Connect with us

Top News

2G czy 3G? Kraje związkowe nie stosują teraz żadnych zasad dotyczących korony

Published

on

iW walce z koronawirusem i czwartą falą coraz więcej krajów związkowych zaostrza swoje przepisy dotyczące korony. Wcześniej zaszczepione, wyleczone i przebadane osoby (3G) miały wnętrza np. teatrów, klubów czy restauracji, ale teraz niektóre landy już to robią. Hamburg Wprowadził modele 2G pod koniec sierpnia. 2G to skrót od Vaccine and Recovered. Ale prostota jest traktowana inaczej w każdym kraju związkowym. Przegląd.

Baden-Wர்டrttemberg

Od czwartku Baden-Wர்டrttemberg otrzyma wielopoziomowy system alarmowy oparty na zajętości łóżek intensywnej terapii. W pierwszym etapie osoby, które nie zostały zaszczepione, mogą uzyskać dostęp tylko do niektórych obszarów publicznych z negatywnym wynikiem testu PCR. W drugiej fazie osoby niezaszczepione nie będą już miały dostępu do restauracji, wydarzeń kulturalnych i sportowych.

Nadrenia-Palatynat

Nadrenia-Palatynat wprowadziła sygnalizację świetlną koronową z trzema poziomami alarmowymi w oparciu o częstość występowania infekcji, wskaźnik hospitalizacji i zajętość oddziałów intensywnej terapii. Model 2G+ jest w pierwszym stanie w niedzielę: możliwe są nieograniczone spotkania dla zaszczepionych i tych, którzy wyzdrowieli. Ponadto można przetestować ograniczoną liczbę osób. Nie powinno być więcej blokowania. Jednak wraz z rosnącą zachorowalnością osoby nieszczepione nie będą już miały nieograniczonego dostępu do wydarzeń i restauracji w zależności od natężenia sygnalizacji świetlnej.

Czytaj więcej

Schellswick-Holstein

To samo dotyczy Nadrenii-Palatynatu i Badenii-Wirtembergii w regionie Shellswick-Holstein. Premier Daniel Gunther (CDU) dał jasno do zrozumienia, że ​​przepisy zostaną zaostrzone, jeśli sytuacja w szpitalach ponownie się pogorszy. Następnie zostanie wprowadzone 2G z opcją 3G.

Berlin

Senat Berlina zdecydował o wprowadzeniu modelu opcji 2G, który ma wejść w życie w sobotę: w wielu obszarach, takich jak gastronomia czy wydarzenia, operatorzy będą mogli zdecydować, czy przyznać dostęp tylko do swoich przestrzeni wewnętrznych. Zaszczepione lub wyleczone (2G) lub pozostawione do badania (3G). W przypadku 2G wcześniejsze ograniczenia dotyczące korony, takie jak odległość lub maska, nie mają już zastosowania i więcej osób będzie miało dostęp niż kiedykolwiek wcześniej. W środę Senat poprawił się po skrytykowaniu modelu 2G: teraz dzieci poniżej 6 roku życia mogą odwiedzać imprezy lub restauracje w ramach zasady 2G, jeśli zostały przetestowane.

READ  Oddział zachodni oczyszcza Polskę na solidny start | Wiadomości, sport, praca

Hesja

Premier Hesji, Volker Bofier (CDU), powiedział w oświadczeniu, że korona staje się coraz bardziej zaraźliwa dla tych, którzy nie zostali zaszczepieni. „Dlatego konieczne ograniczenia dotyczą przede wszystkim ich, podczas gdy osoby zaszczepione i uratowane są coraz mniej bezbronne”. Oprócz obowiązkowej kontroli 3G w wielu obszarach wewnętrznych wprowadzane są Hessey, Hamburg i Berlin. Preferowany model 2G z tego czwartku, więc organizatorzy i restauracje powinni dopuszczać tylko tych, którzy zostali zaszczepieni i uratowani. W tym przypadku nie mają zastosowania zasady dotyczące masek i interwałów.

Czytaj więcej

Dla osób, które zostały zaszczepione, imprezy są ponownie dozwolone w wielu miejscach

Saksonia

Saksonia chce wprowadzić 2G jako model opcjonalny, jak zapowiedział kanclerz stanu. Powinno być możliwe dla restauracji, obiektów lub wydarzeń do 5000 osób, jeśli zdecyduje organizator. Premier Dolnej Saksonii Stephen Weil (SPD) zapowiedział, że zasada 2G może być stosowana w większej liczbie dziedzin – na przykład gastronomii, kulturze, imprezach czy sporcie. Jest to już możliwe na przykład na dyskotekach.

Saksonia-Unhold

Saksonia wprowadza również model opcji Unhold 2G. Minister spraw społecznych Petra Grimm-Penne (SPD) powiedziała, że ​​wymagania dotyczące masek, zasady dotyczące odległości i ograniczenia umiejętności mogą zostać zniesione, jeśli operatorzy zdecydują się dopuścić tylko tych, którzy zostali zaszczepieni, wyleczeni i dzieci poniżej 18 roku życia.

Dolna Saksonia

W Dolnej Saksonii model 2G był do tej pory stosowany tylko w dyskotekach, klubach i barach. Obecnie jest rozbudowywany, aw przyszłości zostanie rozszerzony o gastronomię, kulturę, imprezy i sport. Zostało to ogłoszone przez premiera Stephena Weila (SPD) w parlamencie stanowym w Hanowerze. Korzystając z zasady 2G, należy unikać konieczności noszenia maski i utrzymywania dystansu.

Czytaj więcej

Przychodzisz do restauracji?  W Badenii-Wirtembergii wkrótce będzie to niemożliwe dla osób nieszczepionych

Wykluczenie osób, które nie zostały zaszczepione

Bayern

Bawaria ma już „szpitalną sygnalizację świetlną”. Premier Marcus Soder (CSU) powiedział, że 2G jest „teoretycznie możliwe i nie jest zakazane, ale nie zostało zaproponowane przez rząd”.

READ  Działania przeciwko Węgrom i Polsce: Parlament UE dąży do ścigania van der Leyen

Brandenburgia

Trwają negocjacje w sprawie wprowadzenia zasady 2G w Brandenburgii, ale tam jeszcze nic nie zostało przesądzone.

்கியா

W Turyngii Ministerstwo Zdrowia analizuje wprowadzenie kontroli 2G na niektórych obszarach.

Brema, Charland, Nadrenia Północna-Westfalia, Meklemburgia-Pomorze Przednie

Brema przedłużyła obowiązujące obecnie zasady Corony do 11 października, kiedy obowiązuje zasada 3G. Jeśli w najbliższych miesiącach sytuacja epidemiczna pogorszy się, premier Charland Tobias Hans (CDU) nie odrzucił „przepisów 2G”, ale obecnie nie widzi w nich potrzeby. W sierpniu premier Nadrenii Północnej-Westfalii Armin Lachet przekonywał, że reżim 2G nie jest kwestionowany. Premier Meklemburgii-Pomorza Przedniego Manuela Svesik (SPD) nie chciała wprowadzić zasady 2G: „Myślę, że powinniśmy nadal polegać na 3G”.

Czytaj więcej

Korona: Siedem powszechnych mitów w teście prawdy

Tutaj możesz posłuchać naszych podcastów WELT

Używamy odtwarzacza z Podigee Provider do naszych podcastów WELT. Potrzebujemy Twojej zgody, aby wyświetlić odtwarzacz podcastów, kontakt lub wyświetlanie z Podigee i innych sieci społecznościowych.

W cotygodniowym podcaście „Kick-Off Politics” w rozmowie z ekspertami ds. spawalnictwa przedstawiamy najważniejsze informacje podstawowe na temat polityczny danego dnia.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Czy Hendrik Vost nie jest następcą Lashetta?

Published

on

Według doniesień medialnych Hendrik Vost Zainaugurowany jako nowy premier Nadrenii Północnej-Westfalii. Teraz sekretarz generalny CDU zaprzecza państwu.

CDU Nadrenii Północnej-Westfalii zdementowało medialne doniesienia o następcy Armina Lacheta na stanowisku premiera i głowy państwa CDU. Pojawiły się spekulacje, że władze stanowe CDU „jednogłośnie” wyraziły w poniedziałek wieczorem zainteresowanie tym, by po nim przyszedł minister transportu NRW Hendrik Vost.

Sekretarz generalny NRW-CDU Joseph Hoenzergen zaprzeczył temu we wtorek w Düsseldorfie i potwierdził w oświadczeniu procedurę stosowaną przez administratora stanu: „Witając ofertę administratora państwa Armina Lachetta, komisja parlamentarna ds. nadchodzącej reorganizacji przeprowadzi w tym tygodniu niezbędne rozmowy i dalej.”

Mapa drogowa do renowacji

Istnieje harmonogram restrukturyzacji treści i personelu. Nowa władza państwowa zostanie wybrana na konwencji partii państwowej 23 października w Peelfeld. Lashett „dużo wcześniej” przedłoży państwowemu komitetowi wykonawczemu plan pracowniczy, który zagwarantuje sukces NRW-CDU również w przyszłości.

Herbert Reul, minister spraw wewnętrznych Nadrenii Północnej-Westfalii, ostrzegł przed podjęciem nadzwyczajnej decyzji w sprawie następcy. „Myślę, że łamanie karty do głosowania na kandydata powyżej kolana jest złe” – powiedział we wtorek Colner Stat-Answer. Partia jako całość musi stać za wspólnym rozwiązaniem. Jeśli lubieżny spadkobierca zostanie uznany za pilny, kandydaci opozycji na październikowej konwencji partii państwowej powinni się obawiać.

W okresie poprzedzającym wybory federalne Lacet ogłosił, że pojedzie do Berlina „bez biletu powrotnego” – nawet jeśli nie będzie prezydentem. Oczekuje się, że pozostanie premierem do 26 października sesji Bundestagu.

Według Niemieckiej Agencji Prasowej na posiedzeniu zarządu państwowego pojawiły się nazwiska niektórych następców – najprawdopodobniej Van Vost

READ  Mimo decyzji ETS: Polska nie chce zaprzestać wydobycia węgla brunatnego
Continue Reading

Top News

Granica z Białorusią: Polska chce przedłużyć stan wyjątkowy

Published

on

Stan na: 27.09.2021 20:36

Od miesięcy ludzie wjeżdżają nielegalnie do UE przez Białoruś. Polska obwinia za to białoruskiego władcę Łukaszenkę. Rząd w Warszawie chce przedłużyć stan wyjątkowy wzdłuż granicy.

Polska chce przedłużyć stan wyjątkowy na Białorusi, zewnętrznej granicy UE, o 60 dni. Wynika to z nielegalnych imigrantów z sąsiedniego kraju. Minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński powiedział w Warszawie, że zaproponuje rządowi zwrócenie się do prezydenta o przedłużenie. Sytuacja na granicy jest tragiczna. „Doszło do wielu prowokacyjnych incydentów z udziałem umundurowanych sił białoruskich i prób naruszenia integralności naszej granicy” – powiedział Kaminsky.

Polski rząd oskarża białoruskiego władcę Aleksandra Łukaszenkę o zorganizowane sprowadzanie uchodźców z obszarów objętych kryzysem na zewnętrzną granicę UE. Oprócz Polski na wzmożony napływ migrantów z granicy z Białorusią, zwłaszcza z Bliskiego Wschodu, narzekają także Litwa i Łotwa.

Polska próbowała 9400 przepraw

Polski parlament musi zgodzić się na przedłużenie stanu wyjątkowego na granicy. Kamiński mówi, że od początku sierpnia próbował ponad 9400 nielegalnych przejść. Transfer został zablokowany w około 8200 przypadkach. Około 1200 uchodźców zostało aresztowanych i wywiezionych do obozów bezpieczeństwa. Z grupy 200 imigrantów 50 miało powiązania z organizacjami islamskimi lub przestępczymi. „Są to młodzi, wyszkoleni na wojnie mężczyźni, którzy brali udział w organizacjach zbrojnych na Bliskim Wschodzie” – powiedział Kamiński.

2 września Polska ogłosiła na 30 dni graniczny stan wyjątkowy o szerokości 3 km i długości 418 km. Zakaz wstępu mają m.in. dziennikarze i organizacje pomocowe. Minister obrony Polski Mariusz Błaszczyk powiedział, że można wysłać więcej żołnierzy na granicę. Obecnie na służbie jest 2500 żołnierzy, 4000 funkcjonariuszy straży granicznej i 600 policjantów.

Białoruś reaguje na sankcje

Łukaszenka zapowiedział pod koniec maja, że ​​Białoruś nie będzie blokować dalszej imigracji do Unii Europejskiej. Zareagował na zaostrzenie zachodnich sankcji wobec swojego kraju. Unia Europejska (UE), Stany Zjednoczone i Wielka Brytania nałożyły sankcje na represje Łukaszenki po kontrowersyjnej reelekcji w sierpniu 2020 roku. Unia Europejska oczekuje teraz odwetu białoruskich władców. Uważa się, że władze białoruskie sprowadzały ludzi do kraju i przemycały przez granice krajów wschodnich UE.

READ  Działania przeciwko Węgrom i Polsce: Parlament UE dąży do ścigania van der Leyen

„Bardzo niekorzystna sytuacja”

Łukaszenka zaprzeczył oskarżeniu. Imigranci korzystali z ruchu bezwizowego na Białoruś, aby podróżować do Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii. Łukaszenko powiedział, że jego kraj dobrze traktował imigrantów i zapewnił im ubrania, drewno na opał i szalik. „Ale zimą zamarzają na śmierć”. Na granicy dochodzi do katastrofy humanitarnej.

Łukaszenka powiedział, że sytuację pogorszyły działania straży granicznej w sąsiednich krajach. Mówił o “bardzo niekorzystnej sytuacji” na granicy UE. Sąsiadujące państwa popadły w konflikt z Białorusią. Według niego, Białoruś od dwóch miesięcy opiekuje się 32 migrantami, którzy utknęli na granicy. „Nie chcesz zostać na Białorusi. Nalegasz na wyjazd do Niemiec” – powiedział Łukaszenka.

Organizacje pozarządowe ostrzegają przed kryzysem humanitarnym

Kościół katolicki w Polsce wezwał do zwrócenia większej uwagi na sytuację uchodźców. „Trudna sytuacja tych ludzi jest naszym losem” – powiedział abp Wojciech z Gwinei. „Nawet jeśli nadal są brutalnie wykorzystywane w walce politycznej, nie możemy przestać traktować ich jak naszych braci”.

Organizacje pozarządowe ostrzegały niedawno przed kryzysem humanitarnym na obszarach przygranicznych spowodowanym spadającymi temperaturami. Oskarżają też rząd w Warszawie o uniemożliwienie ludziom ubiegania się o azyl z naruszeniem prawa międzynarodowego. Co najmniej sześciu migrantów zginęło w ciągu ostatnich dwóch miesięcy na granicach UE z Białorusią.

Continue Reading

Top News

Po rezygnacji z CDU – były lider partii Rehberg przejmuje NDR.de – Aktualności – McLenberg – Zachodniopomorskie

Published

on

Status: 27.09.2021 19:50

Po „katastrofalnym” wieczorze dla CDU w wyborach stanowych w MV Michael Zack i Wolfgang Waltmல்லller zrezygnowali z funkcji lidera partii i sekretarza generalnego. Eckhardt Rehberg jest tymczasowo odpowiedzialny i gotowy do wznowienia współpracy rządowej.

Po przegranej w wyborach landowych CDU w Meklemburgii-Pomorzu Przednim będzie musiało zająć kilka czołowych miejsc. Prezydent stanu Michael Zack oraz były przewodniczący komisji parlamentarnej i sekretarz generalny Wolfgang Waltmல்லller zrezygnowali ze swoich stanowisk dzień po wyborach. W niedzielę CDU uzyskało najgorszy wynik w wyborach stanowych w kraju – 13,3 proc.

Przyszłość państwowej CDU jest otwarta

W osobistym oświadczeniu Zack powiedział, że wyniki wyborów mówią jasnym językiem. On jest odpowiedzialny za koniec. W swoim oświadczeniu Zack mówi o nowym początku pod względem kadrowym i właściwym trendzie politycznym w nadchodzących wyborach federalnych. Zach wróci do Vorpommern-Greifswald jako starosta.

Rehberg: CDU jest gotowe do rządu

Przez pewien czas były przywódca stanu Eckhard Rehberg przejmie stanowisko głowy państwa po odejściu z mody. Mimo osobistej niepewności CDU będzie gotowa do wznowienia współpracy rządu z SPD. Według Rehberga, rozszerzony szef partii w poniedziałek wieczorem przemawiał za zbadaniem rozmów z socjaldemokratami, a SPD powinna przekazać je CDU.

Dodatkowe informacje

Michael Zack, przewodniczący stanowej CDU, rezygnuje po podjęciu decyzji o porażce wyborczej. Sekretarz generalny CDU Wolfgang Waltmல்லller również ustępuje. Dalej

Dzień po wyborach federalnych premier Berlina i McLeanberg-Pomorza Zachodniego Manuela Svesick (SPD) wystąpi na scenie w Willy Brand House.  © dpa-Bildfunk Zdjęcie: Brita Peterson

Premier Swazik SPD jest w najlepszej formie od 2002 roku. Z drugiej strony CDU uległo awarii. Dalej

Olaf Scholes, minister finansów i kandydat SPD na prezydenta, jedzie samochodem po rundzie ZDF w Berlinie Top Candidates w wyborach federalnych w 2021 roku.  © dpa-Bildfunk Zdjęcie: Wolfgang Kumm

Według wstępnej oficjalnej decyzji SPD będzie silną siłą. Ale CDU i CSU pracują nad utworzeniem rządu. Dalej

Stół barowy i urna wyborcza przed flagą Meklemburgii-Pomorza Przedniego.  Ot Fotolia.com, iStockphoto Zdjęcie: Martina Berg, ericsphotography

Wiadomości, informacje ogólne, analizy i portrety: W naszym dokumencie zbieramy wszystkie raporty dotyczące Roku Superwyborczego w MV. Dalej

Ten temat w projekcie:

NDR 1 Radio SN | 27.09.2021 | 8:00.

Logo NTR
READ  Pociągi dużych prędkości: Jak Deutsche Pan planuje przyszłość ICE
Continue Reading

Trending