Connect with us

Tech

4 ćwiczenia pomagające pozbyć się zmęczonych nóg

Published

on

Nogi są ciężkie i zmęczone – wiele osób zna to uczucie, zwłaszcza latem. Ale jest proste rozwiązanie: ćwiczenia. Louise Walther, ekspertka w dziedzinie treningu neurocentrycznego, pokazuje, jak to działa.

Czy znałeś to uczucie ciężkości w nogach? Osoby dotknięte tą sytuacją cierpią nie tylko latem. Jeśli stale cierpisz na zmęczone nogi, powinieneś to sprawdzić u lekarza. Jeśli zmęczone nogi zdarzają się sporadycznie, na przykład po długim siedzeniu, co jest często nieuniknione podczas długich lotów, możesz stać się energiczny. Nasz ekspert przedstawia cztery ćwiczenia, które pomagają pozbyć się zmęczonych nóg.

Jak powstają zmęczone nogi?

Zmęczenie nóg może być spowodowane żylakami. Żyły są odpowiedzialne za pompowanie krążącej krwi z powrotem do serca. Dlatego mówi się również o działaniu pompy żylnej, na którą składają się dwa mechanizmy: mięśnie otaczające ściany żyły napinają się i ponownie rozluźniają – tym samym ponownie pompują krew. W żyłach znajdują się zastawki żylne, które otwierają się i zamykają odpowiednio jako drugi mechanizm. Działają jako otwory do przepływu krwi.

Interesujące również: Korzyści zdrowotne wynikające z chodzenia boso

Czy na przykład w tym mechanizmie występuje usterka? B. Ponieważ mięśnie żył lub zastawek żylnych działają tylko w ograniczonym zakresie, uboga w tlen krew, która musi być transportowana do serca, gromadzi się w żyłach. Ta krew ma wysoką zawartość tlenku węgla, który należy już wydychać. Jeśli ten cykl transportu zostanie zakłócony przez zmniejszoną aktywność żylną, substancje są magazynowane w tkankach. Zdarza się to również częściej w nogach, ponieważ krew musi być pompowana z powrotem wbrew grawitacji wraz ze wzrostem ciśnienia. Płynie w górę i pod prąd – stąd mechanizm pompowania żylnego.

Co możesz zrobić ze zmęczonymi nogami?

Na zmęczone nogi jest proste rozwiązanie: ćwiczenia. Im bardziej poruszane są stopy i nogi, tym bardziej aktywowane są mięśnie i zwiększa się aktywność żylna. Ćwiczenia kierowane na zmęczone nogi mogą pomóc, aktywować i zmobilizować różne mięśnie nóg.

READ  Koncepcje Breath of the Wild 2 ujawnione przez Nintendo • Patenty na Nintendo Connect

Interesujące również: Jak prawidłowo kąpać się latem!

Aby celować w mięśnie ścian żył, możesz również wziąć chłodny prysznic. Zimny ​​bodziec odruchowo powoduje zaciskanie żył. Jeśli jest to często włączane do codziennego życia jako rutyna, ćwiczenia mają większy wpływ.

4 ćwiczenia na zmęczone nogi

Podczas ćwiczenia należy pamiętać o:

 • Nie odczuwaj bólu ani dyskomfortu
 • Poruszaj się powoli i w kontrolowany sposób
 • Używaj tylko takiego zakresu ruchu i prędkości, który jest bezpieczny i wygodny
 • Jeśli to możliwe, wykonuj ćwiczenia boso
 • Podczas ćwiczeń wdychaj i wydychaj równomiernie przez nos

stymulacja nerwów

To ćwiczenie na zmęczone nogi porusza i aktywuje nerwy nóg. Nerwy rozgałęziają się na wszystkie strony, zaczynając od rdzenia kręgowego. Siedzenie przez długi czas często nie porusza w odpowiedni sposób nerwów, a co za tym idzie mięśni i kończyn. Wykonuj to ćwiczenie bardzo delikatnie iz małą intensywnością, ponieważ nerwy obwodowe są bardzo delikatną tkanką. Ćwiczenia nigdy nie powinny boleć ani być irytujące.

 1. Usiądź prosto i wyprostuj kręgosłup.
 2. Rozłóż prawą nogę na podłodze, połóż pięty na podłodze i zablokuj kolano.
 3. Poruszaj i aktywuj nogę, pochylając się lekko do przodu z wyprostowaną górną częścią ciała, a następnie napinając ją i ponownie odchylając do tyłu. Wbiegnij w tłum pięć do siedmiu razy.

Aby konkretnie zająć się trzema różnymi nerwami nóg, przejdź do następujących pozycji:

 1. Podnieś stopę i pociągnij zewnętrzną krawędź stopy w kierunku kolana.
 2. Podnieś stopę i pociągnij wewnętrzną krawędź stopy w kierunku kolana.
 3. Wyciągnij stopę do przodu i obróć ją do wewnątrz.
 4. Następnie wykonaj ruch drugą stroną.

Rozpocznij to ćwiczenie powoli i ostrożnie. Możesz zwiększyć intensywność, ciągnąc kość łonową w kierunku pępka, prostując w ten sposób miednicę.

Interesujące również: Korzyści zdrowotne i zdrowotne płynące z kąpieli stóp

Napinanie i wypełnianie pośladków

To ćwiczenie porusza i wydłuża mięśnie pośladkowe. Prowadzi to do większej swobody ruchu w biodrach i łagodzi napięcie mięśni ud i pośladków. Poprawi to Twoje umiejętności nawigacyjne.

READ  Jetzt günstiger für 58 Euro sichern
 1. Usiądź prosto i skrzyżowaj nogi, krzyżując prawą kostkę nad lewym kolanem. Złap prawą kostkę lewą ręką, a lewe kolano prawą ręką.
 2. Poruszaj miednicą kilka razy w przód iw tył, a następnie zrelaksuj się w zagłębieniu pleców.
 3. Teraz pochyl górną część ciała do przodu z wyprostowanym kręgosłupem, aż poczujesz lekkie rozciągnięcie. Wykonaj kilka ruchów powoli i ostrożnie w tym rozciągnięciu i poczuj, jak rozluźniają się mięśnie, gdy odchylasz się do tyłu.
 4. Zmieniaj ruch najpierw w prawo, a potem w lewo, gdy pochylasz się do przodu.
 5. Następnie wykonaj sekwencję ruchu drugą stroną.

Upewnij się, że nie zostaniesz zraniony przez ten ruch. Musisz przez cały czas kontrolować ruch.

Poruszanie miednicą i nogami podczas siedzenia

To ćwiczenie mobilizuje miednicę, stawy krzyżowo-biodrowe i biodra. Przywraca to dynamiczną równowagę pomiędzy napinającymi i rozluźniającymi grupami mięśni. Prowadzi to do lepszych zdolności motorycznych.

 1. Usiądź prosto i połóż obie stopy wygodnie na podłodze.
 2. Wyprostuj miednicę do przodu i do tyłu, przyciągając kość łonową do pępka, a następnie lekko wyginając plecy.
 3. Teraz na przemian pchaj kolana przed sobą, jedno kolano do przodu, a drugie do tyłu. Upewnij się, że miednica pozostaje w pozycji pionowej. Z lewym kolanem wypchniętym do przodu, jednocześnie odciągnij prawe kolano do tyłu.

Możesz zintensyfikować ćwiczenie, jeśli włączysz do ruchu górną część ciała: jeśli wypychasz lewe kolano do przodu, skręcasz w lewo, a jeśli wypychasz prawe kolano do przodu, skręcasz w prawo.

Interesujące również: 4 ćwiczenia do efektywnego i skutecznego treningu ścięgien udowych

rozszerzenie membrany

To ćwiczenie rozciąga przeponę, mobilizując cały tułów i zmniejszając napięcie w przeponie i mięśniach dna miednicy. Twój oddech poprawi się i stanie się bardziej wydajny. Poprawia to funkcję każdej pojedynczej komórki w ciele. Bardziej zrównoważona wymiana gazowa wpływa na cały organizm.

 1. Upewnij się, że kręgosłup jest prosty. Wstań i podciągnij koronę. Jeśli ruchy ramion są ograniczone, możesz zginać ręce podczas ćwiczenia.
 2. Odchyl miednicę do tyłu, przyciągając kość łonową w kierunku pępka. Powoduje to lekkie zgięcie dolnej części pleców.
 3. Wdychaj jak najwięcej przez nos i wyciągnij ręce nad głowę.
 4. Trzymaj ręce prosto i długi kręgosłup. Wydychaj jak najwięcej przez otwarte usta. Podczas wydechu trzymaj miednicę napiętą, a kość łonową naprężoną w kierunku pępka.
 5. Podczas pełnego wydechu rozluźnij miednicę. Opuść ręce i zrelaksuj się u boku. Wdychaj i wydychaj powoli przez nos. Następnie zrób następne powtórzenie.
READ  Status kariery Koticka nie jest jeszcze jasny

Zwłaszcza podczas wydechu należy uważać, aby nie zamykać ust i utrzymywać usta i szczękę lekko otwarte i rozluźnione przez cały czas. Podczas wydechu utrzymuj wyprostowany kręgosłup i elastyczną miednicę. Rozluźnij miednicę między poszczególnymi przejściami, opuść ramiona i pozwól im się zrelaksować.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tech

Przedsprzedaż Construction Simulatora — edycje, cena i zawartość bonusowa

Published

on

W każdym razie nowy symulator budowania ukaże się 20 września 2022 roku na PC, Xbox Series X/S, PlayStation 5, Xbox One i PlayStation 4.

W niedalekiej przyszłości będziesz mógł ponownie pracować jako budowniczy miast, gdy będziesz nowy symulator budowy Wydaje się. Wydanie nowej części jest przeznaczone 20 września 2022 na mnie PC, Xbox Series X/S, PlayStation 5, Xbox One, PlayStation 4 Schemat.

w naszej okolicy Przewodnik Poniżej możesz przeczytać wszystko, o czym musisz wiedzieć Przed Sprzedaż Z symulator budowy potrzebuję wiedzieć. Pokażemy Ci inaczej edycje jak również Zawartość bonusowa.


Gdzie mogę zamówić Construction Simulator w przedsprzedaży?

Edycję Standardową Construction Simulatora otrzymujesz zarówno w wersji cyfrowej, jak i fizycznej. Cena wynosi 34,99 euro na PC, na konsolach do gier kosztuje 49,99 euro.

Zamów wersję standardową w przedsprzedaży

Zamów w przedsprzedaży edycję pierwszego dnia

Edycję pierwszego dnia symulatora budowy możesz zabezpieczyć wyłącznie na Amazon.de. Poza główną grą, zawiera Car & Bobblehead Pack (cyfrowy samochód sportowy + cyfrowa figurka Hape dla wybranych pojazdów), zestaw do personalizacji (dodatkowy kask, gogle i projekty ochronników słuchu) oraz Steelbook. Cena odpowiada standardowej edycji na konsole, a wersja na PC kosztuje 44,99 euro na Amazon.

  Zamów wersję rozszerzoną w przedsprzedaży

  Wreszcie, istnieje rozszerzona wersja, którą można pobrać tylko jako plik do pobrania. Podobnie jak w przypadku edycji Day One, obejmuje ona pakiet Car & Bobblehead oraz pakiet personalizacji. Cena wynosi 39,99 euro na PC i 54,99 euro na konsole.


  Czy istnieje uniwersytecka edycja Construction Simulatora?

  Kolekcjonerska wersja symulatora budowy nie została jeszcze ogłoszona. Jak dotąd znamy tylko edycję standardową, edycję pierwszego dnia i edycję rozszerzoną. Jeśli coś się zmieni, dowiesz się tutaj.


  Czy istnieje premia za zamówienie Construction Simulatora w przedsprzedaży?

  Zgodnie z aktualnym stanem wiedzy nie ma dodatków do przedsprzedaży. Ale jeśli zamówisz wersję rozszerzoną w przedsprzedaży przed oficjalną premierą, możesz zaoszczędzić 10 procent wartości zakupu.


  Więcej aktualności o Construction Simulator:

READ  Nadawanie misji marsjańskich zostało wstrzymane – Mars przechodzący za Słońcem odcina komunikację z sondami marsjańskimi NASA

Continue Reading

Tech

Jak banki mogą nadal kontrolować kwestię ESG

Published

on

Przez Christiana Kirchnera

Czy znowu było z zrównoważonym rozwojem? Najpierw ogólnobranżowy szum wokół wszystkich spraw związanych z ESG – a potem kwestia „greenwashingu” w DWS: temat dobrobytu rzadko okazuje się tematem ryzyka w tak krótkim czasie.

I teraz???

Jedno jest pewne: w przyszłości nie będzie to tak łatwe, jak niektóre banki, fintechy i firmy inwestycyjne osiągnęły pod względem ESG w ostatnich latach. Ponieważ 1.) administrator teraz przygląda się bliżej. Ponieważ 2.) Dzięki „klasyfikacji UE” wkrótce pojawi się pierwsza normalizacja regulacyjna w codziennym doradztwie. I nie zapominaj, ponieważ 3.) Zbliżająca się recesja może sprawić, że dostawcy i inwestorzy wkrótce nie będą pierwszymi, którzy zadają sobie pytanie, patrząc na Fundusz X lub Fundusz Y: Jak duże jest w rzeczywistości środowisko? Ale: czy nadal w ogóle działa?

Konkluzja: Sektor finansowy musi ponownie przemyśleć zrównoważony rozwój. Ale co to dokładnie oznacza? O tym pytaniu rozmawiamy w dzisiejszym „Podcaście dla partnerów” z Ralphem Hientzschem z Consileon*. oto jesteśmy:


* Należy do Consileona Do „Doskonałych Partnerów” Finanz-szene.de. Więcej o modelu partnerskim znajdź tutaj.

READ  Nadawanie misji marsjańskich zostało wstrzymane – Mars przechodzący za Słońcem odcina komunikację z sondami marsjańskimi NASA
Continue Reading

Tech

MSI Crosshair 15 B12U – MSI Crosshair 15

Published

on

Nie da się ukryć, że nawet dzisiejsze laptopy do gier znajdują się w dość nietypowym miejscu. Zaprojektowane z myślą o przenośności, ale nadal świetne do grania, urządzenia te znajdują się na kursie kolizyjnym z grami opartymi na chmurze, które stają się obecnie coraz bardziej popularne. Ale to nie znaczy, że laptopy do gier są w jakikolwiek sposób złe. I odwrotnie, istnieje wiele systemów, które mogą służyć podwójnemu celowi pracy i zabawy, gdy jesteś z dala od komputera stacjonarnego lub konsoli do gier, a przyjrzenie się aktualnej ofercie MSI pozwoli ci tylko rzucić okiem na ogromny zasięg produktu Kategoria. W tym celu w ciągu ostatnich kilku tygodni testowałem jeden z laptopów do gier MSI, Crosshair 15 B12U, zaprojektowany i związany z Rainbow Six: Extraction. Na szczęście podobieństwa tkwią tylko w jego wyglądzie fizycznym.

Ponieważ ten laptop jest bardzo wydajny i ma wewnątrz sprzęt, aby móc uruchamiać najnowsze gry wideo przy wysokich ustawieniach graficznych, bez zmniejszania lub braku szybkości klatek i płynności. Testowany przeze mnie system zawierał procesor 12. generacji Intel i7-12700H kompatybilny z kartą Nvidia GeForce RTX 3070 i 32 GB pamięci RAM. Nie trzeba dodawać, że jest to dość kompetentny zestaw technologii pod maską, wystarczająco potężny, aby uruchomić Forza Horizon 5 na grafice Extreme i nadal utrzymywać 80 klatek na sekundę, lub tak, że możesz dostarczyć hordy chaotycznych błędów w A Plague Tale: patent z maksymalnych opcji graficznych bez zauważalnego spadku liczby klatek na sekundę. Och, to wszystko dzieje się podczas grania w dowolną grę i przy pełnym rozciągnięciu ekranu o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, który może osiągnąć nawet 165 Hz, jeśli przedkładasz wydajność nad jakość.

Ale chociaż Crosshair 15 odgrywa imponującą rolę, warto zauważyć, że wszystko to jest zasilane elektrycznie. I z różnych powodów. Oczywistą rzeczą jest to, że uruchamianie każdego komponentu w jego granicach całkowicie wyczerpuje baterię, co oznacza, że ​​nie będziesz miał dużo czasu na grę przed śmiercią. Ale jest to obecnie dość powszechny problem w laptopach do gier. Innym powodem, dla którego zawsze będziesz chciał ładować ten laptop, jest to, że gdy tego nie robisz, wydajność spada niewiarygodnie. Weźmy ponownie za przykłady Forza i A Plague Tale, dwie gry, które rzucają wyzwanie na swój własny sposób. Jeśli grasz bez dodatkowego zasilania, które pomaga Crosshair 15, obie gry staną się niewiarygodnie niestabilne i wolne, do tego stopnia, że ​​będzie to jak próba grania w zwolnionym tempie z powodu liczby klatek na sekundę, która spadła do nierozsądnie niskiej liczby . Chodzi o to, że nie oczekuj, że użyjesz Crosshair 15 w pełni w podróży, ponieważ po prostu nie wytrzyma.

READ  Komunikat „Klawiatura Apple TV” może zostać ponownie wyłączony na iPhonie i iPadzie › Macerkopf

Szczerze mówiąc, i tak nie polecałbym grać w podróży z tym laptopem, ponieważ po przekroczeniu granic możliwości wewnętrzni fani sprawiają, że wygląda to tak, jakby myśliwiec startował do bitwy. Jest bardzo głośny, co jest produktem ubocznym ciepła generowanego przez laptop i może rozpraszać, co jest rażącym problemem, zwłaszcza jeśli zamierzasz grać w gry z Crosshair 15, gdy leży on na kolanach. Nie mogę się powstrzymać, aby wyrazić współczucie tym, którzy spróbowali tego w szortach, ponieważ ja tam byłem i niestety tego doświadczyłem.

Reklama:

Celownik MSI 15

Nie ma wątpliwości, że celownik 15 B12U ma swoje demony, ponieważ są one bardzo wyraźnie obecne. Ale jeśli możesz to ominąć, a może po prostu chcesz, aby przenośny system działał i bawił się nim trochę lub dwa, nadal spełnia wiele właściwych zasad. Żywotność baterii jest wystarczająca i długa w przypadku korzystania z większości innych systemów. Ekran jest wysokiej jakości i zapewnia dobrą widoczność. A jeśli możesz ominąć neonowożółty schemat kolorów Rainbow Six: Odznaki ekstrakcji i wyglądu (może po prostu złapanie Essential Grid 15 jest właściwą drogą), ma bardzo subtelny design i korpus. To nie jest cienki ani lekki laptop, ale ze sprzętem, który go pakuje, nie spodziewałbyś się, że tak się stanie.

Biorąc pod uwagę, że Crosshair 15 B12U ma również prawie każdy port pod słońcem (różne USB-C, USB-As, HDMI, DC-In, gniazdo audio 3,5 mm i port Ethernet), w tym laptopie jest wiele uznania. Po prostu wiedz, w co się pakujesz, zwłaszcza gdy weźmiesz pod uwagę, że będziesz kaszleć około 1600 funtów, aby zdobyć jedną z nich.

Continue Reading

Trending