Connect with us

Economy

12 listopada 2021 – Międzynarodowy Przegląd Prasy

Published

on

Dziś kończy się konferencja klimatyczna w Glasgow. Jest to również temat w kolumnach komentarzy na całym świecie. (Dotacja AP/Alastaira)
Ale najpierw w ostatni oficjalny dzień Światowej Konferencji Klimatycznej w Glasgow, gdzie ostateczna wersja deklaracji końcowej wciąż czeka. dzisiejsze wiadomości Ze Sztokholmu ocenia: „Jeśli harmonogram zostanie dotrzymany, dzisiejszy szczyt klimatyczny się skończy. Jednak wydarzenia tego typu zwykle trwają dłużej i nic się nie kończy do ostatniego przedziału. W tej chwili niektóre rzeczy wyglądają bardzo obiecująco. Wiele porozumień zostało zawartych przed zawarciem umowy, w tym stopniowe wycofywanie węgla, zapobieganie wylesianiu i ograniczanie emisji metanu.Coraz więcej krajów i producentów samochodów polega na samochodach o zerowej emisji.Po raz pierwszy kraje są ostrzegane, aby przyspieszyć wycofywanie paliw kopalnych. A co za tym idzie: decyzje Glasgow nie wystarczą, aby osiągnąć cel 1,5 stopnia. Z tego punktu widzenia szczyt to kompletna porażka „, mówi szwedzka gazeta dzisiejsze wiadomości.
Hiszpańska gazeta Kraj Zajmuje się kwestią, czy energię jądrową należy zaklasyfikować jako zrównoważoną. „Aby uniknąć katastrofy klimatycznej, świat w przyszłości musi czerpać energię z odnawialnych, czystych i tanich źródeł. W tej chwili alternatywą jest energia jądrowa, która jest kontrowersyjna ze względu na związane z nią zagrożenia. Unia Europejska jest głęboko podzielona w kwestii W tej kwestii dziesiątki krajów są uzależnione od energii Nuklearna, na czele której stoi Francja Niemcy przewodzi obozowi przeciwnemu. Czy kryzys energetyczny, taki jak tej zimy, może doprowadzić do ponownego przemyślenia kwestii energetyki jądrowej? Rosnące koszty energii jako cena akceptacji zmian środowiskowych. Ale niebezpiecznie jest zbyt późno podejmować pochopne decyzje „podkreśla Kraj z Madrytu.
Rosyjska gazeta NESAWISSIMAJA GAZETA Z podejrzliwością patrzy na nieoczekiwaną umowę o współpracy między Chinami a Stanami Zjednoczonymi: „Podobnie jak wszystkie umowy na Szczycie Klimatycznym, umowa między obiema stronami nie zawiera nic konkretnego. Umowa ma jednak ważny aspekt polityczny, ponieważ Pekin i Waszyngton znaleźli teraz kwestię przetrwania człowieka jako punktowego połączenia”, uwaga NESAWISSIMAJA GAZETA z Moskwy.

Chińska gazeta HUANQIU SHIBAO widzi to bardzo podobnie: „Niezależnie od wszystkich różnic, Pekin i Waszyngton były w stanie uzgodnić największy możliwy wspólny mianownik współpracy w tej kluczowej sprawie. Chociaż Chiny zawsze dotrzymywały swoich obietnic od szczytu klimatycznego w Paryżu, Stany Zjednoczone mogą mieć tylko nadzieję, że tak się nie stanie.

ten Washington Post Zajmuje się kryzysem uchodźczym na zewnętrznych granicach Unii Europejskiej z Białorusią i wzywa do zdecydowanych działań przeciwko białoruskim przywódcom: „Gubernator Łukaszenka może mieć nadzieję na wywołanie tak obrzydliwego chaosu, że kraje europejskie mogą tego zażądać, a nawet zapłacić mu za migranta. elektryczności i więcej z sankcji. Na szczęście Unia Europejska nie wykazuje oznak nagradzania tej okrutnej strategii. Trzeba szybko nałożyć surowe sankcje. Polska i Litwa powinny zezwolić na pomoc humanitarną nieszczęśnikom na ogrodzeniu granicznym, ale te kraje muszą stać stanowczy wobec brutalnego Łukaszenki”, jak mówi Washington Post Jasne.
belgijska gazeta Standard Łukaszenko odnosi się do oświadczeń Łukaszenki, że może on zatrzymać przepływ dostaw gazu do Europy: „Może to być po prostu nieszczere, ale groźba Aleksandra Łukaszenki, że otworzy kurek gazowy w Europie, pokazuje, że może łatwo zidentyfikować słabą stronę Unii Europejskiej. Podobnie jego sojusznik Władimir Putin, który przez wiele dni tańczył ceny gazu w Europie z kilkoma sprytnie umieszczonymi notatkami. Zarówno Białoruś, jak i Rosja zostały usankcjonowane. Zwrócił uwagę, że kurek z gazem jest jak pusty pistolet po karabinie maszynowym”. Standard z Brukseli.
polska gazeta Republika Przekonany, że UE ma większe wpływy: „Łukaszenko jest sprytny, ale nie ma siły w tej grze. Jego słabą stroną, jak praktycznie każdego dyktatora, jest gospodarka, której kondycja na pewno się pogorszyła i stała się najzdrowszą częścią , sektor IT, Na ziemi. Programiści i start-upy masowo wyjechali z Mińska i wyjechali do Polski lub na Litwę. Teraz Łukaszenka musi tylko zarabiać na tranzycie i eksporcie towarów ropopochodnych i gazowych z Rosji. Tylko embargo na białoruski eksport , na przykład tymczasowe zamknięcie granicy, mogłoby przynieść realny efekt – zaszkodziłoby portfelowi tyrana i naraziłoby Łukaszenkę na rosnące niezadowolenie społeczne – przewidywał. Republika z Warszawy.
ten Zurych nowe czasy Wzywa do nowych koncepcji w postępowaniu z migrantami: „Ponieważ Europa staje przed dylematem. Albo ignoruje wszystkie swoje zasady prawne i czyni nielegalne odpychanie akceptowalną praktyką na swoich zewnętrznych granicach. Albo Europa akceptuje utratę kontroli ze wszystkimi tego konsekwencjami. Ekspert ds. migracji Gerald Knaus proponuje wyjście Unia musi współpracować Europejczyk ze swoimi demokratycznymi sąsiadami w Europie Wschodniej: osoby ubiegające się o azyl są przywożone na Ukrainę lub Mołdawię i tam podlegają procedurze prowadzonej przez Agencję ONZ ds. Uchodźców lub Agencję UE ds. Azylu. otrzymują ochronę, są akceptowane przez państwa UE, w przeciwnym razie są odsyłane do Domu z pomocą Brukseli. Warto próbować takich nowych dróg setki razy, zamiast odpłacać tą samą monetą za brutalność Łukaszenki wobec imigrantów” – podkreśla. Zurych nowe czasy ze Szwajcarii.
W Chinach Partia Komunistyczna wydała rzadką rezolucję w sprawie historii Chińskiej Republiki Ludowej, która powinna jeszcze bardziej wzmocnić przywództwo prezydenta Xi. włoska gazeta Republika Podkreślił: „Xi Jinping postanowił kontrolować przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Nie po raz pierwszy chiński władca wykorzystał historię kraju do celów politycznych. Mao Zedong zrobił to przed narodzinami Republiki Ludowej. W 1981 r. Deng Xiaoping, ojciec reform gospodarczych i otwartości, wykorzystał Chiny na całym świecie, drugą historyczną decyzję, by narysować linię pod niszczycielskimi błędami Mao w rewolucji kulturalnej. Xi Jinping używa teraz tej samej metody, aby wykrystalizować swoją hegemoniczną rolę i kontrolę, pytanie o jego następcę. Ale debata na ten temat wydaje się skończona, zanim się zacznie Republikaktóry pojawia się w Rzymie.

„Ta decyzja to nic innego jak początek nowej ery w erze Xi Jinpinga” – skomentowała japońska gazeta Asahi Shimbun. „Elitary partyjne Partii Komunistycznej zmieniły historię na swoją korzyść, aby zapewnić stabilność autorytarnego reżimu. Ostatnie hymny śpiewane przez państwowe media o Xi ujawniają obawę przywódców przed utratą poparcia ze strony ludzi. Chiny są światem supermocarstwo, ale obecnie zajmuje się tylko polityką wewnętrzną i utrzymaniem porządku, co sprawia, że ​​sprzeczności między państwem komunistycznym a resztą świata są jeszcze większe – co może być niebezpieczne dla republiki ludowej, jak również dla społeczności międzynarodowej”. ostrzega Asahi Shimbun z Tokio, co kończy przegląd prasy.

READ  Święto Pięćdziesiątnicy: te zasady dotyczące festynów obowiązują teraz w Austrii, Włoszech, Chorwacji, Grecji, Hiszpanii i Co.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

W Vodafone, Telekom i O2: teraz dla klientów jest dużo taniej

Published

on

To powód do radości dla klientów Vodafone, Telekom i O2. Dla wielu użytkowników smartfonów połączenia pod numer 0180 z infolinii stały się ostatnio znacznie tańsze. Tutaj możesz przeczytać o uproszczeniu, które wciąż czeka na Ciebie w 2022 roku.

READ  Media - Drezno - Ogłoszenie Polsko-Niemieckiej Nagrody Mediów - Gospodarka
Continue Reading

Economy

Szczyt Gospodarczy SZ: Schulze widzi rozmowy o sygnalizacji świetlnej na torze – Gospodarka

Published

on

Olaf Schulz odpoczywa w poniedziałkowy wieczór w Berlinie, nawet raczkująca koalicja sygnalizacyjna SPD, Zielonych i Wolnej Partii Demokratycznej jest w gorącej fazie negocjacji. Dochodzi północ, ale przyszły doradca wciąż siedzi w Muzeum Komunikacji i rozmawia. Poczęstuje się nawet kieliszkiem białego wina. A może dwa też? W zasadzie wyróżnia się swoimi standardami, co wskazuje, że negocjacje idą naprawdę dobrze. W przeciwnym razie będzie.

Tego wieczoru na Szczycie Gospodarczym SZ, kiedy redaktor naczelny Wolfgang Krach przeprowadza wywiad z Olafem Schulzem, dowiesz się niezwykłej ilości informacji o bardzo zamkniętym w sobie Olafie Schulzu.

Na przykład może rozmawiać nawet po dniu dziesięciu godzin negocjacji. Zapytano go, ile głosów, jak sądził, zdobędzie, startując w wyborach do Bundestagu. Dumny uśmiech: „Większość”. Czy uważasz, że nadal możesz zdobywać głosy od innych? „To byłoby sprawiedliwe – ale niezwykłe.” Schulz uśmiecha się. Wydaje się być kimś, kto nie pozwala się denerwować. Jak zwycięstwo wyborcze, w które prawie nikt nie wierzył, mogło zmienić polityka.

Dziś wieczorem Schulz przemawia pod okiem potencjalnych partnerów rządowych: Na widowni siedzi przewodnicząca Wspólnej Rady Zielonych Annalena Barbock. Al-Khader cierpi na silny ból brzucha spowodowany sygnalizacją świetlną. Obywatele, młodzież, ich wyborcy – każdy chce czystej ochrony klimatu. Zespół zielonego rządu zostanie oceniony na podstawie tego, czy może go wdrożyć. W berlińskiej dzielnicy rządowej niektórzy twierdzą, że Barbock i ich współprzewodniczący Robert Habeck spierali się o to, kto przejmie ministerstwo klimatu. Powinnam – A wraz z tym odpowiedzialność.

Tak, polityka jest nudna, ale on pyta: „Kto chce, żeby John Wayne był rządzony?”

Dowiesz się również, jak Scholz próbuje rozwiązać dylematy. Można by określić jego metodę jako prowadzenie zakulisowe. Najpierw pozostaje w cieniu, pozwala innym dyskutować, a potem proponuje kompromis. Dlatego ponowne przemyślenie planowania ministerstw jest sprawą Zielonych. Pozostawia też walkę o szczepienia.

READ  Media - Drezno - Ogłoszenie Polsko-Niemieckiej Nagrody Mediów - Gospodarka

Na początku nic nie powiedział. Gdy liczba zachorowań gwałtownie wzrosła, w placówkach opiekuńczo-wychowawczych i dziecięcych, a niektóre grupy zawodowe w krajach sąsiednich wprowadzono już obowiązkowe szczepienia, a spór o to dotarł także do Partii Zielonych i FDP, Scholz został wysłuchany. To było „słuszne” i był „osobiście za tym” – powiedział podczas wieczoru SZ – „powinniśmy rozpocząć dyskusję teraz, że w Niemczech zaczęliśmy inaczej”. Chcieli przekonać, że zadziałało to dziesiątki milionów razy, ale nie do końca.

Scholz obchodzi słowo „obowiązkowe szczepienie”, nie wypowiadając go w rzeczywistości. Tak jak „on” lub „ten” jest zawsze używany do opisu drażliwych i kontrowersyjnych spraw. Przykład: „To duży, duży krok, którego niewiele osób podjęłoby tydzień temu”. Co ma na myśli: infekcja musi mówić o obowiązkowym szczepieniu. Wręcz przeciwnie, oznacza to, że dziesiątki tysięcy muszą najpierw zostać ponownie zainfekowane, zanim politycy będą mieli odwagę ustalić wytyczne. Czy to prowadzi?

Olaf Schultz w rozmowie z redaktorem naczelnym SZ Wolfgangiem Krachem: Polityk SPD był niezwykle zrelaksowany. Ale nie dla wszystkich przedmiotów.

(fot. Friedrich Bangert/SZ)

Dziś wieczorem Olaf Schultz mówi o kompromisie, fundamentalnej demokratycznej cnocie, bez której nie odniesiesz sukcesu. To niewątpliwie dobrze wyglądałoby na każdym przyszłym doradcy. Jednak nie był tak bardzo zainteresowany tym, jak kunsztownie wyklucza tych, którzy myślą inaczej, z jego światopoglądu: „Nienawidzę ludzi, którzy nie mogą iść na kompromis. Kto chce być rządzony przez Johna Wayne’a?” Wayne, barczysty bohater westernu z rękawami koszuli.

Jednak jako ostrzeżenie dla swojego partnera negocjacyjnego, nie chce tego zrozumieć: „Każdej godzinie, kiedy siedzimy, coraz bardziej czuję, że coś rośnie razem, coś do siebie pasuje” – mówi. Czy sygnalizacja świetlna wkrótce wzrośnie, być może do końca tygodnia, razem – a może lepiej -? Tak wiele jest w świecie możliwości, wymyka się Schulzowi. Prowadzone są „bardzo znaczące negocjacje”. Lubił to robić na mocy umowy koalicyjnej, jak w latach 60.: napisz na trzech stronach, co chcesz robić. „Ale oczywiście robimy to inaczej”, patrząc na współprzewodniczącego Zielonych, „z pewnością piszemy wiele całych stron”. Szczegółowa umowa to przede wszystkim koncesja na rzecz Zielonych. W Hamburgu partia koalicji Czerwono-Zielonych z burmistrzem I. Schulzem czasami czuła, że ​​została oszukana, ponieważ Schulz inaczej niż oni interpretował niejasne sformułowania programu rządowego.

Wciąż dowiadujemy się, że Scholz wyraźnie uważa, że ​​słuszne jest budowanie bardzo wysokiego muru na zewnętrznych granicach Unii Europejskiej, na przykład w Polsce na granicy z Białorusią, aby odstraszyć uchodźców. „Nie byłbyś w stanie powstrzymać krajów związkowych przed stwierdzeniem w tym przypadku, że nie mogą polegać tylko na patrolach, które tam się odbywają, ale że będą też środki bezpieczeństwa” – mówi Schulz. Byłoby „bardzo, bardzo prywatnie”, gdybym usiadł wygodnie w holu i powiedział: „Tak, my też nie wiemy, co robić, ale nie budujemy ściany. „Jeśli polski rząd podjął taką decyzję, nie mamy prawa mówić, że nie może tego zrobić”.

Krótko o relacji między Schultzem i Merkel. To, że ustępujący kanclerz powiedział, że może spać spokojnie, gdy on jest w kancelarii, był „komplementem” dla siebie i demokracji, „że można spać spokojnie, gdy rządzą inni”. Ale teraz Schulze nie pozostawia wątpliwości, że tego wieczoru chce rządzić pierwszy. I tak dalej i tak dalej.”

Continue Reading

Economy

Dlaczego obcokrajowcy opuszczają Chiny w czasach epidemii?

Published

on

NSW piątkowe popołudnie Muzeum Sztuki Liu Haisu w Szanghaju świętuje „kulturowe więzi i przyjaźń” między Chinami a Niemcami. Wydział Kultury Konsulatu Niemieckiego zorganizował imponującą wystawę na temat czasu. Dzieła powstałe w ciągu ostatnich dwóch lat zostały stworzone przez artystów z obu krajów. Ale kiedy otwarto ich galerię, Niemcy byli tylko marginalną rzeczą. Twarze trzech kobiet milczą na ekranie z boku. Nie otrzymali wizy na wjazd do Chin, jak większość nie-Chińczyków od początku pandemii.

Tak jak niemieckim artystom nie wolno mówić, tak dyrektor muzeum unika słowa „Covid”, ale niemiecki konsul generalny zwraca się do słonia w pokoju i mówi o „wyzwaniach” w stosunkach niemiecko-chińskich. Lata po wybuchu pandemii. Każdy obcokrajowiec w regionie wie, co to oznacza: od dwóch lat Republika Ludowa wydaje wizy tylko po nerwowej procedurze tylko tym, którzy mogą udowodnić organom podatkowym i lokalnym pracownikom, że wykonują tam ważną pracę. Artyści nie są wymienieni.

FAZ Frühdenker – Biuletyn dla Niemiec

W dni powszednie o 6.30.

Zaloguj sie

Przyczynę tego widać niemal co wieczór w głównych wiadomościach telewizji państwowej, gdzie malowany jest znacznie mniej wrażliwy obraz Niemiec niż na wystawie Muzeum Liu Haisu. W niebieskim świetle karetek pogotowia zatrzymujących się z hałaśliwymi oponami przed niemieckimi szpitalami i rozładowujących skrzypiących pacjentów pod maskami tlenowymi, najnowsze katastroficzne statystyki Covid w Republice Federalnej Niemiec są wyjaśniane opinii publicznej za pomocą wykresów słupkowych: „67 186 nowych infekcji i 446 zgonów w jeden dzień”.

Z drugiej strony, znacznie większe Chiny zgłosiły w czwartek zaledwie 96 nowych infekcji i zero zgonów. Według oficjalnych statystyk tylko 4636 osób zmarło z powodu wybuchu wirusa w Wuhan, co stanowi 4% liczby zgonów z powodu Covid zgłoszonych przez Niemcy. Dziesięć dni temu Uniwersytet Pekiński opublikował badanie przeprowadzone przez matematyków, stwierdzające, że spodziewano się „masowej epidemii” z 640 000 nowych infekcji dziennie, co miałoby „niszczący wpływ” na system opieki zdrowotnej i kraj, gdyby Chiny miały szerzyć się. Otwarcie granic doprowadzi do „katastrofy”.

READ  „Szalone” ujemne stopy procentowe: Musk ponownie podnosi poziom Bitcoina
Continue Reading

Trending