Connect with us

Economy

16 maja 2022 – Międzynarodowy komunikat prasowy

Published

on

Fińska premier Sanna Marin (z lewej) i jej szwedzka koleżanka Magdalena Andersson (z prawej) (IMAGO/Lehtikuva)
Polska gazeta napisała: „Finlandia chce wstąpić do NATO – to dobra wiadomość dla Polski” Gazeta Wiborcza. „I wszystko wskazuje na to, że Szwecja decyduje się na podobny krok. Tym samym Szwedzi i Finowie dołączają do tych krajów, które mogą przyjść z pomocą Polsce w sytuacji kryzysowej. W zamian Polska wraz z innymi krajami koalicji zapewni bezpieczeństwo Finowie i Szwecja są nowymi członkami NATO to dwa argumenty Dwa dodatkowe, by odstraszyć potencjalnych agresorów Jak bardzo się mylił rosyjski prezydent Putin Chciał w mig zniszczyć Ukrainę i złamać jedność zachodniej Ukrainy, nie tylko broniąc się, ale i kontratakując , jedność Zachodu wobec Rosji jest bezprecedensowa, sankcje niszczą rosyjską gospodarkę, do tego Długa granica rosyjsko-fińska wkrótce stanie się granicą NATO, a Putin w ciągu trzech miesięcy wiele osiągnął. mówi, „papier analizuje” Gazeta Wiborczaktóry pojawia się w Warszawie.
Belgijska gazeta napisała, że ​​„groźby prezydenta Rosji nie odstraszyły Szwecji i Finlandii”. DE . standard. „Ale pytanie brzmi, czy jest to rozsądna decyzja. Oczywiście Finlandia i Szwecja mają prawo zostać członkami NATO. Ale czy to odpowiedni moment? Czy wniosek o członkostwo w NATO nie jest wielką prowokacją? Putin już często groził z podjęciem środków zaradczych W przypadku, gdy Finlandia lub Szwecja zostaną członkiem NATO, będą musiały coś zrobić, jeśli chcą zachować twarz” – przewiduje gazeta. DE . standard z Brukseli.

HaBERTÜRK, turecka gazeta ze Stambułu, publikuje prognozy dotyczące choroby. „Agresywna wojna Rosji z Ukrainą tchnęła nowe życie w NATO. Strach przed Rosją sprawia, że ​​zachodni sojusz staje się atrakcyjny dla nowych członków. Wraz z nim staje się coraz mniej prawdopodobne, że Rosja będzie w stanie użyć broni jądrowej”.

„Wydaje się, że rosyjski władca Putin wyraźnie przeliczył się pod kilkoma względami podczas ataku na sąsiedni kraj” – donosi holenderska gazeta. de telegraf Wierzy. „Zamierzony blitzkrieg zamienił się w wojnę na wyczerpanie. Według brytyjskich analityków wojskowych, od czasu ataku Rosjanie stracili jedną trzecią swojej siły bojowej. Putinowi nie udało się podbić Kijowa, a Ukraina również wydaje się zyskiwać przewagę w bitwie dla Charkowa Również geopolitycznie „Putin popełnił ogromny błąd w uznaniu. Doprowadziło to nie tylko do znacznej izolacji Rosji od świata. Co więcej, kraje o całkowicie neutralnym pochodzeniu, takie jak Finlandia i Szwecja, chcą znaleźć się pod parasolem ochronnym NATO”. Jak dotąd ocena w gazecie de telegrafktóry pojawia się w Amsterdamie.
Czeska gazeta zauważa, że ​​„zanika znaczenie neutralności w Europie” Nowenna Ledowa z Pragi. „Ze względu na bezpieczeństwo obowiązywało ono jeszcze w XIX w. Finlandia i Szwecja porzuciły już ścisłą interpretację neutralności, przystępując do Unii Europejskiej w 1995 r. Z powodu rosyjskiej agresji na Ukrainę oba kraje są teraz przekonane, że gwarancje bezpieczeństwa, jakie ostatecznie będą obowiązywać. Ostatecznie waży więcej.

„Dla Europy i świata nie ma powodów do radości” – napisała portugalska gazeta PÚBLICO. „Nawet dla Finlandii czy Szwecji. Nie zmieniają swojego położenia geopolitycznego na własną rękę, ale dlatego, że zostali do tego zmuszeni. W Europie jest teraz nowa żelazna kurtyna. Europejskie demokracje nie wpadły w pułapkę ustępstw, jeśli Putin podąża za żądaniem fińskiego prezydenta i „spogląda w lustro „Uświadomi, że jego marzenia się nie powiodły. Być może otworzy się okno do pokoju” – ma nadzieję lizbońska gazeta PÚBLICO.

Londoner Zeitung zastanawia się nad zwycięstwem Ukrainy w Radzie Gospodarczo-Społecznej czasy: „Festiwal pod wpływem mody, pojawiania się kostiumów i spektakli rzadko ma takie znaczenie polityczne. Orkiestra Kałusza poruszyła miliony telewidzów swoim apelem: „Proszę pomóż Ukrainie, pomóż Mariupolowi, pomóż ludziom w hutach Azowa. „Pieśni echem odbiły się echem w piwnicach i bunkrach Ukrainy już dobrze po północy; a ten wzrost morale Ukrainy był równie przyjemny, co użyteczny”.
W kolejnym temacie wybory stanowe w Nadrenii Północnej-Westfalii. „Z Hendrikiem Westem znów wygrał człowiek ze środka” – powiedziała Zurych nowe czasy Ze Szwajcarii „Zaledwie tydzień temu, członek partii Daniel Günther wygrał w Szlezwiku-Holsztynie. I chociaż zwycięstwo Zachodu było mniej jasne niż zwycięstwo Günthera, nie jest to łatwy wyczyn w kraju, w którym rządzili głównie socjaldemokraci. Ci, którzy chcą CDU bardziej Konserwatywnie, wynik powinien dać do myślenia, kraj związkowy w Nadrenii Północnej-Westfalii, najbardziej zaludniony, to miniaturowe Niemcy, na przemian duże miasta i obszary wiejskie, jedne obszary prosperują, inne wciąż borykają się z konsekwencjami strukturalnymi. Aby odnieść tu sukces, musi zdobyć poparcie elektoratu, bogatych i biednych, musi przekonać obywateli pochodzenia imigranckiego i tych, których przodkowie żyli w kraju od pokoleń, ona musi się pojawić, jeśli ona też chce wrócić do władzy w Berlinie”. Nowa Zelandia.
włoska gazeta Corriere della Sera Z Mediolanu widzi chorego doradcę. Klęska SPD na Renie, niegdyś bastionu socjaldemokracji, jest kolejną czerwoną flagą dla kanclerza Schultza, krytykowanego za zbyt nieśmiałe podejście do kryzysu na Ukrainie i jego niepopularność w wyborach krajowych.

Wybory w Nadrenii Północnej-Westfalii i słabe wyniki Partii Socjaldemokratycznej to także tematy japońskiej gazety NIHON KEIZAI SHIMBUN z Tokio. „Wojna na Ukrainie, która spowodowała wysoką inflację w Niemczech, stała się problemem dla SPD. Umiejętności przywódcze kanclerza Schulza były stopniowo postrzegane z rosnącą podejrzliwością, zwłaszcza po spóźnionej decyzji o zaopatrzeniu Kijowa w ciężką broń. Teraz SPD w Düsseldorf można zmusić do zmiany kursu – również po to, aby dać impuls federalnym socjaldemokratom ”.

READ  Jak wytłumaczyć podwyżki cen – i co one oznaczają dla konsumentów?

W kontekście rosnącej potęgi Chin Stany Zjednoczone i Stowarzyszenie Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN) uzgodniły na specjalnym szczycie w Waszyngtonie rozszerzenie współpracy. Chińska gazeta HUANQIU SHIBAO skrytykowała to, mówiąc: „Stosunki między krajami ASEAN a Waszyngtonem są po prostu doskonałe. Prezydentowi Bidenowi nie udało się przekonać wszystkich krajów społeczności międzynarodowej, że Rosja jest izolowana. Nikt, nawet kraje ASEAN ”. Państwa chcą zostać pionkiem wielkich mocarstw. Waszyngton powinien przestać nadużywać swojej antychińskiej polityki przez społeczność Azji Południowo-Wschodniej”, domaga się mieszkający w Pekinie Huanqiu Xibao.

LIANHE ZAOBAO z Singapuru komentuje: „W obliczu rywalizacji z Chinami Stany Zjednoczone chcą zbliżyć się do ASEAN. To szansa dla społeczności Azji Południowo-Wschodniej. niż poleganie na innych”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Economy

Powrót Airbusa A380

Published

on

drdowolne wokół twarzy Lufthansa To wspaniały znak i znak tego, jak nieprzewidywalne są warunki zewnętrzne. W ciągu ostatnich kilku miesięcy kierownictwo linii wielokrotnie potwierdzało, że duży Airbus A380 na stałe opuścił flotę. We wrześniu 2021 r. redakcja Technik und Motor była obecna na niezbędne ćwiczenia we Frankfurcie przed ostatnim lotem A po żegnaniu personelu Lufthansy nie jest to najpiękniejszy samolot na świecie, ale być może najbardziej zabawny dla pasażerów. W każdym razie należy przerwać pracę czterech nieopłacalnych i nieefektywnych grzejników, to były argumenty, które trudno było wymyślić.

Teraz, niespodziewanie, dyrektor generalny Carsten Spohr proponuje przywrócić A380, który nie tylko napędza fantazje fanów, ale także wpływa na cenę akcji. Dowiadujemy się: nieopłacalne i nieefektywne są względne. Najwyraźniej wiele rezerwacji odpowiada kilku samolotom szerokokadłubowym, w końcu Lufthansa, w obecnej trudnej sytuacji, uruchamia wiele używanych samolotów odrzutowych dalekiego zasięgu azjatyckiego pochodzenia. Inną kwestią jest to, jak długo A380 może po tym przetrwać. Są bardziej nowoczesne samoloty. i przeciwny ruch. Airbusa Poinformowano o pierwszym locie testowym A321XLR, samolotu odrzutowego krótkiego i średniego zasięgu, który dzięki ulepszeniom technicznym został przekształcony w użyteczny samolot długodystansowy z Frankfurtu do Calgary. Głównie z układem kabiny jak w Shuttle Mallorca. Koncepcja została dobrze przyjęta, otrzymano 500 zamówień, a regularne serwisy zaplanowano na 2024 r. Mimo całego entuzjazmu dla osiągnięć technicznych. Będziemy wiedzieć, gdzie preferować trasy długodystansowe.

READ  Wąskie gardła w transporcie: chaos kontenerowy podnosi ceny w Niemczech
Continue Reading

Economy

Konferencja Ukraina na taśmie – w Lugano, walka o odbudowę Ukrainy

Published

on

READ  Johnson ostrzega: Rosja musi cofnąć się z krawędzi
Continue Reading

Economy

Wartość rynkowa poniżej wartości księgowej: Siemens na minusie: Siemens tnie o 2,8 miliarda euro na Siemens Energy | biuletyn Informacyjny

Published

on

Monachijska grupa technologiczna musi odpisać miliardy ze swoich udziałów, co znacząco wpłynie na wyniki w trzecim kwartale. Teraz Siemens może swobodnie zredukować swój udział z obecnych 35 procent.

Ponadto, 1 lipca grupa sfinalizowała sprzedaż swojej działalności pocztowo-paczkowej od Siemens Logistics o wartości projektu 1,15 miliarda euro, poinformował w piątek Siemens. Jednak przychody ze sprzedaży nie zostaną zaksięgowane w trzecim kwartale. Siemens Logistics zamierza w przyszłości skoncentrować się na logistyce lotniskowej.

W trzecim kwartale Siemens spodziewa się, że spadek będzie miał negatywny wpływ na zysk po opodatkowaniu w wysokości około 2,8 miliarda euro, ogłosiła grupa w czwartek wieczorem. Przy cenie zamknięcia 13,99 euro w czwartek wartość giełdowa Siemens Energy była „znacząco” poniżej wartości księgowej, jak podano powód. Siemens planuje opublikować dane za trzeci kwartał i skutki spadku oczekiwań 11 sierpnia.

Według raportu okresowego, 35-procentowy udział w księgach nadal wynosił około 6,3 miliarda euro w pierwszej połowie roku obrotowego 2021/22. Analityk Jefferies, Simon Toennessen, szacuje poprzednią wartość akcji na 23 do 25 euro za akcję. Późnym popołudniem udział Siemensa stracił około 1 proc. Papiery Siemens Energy początkowo spadły, ale w ciągu roku okazały się dodatnie i zyskały ponad 2 procent.

Siemens uruchomił swoją działalność w zakresie technologii energetycznych, w tym swoją spółkę zależną zajmującą się energią wiatrową Siemens Gamesa, i pod koniec września 2020 r. sprzedał większość udziałów. Zarząd zamierza dalej zmniejszać pozostały udział. Jednak prezes Siemensa, Roland Bosch, oświadczył, że nie chce sprzedawać tego „za mniej niż wartość księgową”. To może teraz utorować drogę, zgodnie z rozważaniami Toennessena.

Philip Buller z Banku Berenberg wspomina o stanie wydarzeń wokół joint venture z francuskim dostawcą samochodów Valeo w zeszłym roku, które Siemens zdewaluował do zera i sprzedał kilka kwartałów później. Uważa, że ​​podobny scenariusz jest możliwy w Siemens Energy. Opisał odpis jako nieunikniony.

READ  Huawei: HarmonyOS ma już dużą liczbę użytkowników pomimo braku usług Google

Cena Siemens Power znalazła się pod znaczną presją w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Powodem są ciągłe problemy w spółce zależnej Gamesa zajmującej się energią wiatrową, zwłaszcza w biznesie z turbinami wiatrowymi na ziemi. Gamesa musiała ostatnio wydać szereg ostrzeżeń o zarobkach. Firma boryka się nie tylko z aktualnie wymagającym otoczeniem rynkowym, ale także z problemami wewnętrznymi. Siemens Energy kilkakrotnie zastępował kierownictwo spółki notowanej na hiszpańskiej giełdzie. Teraz musi się nim zająć Jochen Eckholt, dyrektor ds. energii Siemensa. Krokiem w kierunku restrukturyzacji jest całkowite przejęcie Gamesy, w której Siemens Energy posiada około 67 proc.

Akcje Siemens Energy straciły w tym roku prawie 40 procent swojej wartości. Gazeta jest daleka od rekordowych poziomów 34 euro, które osiągnęły na początku zeszłego roku. Stawka jest również obecnie notowana znacznie poniżej końca rynku w wysokości 22 euro. Wartość rynku wynosi około dziesięciu miliardów euro.

Berenberg opuszcza Siemensa „kupuj” – cel to 176 euro

Prywatny bank Berenberg pozostawił ocenę Siemensa na poziomie „kupuj” z ceną docelową 176 euro, pomimo 1 miliarda dolarów odpisu akcji Siemens Energy. „W normalnych okolicznościach rynek zignorowałby coś takiego, ale w tej chwili nie jest to łatwe” – napisał analityk Philip Boehler w badaniu dostępnym w piątek. Sytuacja przypomniała mu o podobnym posunięciu w zeszłym roku, dotyczącym joint venture z Valeo. W tym czasie akcje zostały odpisane jako bezwartościowe, ale wkrótce potem ponownie zaksięgowano zysk.

Monachium (dpa-AFX)

Wybrane produkty dźwigowe na Siemens AGDzięki nokautom inwestorzy spekulacyjni mogą nieproporcjonalnie uczestniczyć w ruchach cenowych. Po prostu wybierz żądany żuraw, a my pokażemy Ci odpowiednie otwarte produkty na Siemens AG

Dźwignia powinna wynosić od 2 do 20

Brak danych

Więcej wiadomości o Siemens AG

Źródła obrazu: MICHELE TANTUSSI/AFP // Getty Images, Siemens Energy AG

READ  Johnson ostrzega: Rosja musi cofnąć się z krawędzi
Continue Reading

Trending