły Bankowej ceny dla odbiorców końcowych dla najważniejszych grup produktów w polskim handlu detalicznym żywnością w lipcu były średnio o 18,6% wyższe niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku. Oznacza to, że inflacja, która była już wysoka, ponownie wzrosła o 0,6 punktu procentowego w porównaniu z poprzednim miesiącem.

Podobnie jak w poprzednich miesiącach prym wiodły produkty tłuste, ze średnim wzrostem cen o 50,4% w ciągu roku. Ceny masła wzrosły o 54,3%, olejów jadalnych średnio o 50,5%, a masła o 46,3%. Chleb też jest bardzo drogi. Zgodnie z wynikami analizy, w lipcu trzeba było zapłacić średnio o 28,2% więcej niż rok temu. W przypadku makaronów był on o 32,1% wyższy.

Średnio ceny mięsa są o jedną czwartą wyższe niż w lipcu 2021 roku. Ceny wołowiny wzrosły o 36,9%, kurczaka o 19,4%, a wieprzowiny o 17,1%. Biorąc pod uwagę wzrost cen producentów, ekonomiści spodziewają się dalszych podwyżek cen konsumpcyjnych.

Wzrost o około 11% w Danii

Duńscy konsumenci musieli znacznie głębiej zagłębić się w swoje portfele w lipcu 2022 roku niż latem 2021 roku. Według Krajowego Urzędu Statystycznego oficjalna stopa inflacji żywności w duńskiej sprzedaży detalicznej żywności wyniosła w zeszłym miesiącu 11,0% rok do roku. W porównaniu do czerwca 2022 r. ceny żywności wzrosły średnio o 1,1%. wiek

Continue Reading

Trending