Connect with us

Top News

2G-Plus w kulturze, sporcie i gastronomii – maska ​​FFP2 obowiązkowa w transporcie publicznym

Published

on

Kultura, rozrywka i sport

Senat Berlina Transport publiczny 2G-Plus – nadchodzi zapotrzebowanie na maskę FFP2


rbb

Audio: Inforadio | 01.11.2022 | B. Rodos | Obraz: rbb

Dostęp do polityki 2G-Plus powinien być ograniczony nie tylko do berlińskiej gastronomii, ale także do rekreacji, kultury i sportu. Senat zdecydował. Rządzący burmistrz Giffey powiedział, że sytuacja jest bardzo poważna.

rbb TV emituje o 20:15 specjalny program zatytułowany „Corona – Die Lage”.

Maski FFP2 w transporcie publicznym

Za to Sprzedaż Jednak nadal obowiązuje 2G. Jest więc dostęp do szczepionek i uzdrowicieli. Kiffy mówi, że potrzeba maski FFP2 w sklepach była dyskutowana w Senacie, ale nie została podjęta. Ale to nie jest poza stołem, ale możliwy dodatkowy krok.

w Transport publiczny Do przyszłych berlińczyków Maski FFP2 Kontynuować. Senat chce zapewnić potrzebującym 1,4 mln darmowych masek. Musi istnieć nowy rząd ochrony przed epidemią Sobota (15 stycznia) Wejście w życie.

Senat rozprowadza 1,4 mln masek FFP-2

O 1,4 mln FFP-2-Mascon W najbliższych dniach, według senackiego Departamentu Koordynacji Przedsiębiorstw, Pracy i Spraw Socjalnych” Dzielnice, Pomoc bezdomnym I udogodnienia Państwowy Urząd ds. Uchodźców (LAF) w celu wspierania osób o niskich dochodach, bezdomnych i uchodźców.

Poprzez urzędy w dzielnicach m.in. i Urzędy Obywatelskie i Organizacje społeczne, należy rozdać maski FFP-2. Własność Darmowe maski „Są też BerlińczycyBerlinpos„, Odbiorcy pomocy społecznej i podstawowej opieki Aby dostać. Dalej Odbiorcy Bafög Jak na przykład StażyściOdbiorcy stypendiów szkoleniowych mogą odebrać maski FFP-2.

Izolacja nie została jeszcze podjęta

Kifby podkreślił, że spodziewa się, że w najbliższych dniach w Berlinie będzie ponad połowa berlińczyków. Uniesiony Będzie. Obydwa Pierwsze szczepienia Stawka wynosi obecnie ponad 75 proc. W przyszłości dodatkowe działania regulacyjne dla firm i Sprzedaż Pomosty można sfinansować z pomocą, powiedział Kifby.

Jednak nie podjęto żadnej decyzji w sprawie podsumowania Obowiązek izolacyjnyKonferencja premierów również zgodziła się. Berlińska senator zdrowia Ulrike Gote (Zieloni) powiedziała, że ​​najpierw będzie to wymagało decyzji Rady Federalnej. Chce spotkać się na specjalnej sesji w piątek.

Nie ma zmian w decyzjach dotyczących szkół w Berlinie. W pierwszym tygodniu po rozpoczęciu roku Liczba infekcji wśród kadry dydaktycznej A według Giffeya organizacja studencka jest łatwa. Ale rządzący burmistrz powiedział, że „jeszcze się nie martwili”. Senat zgodził się na wszelką pomoc Utrzymuj szkoły otwarte.

Giffey: „Sytuacja jest bardzo poważna”

Powodem zaktualizowanej szczelności jest w szczególności znaczny wzrost częstości występowania zakaźnego wariantu wirusa Omikron oraz liczba infekcji. „Sytuacja jest bardzo poważna, zwłaszcza w Berlinie” – powiedział Kifby.

Według ogólnoberlińskich danych Instytutu Roberta Kocha (RKI), wpływ korony we wtorek wyniósł 737,2. W poprzednich dniach było to wciąż poniżej 700, a po świętach poniżej 300. Berlin jest teraz drugim po krajach związkowych.

Najwięcej odnotowano we wtorek w samej Bremie. W Niemczech w ciągu siedmiu dni dochodzi do średnio mniej niż 388 nowych infekcji na 100 000 mieszkańców.

Transmisja: wieczorny program, 11 stycznia 2022, 19:30

Co musisz wiedzieć teraz

READ  Prąd koronowy: wycofanie szczepionki Curevac - polityka
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

RWE buduje w Polsce łącznie 20 MW parków fotowoltaicznych

Published

on

| Oni są: Wiadomości Dow Jones … | Czas nauki to około 1 minuty.

|
Przeczytaj tekst
Zatrzymać
Pauza
Przystępować

Frankfurt (Dow Jones) Energy Group RWE rozszerza portfolio energii odnawialnej w Polsce. Według RWE, Grupa DAX otrzymała dwustronne umowy od polskiego rządu dotyczące rozróżnienia między parkami fotowoltaicznymi o łącznej mocy 20 MW (MWac).

Dziewięć systemów fotowoltaicznych o mocy 7 MW ma powstać na Pomorzu Zachodnim iw Wielkopolsce, a dwa średniej wielkości projekty fotowoltaiczne o łącznej mocy 14 MW mają powstać na Dolnym Śląsku. Zamówienie planowane jest na koniec 2023 roku.

Te projekty fotowoltaiczne umacniają naszą pozycję jako jednej z wiodących firm produkujących zieloną energię elektryczną w Polsce – powiedziała Agnieszka Woźniacki, prezes RWE Renewables’ Ownshore Development Europe, Scandinavia & Baltics. Projekty fotowoltaiczne nie mają dużej skali. Jednak w klastrach możemy usprawnić budowę i późniejsze operacje.”

Według kolejnych informacji, RWE obecnie buduje w Polsce 42 naziemne systemy fotowoltaiczne o mocy 32 MW, a budowa 29 MW rozpocznie się w tym roku.

Skontaktuj się z autorem: [email protected]

DJG / błąd / brb

Wyniki) Dow Jones Newswire

19 stycznia 2022 05:23 I ( 10:23 GMT)

Prawa autorskie (c) 2022 Dow Jones & Company, Inc.

READ  Ucieczka do Polski: Białoruś stymuluje relokację dzięki rozbudowie projektów lotniczych
Continue Reading

Top News

Johnson & Johnson: Zasady dotyczące wzmacniaczy stanu są mylące

Published

on

Korona

Johnson & Johnson: Zasady dotyczące wzmacniaczy stanu

W pełni zaszczepione szczepionką Johnson & Johnson

W pełni zaszczepiony Szczepionką Johnson & Johnson

Każdy, kto został zaszczepiony szczepionką „Johnson” firmy Johnson & Johnson, potrzebuje tylko jednej strzykawki, aby udowodnić szczepionkę. Jednak w przypadku różnych szczepionek zaleca się drugą i trzecią dawkę.

Pokaż opis

Szczepienia przypominające są potrzebne po szczepieniu Johnson & Johnson – ale kiedy obowiązuje dawka przypominająca? Przegląd.

Berlin

  • Kraje związkowe mają różne podejścia do regulacji dopalaczy
  • Powoduje to zamieszanie wśród osób zaszczepiających
  • Szczepionki Johnson & Johnson Ile szczepionek potrzeba, aby utrzymać swój status przypominający? Możesz dowiedzieć się o różnych terminach tutaj

Po dokręceniu Korona– Działania 2G Plus dotyczą wielu dziedzin życia publicznego: w rezultacie wjazd jest dozwolony tylko dla osób zaszczepionych, przebadanych i odzyskanych. Obowiązuje wyjątek Środek pobudzający – Nie potrzebują testu.

Problem: Co? Johnson & JohnsonKraje związkowe mają różne definicje, kto jest szczepiony „Uniesiony”. ZDF „Dzisiaj” Zapytał o to ministerstwa zdrowia 16 krajów.


Szczepionka przypominająca: Johnson & Johnson nie ma takich samych zasad

Osoby zaszczepione szczepionką Johnson & Johnson uznano za w pełni zaszczepione po podaniu pojedynczej dawki. Załóżmy, że ci ludzie są po Kolejna dawka Można uznać za odpowiednio podwyższone, tylko częściowo poprawne.

Policz teraz Johnson & Johnson-Po w zasadzie dalszym szczepieniu zwiększona grupa ludności jest szczepiona tylko w następujących krajach związkowych: Hamburg, Hesja, Nadrenia-Palatynat i ்கியா.

Jednak w innych krajach związkowych szczepionka przypominająca może nie wystarczyć, aby przynieść korzyści osobom na duchu: Nadrenia Północna-Westfalia, Schellswick Holstein i Bayern pragnienie Dwa strzały przypominające Otrzyma. W Bawarii pierwszą szczepionkę przypominającą należy podać cztery tygodnie po podstawowej immunizacji, a drugą trzy miesiące później. Opinia i jasna definicja z innych krajów są w toku.
Szczepionkowy przełom: tutaj obowiązuje poziom wzmocnienia

Jednak różne ograniczenia dotyczą nie tylko osób zaszczepionych Johnson & Johnson: w niektórych stanach federalnych ludzie również stosują Zaliczki na szczepionki Jak podwyższony.

Wszystkie informacje w skrócie: Wydajność, skutki uboczne, dopalacze — wszystko o Johnson & Johnson

W Bawarii, Hamburgu i Nadrenii Północnej-Westfalii osoby, które zostały zaszczepione dwukrotnie, składają wniosek jeden po drugim. Infekcja koronowa Jak podwyższony. Z drugiej strony w Badenii-Wirtembergii, Hesji, Kraju Saary i Turyngii, nawet po opracowaniu szczepionki, ludzie muszą otrzymać dodatkową szczepionkę przypominającą, aby można było uznać, że są zachęcani.

Nie ma jeszcze oficjalnych informacji, kiedy należy wykonać szczepionkę przypominającą. Jednak jest Firma Roberta Kocha (RKI) Zmieniono swoje wytyczne dotyczące stanu wyzdrowienia: W związku z tym uważa się, że dana osoba wyzdrowiała tylko przez trzy miesiące – co musi być zgodne ze stanem dawki przypominającej poprzez poprawę szczepień. Kolejna szczepionka przypominająca wydaje się tak oczywista.

Zasady boostera i obowiązkowe testy: Inne wyjątki

w Baden-Wர்டrttemberg i Brema Poziom doładowania związany z obowiązkiem testowym 2G Plus jest zdefiniowany inaczej. Odzyskany Bez jakiejkolwiek ochrony szczepionkowej, ich Wykrywanie PCR Zakażenie koronawirusem już nie istnieje Trzy miesiące Uważa się, że w tych krajach związkowych nasiliło się zacofanie.

Zgodnie z zasadą 2G-Plus osoby, które zostały zaszczepione tylko dwa razy, w Badenii-Wirtembergii i Bremie, są uważane za zmotywowanych, jeśli były szczepione po raz ostatni. Szczepionka Mniej niż Trzy miesiące Za.

W obu tych krajach związkowych ludzie są zwolnieni z obowiązku testowego wynikającego z rozporządzenia 2G-plus. Szczepionka przypominająca Nie zalecany przez Stały Komitet ds. Szczepień (Stico). To zawiera Kobiety w ciąży i Pierwszy trymestr ciąży. (Dzień)

READ  Pod presją Unii Europejskiej – Polska znosi „LGBT – Wolną Strefę”
Continue Reading

Top News

Obawy przed cyberatakami: ostrzeżenie Alfa-CRP w Polsce

Published

on

Za granicą Uważaj na cyberataki

Polski rząd wydał alarm Alfa-CRP w całym kraju

Premier Polski Mateusz Morawiecki

Premier Polski Mateusz Morawiecki

Co: pa / PAP

Po cyberatakach na ukraińskie serwery rządowe alarm Alfa-CRP będzie obowiązywał w Polsce do niedzieli – pierwszy z czterech w sumie poziomów alarmowych. Wynik ten wskazuje, że Polska rozważa cyberatak na kluczową infrastrukturę.

miWynika to z napiętej sytuacji w bezpośrednim sąsiedztwie Rosji. Od wtorku o 23:59 alert Alfa-CRP będzie obowiązywał w całej Polsce. Rząd ogłosił we wtorek wieczorem.

Według doniesienia premier Mateusz Morawiecki podpisał stosowne rozporządzenie po spotkaniu z ministrem spraw wewnętrznych i szefem krajowej agencji wywiadowczej ABW. Alpha-CRP to pierwszy z czterech poziomów alarmowych, które można uruchomić w przypadku zagrożenia cyberatakami.

Organy powinny poddawać monitoringowi, tj. przeglądowi, ważną infrastrukturę, taką jak połączenia telekomunikacyjne. „To sygnał dla służb bezpieczeństwa i całej administracji publicznej do szczególnej czujności” – czytamy w oświadczeniu Ministerstwa Cyfryzacji w Warszawie.

W raporcie stwierdzono, że posunięcie polskiego rządu było związane z atakami cybernetycznymi na serwery ukraińskiego rządu w ciągu ostatnich kilku dni. Poziom CRP ma charakter prewencyjny i powinien być stosowany początkowo do niedzieli.

W piątek w Polsce zgłoszono wyciek danych. Według serwisu Onet do 9 stycznia ponad 1,7 miliona szczegółów dotyczących polskiej armii zostało załadowanych na serwer i podobno pobrane. Powiadomienie o poziomie alarmowym CRP wskazuje, że polski rząd uważa, że ​​w najbliższych dniach można sobie wyobrazić cyberataki na kluczową infrastrukturę.

Czytaj

Najwyższy stopień pilności: istnieje pilna potrzeba pozostania wśród grup przestępczych

Oprócz infrastruktury telekomunikacyjnej obejmuje to dostawy energii. Decyzja zapada w czasie wzmożonych napięć między Rosją a Ukrainą w sąsiedniej Polsce. Moskwa przewiozła przez granicę na Ukrainę tysiące żołnierzy i ciężki sprzęt. Dyplomacja kryzysowa na Zachodzie nie pomogła jeszcze złagodzić napięć. Polska, zachodni sąsiad Ukrainy, również jest zagrożona wydarzeniami.

READ  „Nie możesz naprawić tego momentu”
Continue Reading

Trending