Ile gracze Oklahoma City Thunder zarabiają w sezonie 2026–27? Poniżej znajdziesz pełną listę gwarantowanych i niegwarantowanych kontraktów, a także różne opcje związane z bezpłatną agencją dla Oklahoma City Thunder. Z 18 zawodnikami mającymi kontrakty i 3 dwustronnymi kontraktami Oklahoma City Thunder ma listę płac wynoszącą 214 279 492 dolarów na podstawie aktywnych kontraktów w sezonie NBA 2026-27, pod wodzą Cheta Holmgrena — oto wszystko, co musisz wiedzieć.
Szybka analiza płac Oklahoma City Thunder na sezon NBA 2026-27
- Lista płac dla aktywnych kontraktów: 214 279 492 dolarów
- Stanowisko w odniesieniu do pułapu wynagrodzeń (164 961 000 dolarów na sezon 2026–27) : 51 503 608 dolarów powyżej górnego pułapu wynagrodzeń
- Pozycja w stosunku do fartucha Premier (209 015 000 dolarów) : 5 764 492 dolarów powyżej pierwszego fartucha
- Pozycja względem Drugiego Fartucha (221 686 000 dolarów) : 6 906 508 dolarów poniżej drugiego fartucha
- Najlepiej opłacany gracz: Chet Holmgren (41 240 250 dolarów)
- Kontrakty niegwarantowane w tym sezonie: 1 gracz
- Opcje zawodników na koniec sezonu 2026–27: 0 graczy
- Opcje zespołu na koniec sezonu 2026-27: 5 graczy
- RFA na koniec sezonu 2026-27: 1 gracz
- UFA na koniec sezonu 2026-27: 1 gracz
Pełna tabela wynagrodzeń zawodników Oklahoma City Thunder
| ODTWARZACZ | MACZANKA. | WIEK | 2026-27 | 2027-28 | 2028-29 | 2029-30 | 2030-31 | 2031-32 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cheta Holmgrena | C | 24 | 41 240 250 dolarów | 44 539 470 dolarów | 47 838 690 dolarów | 51 137 910 dolarów | 54 437 130 dolarów | UFA |
| Jalena Williamsa | SF | 25 | 41 240 250 dolarów | 44 539 470 dolarów | 47 838 690 dolarów | 51 137 910 dolarów | 54 437 130 dolarów | UFA |
| Shai Gilgeous-Alexander | PG | 28 | 40 806 150 dolarów | 61 600 000 dolarów | 66 528 000 dolarów | 71 456 000 dolarów | 76 384 000 USD (PO) | UFA |
| Izajasza Hartensteina | C | 28 | 23 148 148 dolarów | 25 000 000 dolarów | 26 851 852 dolarów | UFA | ||
| Alexa Caruso | SG | 32 | 19 550 160 dolarów | 20 998 320 dolarów | 22 446 480 dolarów | UFA | ||
| Jaylina Williamsa | C | 24 | 7 774 648 dolarów | 7 774 648 USD (DO) | UFA | |||
| Casona Wallace’a | PG | 23 | 7 420 806 dolarów | RFN | ||||
| Dzień dobry Mara | C | 21 | 5 791 680 dolarów | 6 081 480 dolarów | 6 371 160 USD (DO) | 8 779 459 USD (DO) | RFN | |
| Temat Nikoli | PG | 21 | 5 429 760 dolarów | 7 482 210 USD (DO) | RFN | |||
| Kenricha Williamsa | PF | 32 | 5 000 000 dolarów | UFA | ||||
| Tomasz Sorber | C | 21 | 4 887 720 dolarów | 5 120 400 USD (DO) | 7 849 573 USD (DO) | RFN | ||
| Bennetta Stirtza | PG | 23 | 4 717 320 dolarów | 4 953 240 dolarów | 5 189 400 USD (DO) | 7 960 540 USD (DO) | RFN | |
| Jareda McCaina | PG | 22 | 4 422 600 dolarów | 6 784 268 USD (DO) | RFN | |||
| Ajaya Mitchella | PG | 24 | 2 850 000 dolarów | 2 850 000 USD (DO) | UFA | |||
| Brooksa Barnhizera | SF | 24 | Dwukierunkowe | |||||
| Josha Dixa | SG | 22 | Dwukierunkowe | |||||
| Otega Oweh | SG | 23 | Dwukierunkowe | |||||
| Zahaire Smith | SG | 27 | Eksponat 10 | |||||
| Andrzeja Holfielda | C | 22 | Eksponat 10 | |||||
| Robert McCray W | G | 24 | Eksponat 10 | |||||
| Krzysztofa Tilly’ego | C | 24 | Eksponat 10 |
Legenda:
- = Opcja gracza
- =Opcja zespołu
- = Ograniczony wolny agent
- = Nieograniczony wolny agent
- = Umowa nie jest gwarantowana
O czym warto pamiętać w przypadku kontraktów Oklahoma City Thunder
Mistrzowie NBA w 2025 roku i finaliści Konferencji w zeszłym roku, Thunder logicznie przedstawiają finanse potwora w lidze. Całość dominują trzy ogromne kontrakty, a oryginalność polega na tym, że w sezonie 2026/27 podwójny MVP Shai Gilgeous-Alexander będzie dopiero trzecim najlepiej opłacanym zawodnikiem w składzie. OKC musiało dokonać redukcji tego lata (odejście Luguentza Dorta i Isaiaha Joe) i być może będziemy musieli pomyśleć o tym latem przyszłego roku, kiedy SGA pozyska 20 milionów więcej. Zobaczyć, czy Thunder nadal opiera swoją przyszłość na Wielkiej Trójce, czy też zdecyduje się rozstać z jednym lub dwoma luksusowymi graczami. W każdym razie w tym roku jesteśmy powyżej Premier Apron, ceny, jaką trzeba zapłacić za powrót na szczyty.
Przypomnienie o rodzajach kontraktów NBA
Więcej terminów i szczegółów znajdziesz w naszym glosariuszu.
- Opcja gracza: opcja aktywowana przez gracza na koniec sezonu
- Opcja zespołu: opcja aktywowana przez franczyzę
- Zapytanie ofertowe: gracz jest wolny, ale jego zespół może dostosować się do oferty zewnętrznej
- UFA: gracz może podpisać, gdzie chce
- Umowa niezabezpieczona: franczyza może obciąć gracza bez płacenia mu reszty wynagrodzenia
- Dwukierunkowe: gracz porusza się pomiędzy NBA i G-League