Connect with us

Top News

76 lat po wojnie: poszukiwania niemieckich żołnierzy na polu bitwy w Polsce – Nowości za granicą

Published

on

Presłow – Przez 76 lat i osiem miesięcy Johannes r. Ośmiu mężczyzn leżało 1,2 metra pod ziemią, ale teraz koparka przesuwa nad ich głowami betonowe płyty, które kiedyś znajdowały się na tarasie restauracji. Następnie pracownicy Volksbund Deutsche Kriegsgräberfürsorge ostrożnie usunęli ziemię i najpierw zdjęli buty, po czym odnaleziono szczątki. Prawie osiemdziesiąt lat po zakończeniu II wojny światowej poszukiwania zaginionych żołnierzy wciąż trwają. BILD stał się tym poszukiwaniem.

Odnalezienie tego zbiorowego grobu zajęło wiele lat. W marcu 1945 r., niedługo po zakończeniu walk w okolicach zachodniopolskiego miasta Pasco, mieszkańcy pochowali tu żołnierzy Vermaca. Gdy dwa lata później Niemcy zostali wypędzeni ze Śląska, wiedza o lokalizacji została utracona.


Pomocnicy zbierali do miski ludzkie szczątki zmarłych żołnierzy: czaszkę, żebra, łopatkę.Zdjęcie: Andreas Thelan

W okresie powojennym teren ten w Polsce stał się terenem rekreacyjnym. Restauracja została zbudowana z tarasem nad głowami poległych żołnierzy. Ale teraz ta strona jest zrujnowana. Mieszkaniec, który usłyszał o pochówku 76 lat temu, dał ekspertom Niemieckiej Komisji Cmentarzy Wojennych decydującą wskazówkę, od czego zacząć poszukiwania.

„Znaleźliśmy dokładną lokalizację ludzkich szczątków pod ziemią przez Georador” – powiedział Order Berger, pracownik Vauxhall (33 l.). „Potem wspięliśmy się na górę z wykopem”.


Wrażliwe i pełne szacunku zaangażowanie: Pracownicy Służby Cmentarza Wojennego w Pasco (od lewej): Order Berger (33) i Thomas Shock (57) oraz Umberto Tomasz Sabzki (63)

Wrażliwe i pełne szacunku zaangażowanie: Pracownicy Służby Cmentarza Wojennego w Pasco (od lewej): Order Berger (33) i Thomas Shock (57) oraz Umberto Tomasz Sabzki (63)Zdjęcie: Andreas Thelan

Na cmentarzu eksperci znajdują z martwych rzeczy osobiste, takie jak fajki do tytoniu, świece i przywieszki. Na podstawie wygrawerowanego numeru Umbert ustalił, że ofiarą był Johannes R., 31-letni żołnierz Pułku Piechoty Pancernej. Teraz spróbujemy odnaleźć jego krewnych i poinformować ich.


Gwizdki, zapałki, guziki: te unikalne przedmioty martwych żołnierzy są również wydobywane z ziemi

Rurki, zapałki, guziki: te unikalne przedmioty martwych żołnierzy są również wydobywane z ziemiZdjęcie: Andreas Thelan

„Gracze często wpisują do plików swoje dane kontaktowe rodziny. Czasami staramy się znaleźć żyjących krewnych za pośrednictwem Urzędu Stanu Cywilnego Mieszkańców. Po wielu latach to zdecydowanie trudne poszukiwania ”- mówi Order Berger. „Zmarłych chowamy na cmentarzu wojskowym lub w rzadkich przypadkach oddajemy krewnym. Po wielu latach można wreszcie zakończyć żałobę”.

Więcej prac wiertniczych

Relokacja: Trwają prace wykopaliskowe 270 km od zbiorowego grobu w Pasco, niedaleko granicy polsko-czeskiej, obok miejscowości Pelesko-Piala. Vermast założył już cmentarz dla poległych żołnierzy podczas wojny na południu Polski.


Polak Matti Milak (50) przygląda się temu, co znalazł w de Peelsko-Piala.

Polak Matti Milak (50) uważnie przygląda się temu, co zostało znalezione w Peelsko-Piała. Zdjęcie: Andreas Thelan


Pracownicy w pracy

Pracownicy w pracy Zdjęcie: Andreas Thelan

Grób został zniszczony w okresie powojennym. Dziś w tym miejscu znajduje się obóz, w którym zeszłego lata spędzały wakacje rodziny. U ich stóp leżały setki oddziałów górskich z 98 i 99 pułków.


Tablica pamiątkowa dla weteranów, którzy zginęli w Peelsco-Piala

Tablica pamiątkowa dla weteranów, którzy zginęli w Peelsco-PialaZdjęcie: Andreas Thelan

Ponieważ ziemia w obozie była gliniana i wilgotna, nauczyciele łóżek znajdowali w trumnach zmarłych dobrze zachowane przedmioty. Twoje buty i stalowe hełmy są teraz wyciągane z ziemi. Wraz ze szczątkami odnajdą również miejsce ostatniego spoczynku na cmentarzu wojskowym.

READ  Corona: Politycy decydują się na szczepienie wszystkich przez 12 lat - polityka wewnętrzna
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

RWE buduje w Polsce łącznie 20 MW parków fotowoltaicznych

Published

on

| Oni są: Wiadomości Dow Jones … | Czas nauki to około 1 minuty.

|
Przeczytaj tekst
Zatrzymać
Pauza
Przystępować

Frankfurt (Dow Jones) Energy Group RWE rozszerza portfolio energii odnawialnej w Polsce. Według RWE, Grupa DAX otrzymała dwustronne umowy od polskiego rządu dotyczące rozróżnienia między parkami fotowoltaicznymi o łącznej mocy 20 MW (MWac).

Dziewięć systemów fotowoltaicznych o mocy 7 MW ma powstać na Pomorzu Zachodnim iw Wielkopolsce, a dwa średniej wielkości projekty fotowoltaiczne o łącznej mocy 14 MW mają powstać na Dolnym Śląsku. Zamówienie planowane jest na koniec 2023 roku.

Te projekty fotowoltaiczne umacniają naszą pozycję jako jednej z wiodących firm produkujących zieloną energię elektryczną w Polsce – powiedziała Agnieszka Woźniacki, prezes RWE Renewables’ Ownshore Development Europe, Scandinavia & Baltics. Projekty fotowoltaiczne nie mają dużej skali. Jednak w klastrach możemy usprawnić budowę i późniejsze operacje.”

Według kolejnych informacji, RWE obecnie buduje w Polsce 42 naziemne systemy fotowoltaiczne o mocy 32 MW, a budowa 29 MW rozpocznie się w tym roku.

Skontaktuj się z autorem: [email protected]

DJG / błąd / brb

Wyniki) Dow Jones Newswire

19 stycznia 2022 05:23 I ( 10:23 GMT)

Prawa autorskie (c) 2022 Dow Jones & Company, Inc.

READ  Liczba przypadków wzrasta do 319,5: RKI zgłasza wysoką częstość występowania nowych infekcji
Continue Reading

Top News

Johnson & Johnson: Zasady dotyczące wzmacniaczy stanu są mylące

Published

on

Korona

Johnson & Johnson: Zasady dotyczące wzmacniaczy stanu

W pełni zaszczepione szczepionką Johnson & Johnson

W pełni zaszczepiony Szczepionką Johnson & Johnson

Każdy, kto został zaszczepiony szczepionką „Johnson” firmy Johnson & Johnson, potrzebuje tylko jednej strzykawki, aby udowodnić szczepionkę. Jednak w przypadku różnych szczepionek zaleca się drugą i trzecią dawkę.

Pokaż opis

Szczepienia przypominające są potrzebne po szczepieniu Johnson & Johnson – ale kiedy obowiązuje dawka przypominająca? Przegląd.

Berlin

  • Kraje związkowe mają różne podejścia do regulacji dopalaczy
  • Powoduje to zamieszanie wśród osób zaszczepiających
  • Szczepionki Johnson & Johnson Ile szczepionek potrzeba, aby utrzymać swój status przypominający? Możesz dowiedzieć się o różnych terminach tutaj

Po dokręceniu Korona– Działania 2G Plus dotyczą wielu dziedzin życia publicznego: w rezultacie wjazd jest dozwolony tylko dla osób zaszczepionych, przebadanych i odzyskanych. Obowiązuje wyjątek Środek pobudzający – Nie potrzebują testu.

Problem: Co? Johnson & JohnsonKraje związkowe mają różne definicje, kto jest szczepiony „Uniesiony”. ZDF „Dzisiaj” Zapytał o to ministerstwa zdrowia 16 krajów.


Szczepionka przypominająca: Johnson & Johnson nie ma takich samych zasad

Osoby zaszczepione szczepionką Johnson & Johnson uznano za w pełni zaszczepione po podaniu pojedynczej dawki. Załóżmy, że ci ludzie są po Kolejna dawka Można uznać za odpowiednio podwyższone, tylko częściowo poprawne.

Policz teraz Johnson & Johnson-Po w zasadzie dalszym szczepieniu zwiększona grupa ludności jest szczepiona tylko w następujących krajach związkowych: Hamburg, Hesja, Nadrenia-Palatynat i ்கியா.

Jednak w innych krajach związkowych szczepionka przypominająca może nie wystarczyć, aby przynieść korzyści osobom na duchu: Nadrenia Północna-Westfalia, Schellswick Holstein i Bayern pragnienie Dwa strzały przypominające Otrzyma. W Bawarii pierwszą szczepionkę przypominającą należy podać cztery tygodnie po podstawowej immunizacji, a drugą trzy miesiące później. Opinia i jasna definicja z innych krajów są w toku.
Szczepionkowy przełom: tutaj obowiązuje poziom wzmocnienia

Jednak różne ograniczenia dotyczą nie tylko osób zaszczepionych Johnson & Johnson: w niektórych stanach federalnych ludzie również stosują Zaliczki na szczepionki Jak podwyższony.

Wszystkie informacje w skrócie: Wydajność, skutki uboczne, dopalacze — wszystko o Johnson & Johnson

W Bawarii, Hamburgu i Nadrenii Północnej-Westfalii osoby, które zostały zaszczepione dwukrotnie, składają wniosek jeden po drugim. Infekcja koronowa Jak podwyższony. Z drugiej strony w Badenii-Wirtembergii, Hesji, Kraju Saary i Turyngii, nawet po opracowaniu szczepionki, ludzie muszą otrzymać dodatkową szczepionkę przypominającą, aby można było uznać, że są zachęcani.

Nie ma jeszcze oficjalnych informacji, kiedy należy wykonać szczepionkę przypominającą. Jednak jest Firma Roberta Kocha (RKI) Zmieniono swoje wytyczne dotyczące stanu wyzdrowienia: W związku z tym uważa się, że dana osoba wyzdrowiała tylko przez trzy miesiące – co musi być zgodne ze stanem dawki przypominającej poprzez poprawę szczepień. Kolejna szczepionka przypominająca wydaje się tak oczywista.

Zasady boostera i obowiązkowe testy: Inne wyjątki

w Baden-Wர்டrttemberg i Brema Poziom doładowania związany z obowiązkiem testowym 2G Plus jest zdefiniowany inaczej. Odzyskany Bez jakiejkolwiek ochrony szczepionkowej, ich Wykrywanie PCR Zakażenie koronawirusem już nie istnieje Trzy miesiące Uważa się, że w tych krajach związkowych nasiliło się zacofanie.

Zgodnie z zasadą 2G-Plus osoby, które zostały zaszczepione tylko dwa razy, w Badenii-Wirtembergii i Bremie, są uważane za zmotywowanych, jeśli były szczepione po raz ostatni. Szczepionka Mniej niż Trzy miesiące Za.

W obu tych krajach związkowych ludzie są zwolnieni z obowiązku testowego wynikającego z rozporządzenia 2G-plus. Szczepionka przypominająca Nie zalecany przez Stały Komitet ds. Szczepień (Stico). To zawiera Kobiety w ciąży i Pierwszy trymestr ciąży. (Dzień)

READ  Corona: Politycy decydują się na szczepienie wszystkich przez 12 lat - polityka wewnętrzna
Continue Reading

Top News

Obawy przed cyberatakami: ostrzeżenie Alfa-CRP w Polsce

Published

on

Za granicą Uważaj na cyberataki

Polski rząd wydał alarm Alfa-CRP w całym kraju

Premier Polski Mateusz Morawiecki

Premier Polski Mateusz Morawiecki

Co: pa / PAP

Po cyberatakach na ukraińskie serwery rządowe alarm Alfa-CRP będzie obowiązywał w Polsce do niedzieli – pierwszy z czterech w sumie poziomów alarmowych. Wynik ten wskazuje, że Polska rozważa cyberatak na kluczową infrastrukturę.

miWynika to z napiętej sytuacji w bezpośrednim sąsiedztwie Rosji. Od wtorku o 23:59 alert Alfa-CRP będzie obowiązywał w całej Polsce. Rząd ogłosił we wtorek wieczorem.

Według doniesienia premier Mateusz Morawiecki podpisał stosowne rozporządzenie po spotkaniu z ministrem spraw wewnętrznych i szefem krajowej agencji wywiadowczej ABW. Alpha-CRP to pierwszy z czterech poziomów alarmowych, które można uruchomić w przypadku zagrożenia cyberatakami.

Organy powinny poddawać monitoringowi, tj. przeglądowi, ważną infrastrukturę, taką jak połączenia telekomunikacyjne. „To sygnał dla służb bezpieczeństwa i całej administracji publicznej do szczególnej czujności” – czytamy w oświadczeniu Ministerstwa Cyfryzacji w Warszawie.

W raporcie stwierdzono, że posunięcie polskiego rządu było związane z atakami cybernetycznymi na serwery ukraińskiego rządu w ciągu ostatnich kilku dni. Poziom CRP ma charakter prewencyjny i powinien być stosowany początkowo do niedzieli.

W piątek w Polsce zgłoszono wyciek danych. Według serwisu Onet do 9 stycznia ponad 1,7 miliona szczegółów dotyczących polskiej armii zostało załadowanych na serwer i podobno pobrane. Powiadomienie o poziomie alarmowym CRP wskazuje, że polski rząd uważa, że ​​w najbliższych dniach można sobie wyobrazić cyberataki na kluczową infrastrukturę.

Czytaj

Najwyższy stopień pilności: istnieje pilna potrzeba pozostania wśród grup przestępczych

Oprócz infrastruktury telekomunikacyjnej obejmuje to dostawy energii. Decyzja zapada w czasie wzmożonych napięć między Rosją a Ukrainą w sąsiedniej Polsce. Moskwa przewiozła przez granicę na Ukrainę tysiące żołnierzy i ciężki sprzęt. Dyplomacja kryzysowa na Zachodzie nie pomogła jeszcze złagodzić napięć. Polska, zachodni sąsiad Ukrainy, również jest zagrożona wydarzeniami.

READ  Liczba przypadków wzrasta do 319,5: RKI zgłasza wysoką częstość występowania nowych infekcji
Continue Reading

Trending