Connect with us

Economy

11 lipca 2022 – Międzynarodowy komunikat prasowy

Published

on

Demonstracja systemów rurociągów i urządzeń zamykających na stacji odbioru gazu gazociągu Nord Stream 1 Morze Bałtyckie. (dpa / zdjęcie sojuszu / Stefan Sauer)
Pisze o tym polska gazeta RZECZPOSPOLITA: „Teraz wyraźnie widzimy, jak bardzo prezydent Putin jest wściekły na zachowanie Niemiec. Musimy jednak pamiętać, że oprócz kary obecnie nałożonej na Niemcy, ucierpi cała Europa, a zwłaszcza najbliższy partner handlowy Berlina, Polska ”. RZECZPOSPOLITA z Warszawy.
W czeskiej gazecie Ledov Novini Czytamy: „Nawet Europejczykom, którzy wykazują silną solidarność z Ukrainą, pomysł przechodzenia przez zimę bez rosyjskiego gazu ziemnego to szalony pomysł. Dotyczy to również niemieckiego ministra gospodarki Roberta Habecka, bo inaczej nie miałby „scenariusz koszmaru”. Krytyka transformacji energetycznej W Niemczech pojawia się niemal spontanicznie, ponieważ porzucono energię jądrową, a źródła odnawialne nie są w stanie zapewnić stabilnych wyników.” Ledov Novini z Pragi.
Hiszpańska gazeta VANGUARDIA twierdzi, że „Europa musi wygrać wojnę energetyczną”. „Jeżeli Unii Europejskiej uda się stawić czoła temu poważnemu wyzwaniu polityki energetycznej tej zimy, pokaże, że poradzi sobie całkowicie bez rosyjskiego gazu i przestanie finansować wojnę Putina na Ukrainie”. to było Brak Vanguardii z Madrytu.
Prezydent USA Biden odwiedza Arabię ​​Saudyjską w tym tygodniu, aby zreorganizować strategiczne partnerstwo z rodziną królewską. Amerykańska gazeta Boston Globe Zauważa: „Nic dziwnego, że spotkanie Bidena z księciem koronnym odbyło się w kontekście rosnących cen gazu. Jest to jednak przypomnienie, że zależność Ameryki od paliw kopalnych jest główną przeszkodą we wdrażaniu programu polityki zagranicznej ukierunkowanego na przejęcie przez Bidena z zobowiązaniem do priorytetowego traktowania praw człowieka”. W stosunkach zagranicznych. Teraz jest szansa, by podnieść rangę jednego z najbardziej represyjnych sojuszników Ameryki i przestać ignorować jej najgorsze nadużycia. świat patrzy, jak ściska dłoń morderczemu następcy tronu na saudyjskiej ziemi”. Boston Globe.
Gazeta Arabii Saudyjskiej Wiadomości arabskie Zachęcając do większego realizmu w jednym z komentarzy gości: „Ostatni prezydenci Stanów Zjednoczonych mieli tendencję do intensywnego organizowania swoich podróży do Zatoki Perskiej, a następnie uważają, że zrobili wszystko, aby rozwinąć stosunki. Joe Biden powinien uczynić tę wizytę kamieniem węgielnym zmiany stosunków. Potrzeba znacznie więcej wysiłku i inwestycji, co wymaga wzajemnego szacunku i dobrej woli. Biden zasiądzie na spotkaniu z liderami jednych z najbardziej wykształconych i najszybciej rozwijających się gospodarek świata. Są bardzo dumni ze swojego dziedzictwa kulturowego” – podkreśla. Wiadomości arabskie poza Dżuddą.
Teraz do Wielkiej Brytanii. Londyńczycy czasy Komentując wyścig Partii Konserwatywnej o następcę premiera Borisa Johnsona: „Wydaje się, że kandydaci bardziej chcą się nawzajem poniżyć niż przedstawić wizję swojej partii i kraju, jak przywrócić Wielką Brytanię na właściwą ścieżkę, jak miało to miejsce w dwóch ostatnich Zostało to udowodnione druzgocąco, jeśli kandydaci przedstawią samych kandydatów tylko swoim kolegom w parlamencie z referencjami, tracą z oczu nastroje kraju, który stanie przed wyborami parlamentarnymi, co również nastąpi za dwa lata.” czasy.
W świetle działań ustępującego premiera Johnson ostrzega Brytyjczyków nie zależy od Poważni kandydaci. Według gazety ta kampania wyborcza to wszystko albo nic dla konserwatystów. „Na przykład prawie wszystkie obiecują natychmiastowe obniżki podatków. Ale jak te obietnice wpisują się w szerszą strategię dla gospodarki? Jak kandydaci radzą sobie z inflacją i wydatkami rządowymi. Bardzo mało słyszeliśmy o tych pytaniach. W polityce społecznej, również politycy muszą wyjaśniać swoje cele. Nierówności w dochodach, nierówności w edukacji i brak szans dla młodych ludzi stanowią problem. Nasz kraj ma wiele mocnych stron, ale niewiele jest punktów w kandydatach, którzy mówią tylko o tych mocnych stronach. Jeśli to zrozumiemy wybory błędne, konserwatywne marginesy polityczne „ostrzega niezależny z Londynu.

W wyniku masowych protestów na Sri Lance prezydent Rajapaksa ogłosił swoją rezygnację. Daily Mirror Colombo potępia wandalizm i podpalenia przez protestujących. „Prawo musi być przestrzegane, w przeciwnym razie grozi chaos. Pilnie potrzebujemy pomocy organizacji międzynarodowych, aby poradzić sobie z ciężarem zadłużenia. Potrzebujemy natychmiast stabilnego rządu, z organizacjami międzynarodowymi, takimi jak MFW, MFW i Bank Światowy lub przyjaznymi krajami Bądźcie gotowi „po rezygnacji prezydenta Rajapaksy i premiera Wickremesinghe, nasi przywódcy polityczni muszą odłożyć na bok swoje osobiste interesy i postawić na pierwszym miejscu potrzeby kraju i ludzi, być może po raz pierwszy w naszej historii. Potrzebujemy koalicji wszystkich stron, aby uratować kraj”, domaga się Daily Mirror of Sri Lanka.

Turecka gazeta Pączkować Za kryzys wini neoliberalną politykę gospodarczą i mecenat. „Sri Lanka była rządzona przez dynastię Rajapaksa przez dziesięciolecia. Ta rodzina zaczęła rządzić całym krajem po krwawym stłumieniu pragnienia niepodległości przez Tamilów. Rodzina Rajapaksa przekształciła Sri Lankę w rodzinny biznes. Kiedy pojawiły się kryzysy żywnościowe i energetyczne dotkliwie upadła władza rodziny.Rząd został zmuszony do przyjęcia pomocy Międzynarodowego Funduszu Walutowego i realizacji proponowanych przez niego rozwiązań Na pytanie, kto kieruje tym powstaniem, szybko udzielono odpowiedzi: „To tylko powstanie ludowe”. Pączkować od Stambułu.
Chińska gazeta pisze o kryzysie państwowym na Sri Lance Jiefang Ribao. Po zwycięstwie w wyborach w 2019 r. prezydent Rajapaksa był wysoko ceniony przez ludność. Wkrótce jednak kraj był coraz bardziej zaniepokojony złym zarządzaniem. Cięcia podatków i dług doprowadziły w końcu do bankructwa. Sri Lanka postawiła na swoją zdolność kredytową. Dla wielu innych krajów ogarniętych kryzysem, takich jak Turcja, Egipt, Tunezja, Birma czy Pakistan”. Jiefang Ribao z Szanghaju.
Komentator gościnny dla japońskiej gazety Nihon Keizai Shimbun Wyglądają podobnie. „Problemy strukturalne Sri Lanki są wspólne dla wielu innych krajów rozwijających się. Istnieje niebezpieczeństwo, że problemy te staną się politycznie niestabilne w wyniku szybkiego wzrostu cen energii i żywności. Chociaż siedem wiodących krajów uprzemysłowionych, szczyt G7 zdecydował, że Niedawno odbył się w Niemczech program pomocy kryzysowej. Ale pomoc musi dotrzeć tam, gdzie jest naprawdę potrzebna. Zachód musi wykazywać więcej cech przywódczych w stabilizowaniu światowej gospodarki ” Nihon Keizai Shimbun z Tokio.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Economy

Dzień Giełdy przypada we wtorek 16 sierpnia 2022 r.

Published

on

Niemiecka giełda nadal rozwijała się. Rajd nabrał rozpędu, szczególnie pod koniec handlu. Jednak wolumen ucierpiał w poniedziałek po przerwie letniej, a handlowcy mówili o letnim załamaniu.

Dax 13 910,19

Do tego dochodzi wysokie ryzyko recesji w Niemczech. Perspektywy gospodarcze dla specjalistów giełdowych ZEW już zachmurzyły się jeszcze bardziej. Słabe sygnały doszły z amerykańskiego rynku nieruchomości. Jednak amerykańscy giganci handlu detalicznego Walmart i Home Depot przybyli z lepszymi niż oczekiwano liczbami.

podrzędny Dax Indeks wzrósł o 0,7 procent do 13.910 punktów. Jego dzienne maksimum to 13 948 punktów, ostatni raz niemiecki benchmark był bardzo wysoki dwa miesiące temu. podrzędny EUROSTOXX50 Wyżej notowany o 0,4 proc. na 3804 pozycji.

W DAX odzyskane Kontynentalny Po niepowodzeniu na początku tygodnia wzrosła o 2,6 proc. WitajFresh Spadł o 1,4 proc. Airbusa o 1,7 proc.

W drugiej klasie poszedłem do Mistrz dostawy Wzrost o 5,4 proc. Giełda pozytywnie oceniła działalność platformy w celu wyrównania EBITDA w trzecim kwartale w celu wygenerowania EBITDA w wysokości 40-120 milionów euro w czwartym kwartale. Jeśli Delivery Hero generuje teraz trwałe zyski, nic nie stoi na przeszkodzie, aby powrócić do DAX w dłuższej perspektywie.

Dzięki odzyskaniu silnych zasobów podstawowych w MDAX thyssenkrupp o czwartej Europa o 4,4 proc. Salzgitter o 5,7 proc. w SDAX.

Cena akcji Dom 24 Potroił się od początku roku, a słaby biznes miał się tu rozwijać przez długi czas. Teraz firma obniżyła prognozę wzrostu przychodów na rok fiskalny 2022, potwierdzając jednocześnie oczekiwania dotyczące rentowności. Po początkowym osłabieniu trajektoria stała się ostro dodatnia i odzyskała 8,7 proc.

READ  Jako „największa księgarnia na świecie”: 25 lat temu Amazon wszedł na giełdę
Continue Reading

Economy

Co oznacza anulowanie opłat za przechowywanie dla oszczędzających?

Published

on

Panoramę Frankfurtu

Większość niemieckich banków wyeliminowała ujemne stopy procentowe dla klientów prywatnych.


(Zdjęcie: dpa)

Frankfurt Od tego poniedziałku obowiązuje limit ujemnych stóp procentowych w niemiecki bank. Od 15 sierpnia bank nie będzie pobierał opłaty za przechowywanie. Dotyczy to również Postbanku i Norisbanku, które należą do Deutsche Bank.

W rezultacie liczba banków, które pobierają opłaty za ochronę prywatnych oszczędzających, nadal spada. Większość instytucji finansowych, które pobierały wyższe depozyty na rachunkach czekowych i na rachunkach rynku pieniężnego, już je ponownie anulowała. Alternatywnie, niektóre instytucje mogą teraz powrócić do przyciągania klientów płacąc dodatnie odsetki od lokat oszczędnościowych.

Tym samym niemiecki sektor bankowy reaguje na niedawną podwyżkę stóp zainicjowaną przez Europejski Bank Centralny (EBC). Pod koniec lipca Bank Centralny z kolei podniósł karne oprocentowanie depozytów krótkoterminowych banków komercyjnych z 0,5 proc. do zera.

Jeszcze przed decyzją EBC niektóre instytucje kredytowe powstrzymały się od naliczania ujemnych stóp procentowych. Bezpośrednio po posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego w sprawie stóp procentowych wiele instytucji finansowych zapowiedziało, że w przyszłości zrezygnuje z opłat powierniczych.

Dzisiejsze najlepsze oferty pracy

Znajdź najlepsze oferty pracy teraz i
Zostaniesz powiadomiony e-mailem.

Czytaj teraz

Uzyskaj dostęp do tego i wszystkich innych artykułów na

Internet i nasza aplikacja są bezpłatne przez 4 tygodnie.

śledzenie

Czytaj teraz

Uzyskaj dostęp do tego i wszystkich innych artykułów na

Internet i nasza aplikacja są bezpłatne przez 4 tygodnie.

śledzenie

READ  Co oznacza anulowanie opłat za przechowywanie dla oszczędzających?
Continue Reading

Economy

Recesja DAX: Chiny objęły początek tygodnia

Published

on

Stan: 15.08.2022 16:38

Słabe dane gospodarcze z Chin spowalniają letnią gorączkę na giełdach. DAX nie porusza się na początku tygodnia. Szczególnie gwałtownie spadają ceny ropy.

Letnie przyjęcie na giełdach na razie się skończyło. Po silnych wzrostach cen w ciągu ostatnich kilku tygodni, DAX jest dziś na wodzie i notuje poniżej 13 800 punktów. Od rocznego minimum 12 391 punktów na początku lipca niemiecki indeks wyprzedzający wzrósł o prawie 1 400 punktów. Teraz powietrze wydaje się coraz rzadsze.

Wall Street słabnie

Wall Street również ma problemy na początku tygodnia. Dow Jones rozpoczął dzień o 0,5 proc. słabiej. W ubiegłym tygodniu indeks blue chipów wzrósł o około 2,9 proc. Głównym motorem ostatniego letniego rajdu jest nadzieja, że ​​Rezerwa Federalna USA będzie kontrolować swoją politykę monetarną, podnosząc stopy procentowe, które nie są tak duże, jak uniknięcie gwałtownego spowolnienia w gospodarce.

Dane z Chin niepokoją inwestorów

Przy dzisiejszym założeniu, na giełdy trafiają dane ze świata rzeczywistego z Chin. Sprzedaż detaliczna w lipcu i produkcja przemysłowa rosły wolniej niż oczekiwali eksperci. Aby nadać gospodarce nowy impuls, chiński bank centralny po raz pierwszy od stycznia obniżył oprocentowanie rocznych operacji refinansujących z bankami.

Analityk Craig Erlam mówi, że wiadomości z Chin są „co najmniej bardzo rozczarowujące”. Nakreślili ponury obraz popytu krajowego i perspektyw wzrostu. „Optymizm inwestorów zawsze zderzał się z rzeczywistością chińskich danych gospodarczych”, mówi Erlam. Sprawia to wrażenie, że ożywienie chińskiej gospodarki po zakończeniu blokad jest krótkotrwałe. Z 2478 przypadkami infekcji koronowej kraj odnotował najwyższy poziom od trzech miesięcy. Środki blokujące wielokrotnie paraliżowały Chiny od początku pandemii, a także negatywnie wpłynęły na światową gospodarkę. Chiny mają ścisłą politykę antykoronawirusową.

Rynki towarowe pod presją

Dane z Chin wpływają głównie na ceny surowców. Ceny rudy żelaza w Chińskiej Republice Ludowej spadły o około trzy procent. Inwestorzy obawiają się stagnacji popytu. Miedź spadła o 2,5% do 7890 USD za tonę.

Ceny ropy spadają

Szczególnie duże są straty na rynkach ropy naftowej. Ropa Brent i West Texas Intermediate spadły o 5% do odpowiednio 93,24 i 87,49 USD za baryłkę. Heron Lin, ekonomista w Moody’s Analytics, powiedział, że popyt na ropę słabnie, ponieważ wyższe ceny ropy wystraszyły konsumentów i lokalne firmy logistyczne. Popyt może pozostawać pod presją przez resztę roku, ponieważ zbliżające się ograniczenia związane z koronawirusem zachęcają do tworzenia buforów i niższego zużycia ropy.

READ  Polska buduje mur przed uchodźcami

Dodatkowa inflacja kosztów paliwa gazowego

W Niemczech dzisiaj wynosi 2,419 centów/kWh Ogłoszono wysokość podatku od gazu zadecydowaną przez rządktóre muszą nosić wszystkie rodziny. Eksperci oczekują teraz dalszego wzrostu inflacji i ogromnej utraty siły nabywczej prywatnych konsumentów. Stowarzyszenia branżowe już teraz mówią o znacznych kosztach dodatkowych.

„Dopłata gazowa prawdopodobnie zwiększy inflację, w tym podatek od wartości dodanej, o około jeden punkt procentowy. W połączeniu z anulowaniem biletu za dziewięć euro i zniżką na tankowanie może to spowodować wzrost inflacji do ponad dziewięciu procent w październiku i listopadzie. To Dobra dla konsumentów ogromna utrata siły nabywczej.Poza niepewnością wywołaną wojną nerwów Putina o gaz, jest to ważny argument, dlaczego niemiecka gospodarka powinna się kurczyć w zimowym półroczu, czyli pogrążać się w recesji, skomentował główny ekonomista Commerzbanku Jörg Kramer.

Euro nie stoi na własnych nogach

Ślad euro nadal słabnie po spadku jego ceny pod koniec tygodnia. Po południu wspólna waluta była notowana poniżej 1,02 dolara. Europejski Bank Centralny ustalił ostatnio stopę referencyjną na 1,0285 USD, prawie o cały cent powyżej dziennego minimum. W piątek nadchodzące dane o ufności konsumenckiej w USA pozytywnie wsparły dolara i ciążyły euro.

Ceny hurtowe nieco spadają

wzrost Ceny hurtowe w Niemczech osłabła trzeci miesiąc z rzędu. Ceny sprzedaży w lipcu były o 19,5 procent wyższe niż rok wcześniej, poinformował dziś w Wiesbaden Federalny Urząd Statystyczny. W czerwcu odnotowano wzrost o 21,2 proc. w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku. W porównaniu z czerwcem ceny hurtowe w lipcu spadły o -0,4 proc. po raz pierwszy od października 2020 r.

Numery HelloFresh są dobrze odbierane

Zamówienia na pudełka z przepisami HelloFresh odczuwają skutki wysokiej inflacji i globalnego spowolnienia gospodarczego. W drugim kwartale skorygowany wynik operacyjny (Ebitda) spadł o 7,5 procent do prawie 146 milionów euro, ogłosiła dzisiaj grupa Berlin-Dax.

Liczba klientów w 17 krajach, w których działa HelloFresh, spadła o prawie 500 000 w porównaniu z poprzednim kwartałem do ośmiu milionów, ale nadal jest o cztery procent wyższa niż w tym samym kwartale ubiegłego roku. Berliński startup stracił ostatnio klientów, zwłaszcza na swoim najważniejszym rynku, czyli USA.

„Co najważniejsze, udało nam się uporać ze skutkami inflacji bez obciążania naszych klientów całkowicie wyższymi kosztami” – powiedział prezes firmy Dominic Richter. Sprzedaż skorygowana o różnice kursowe wzrosła o 16% w drugim kwartale do 1,96 miliarda euro, co nie było wcześniej osiągnięte w kwartale czerwcowym. W zeszłym miesiącu firma obniżyła swoje roczne cele, powołując się na ponure nastroje konsumentów. Przede wszystkim im lepiej odbierana wysoka sprzedaż na giełdzie, tym większy udział HelloFresh w indeksie DAX o dużą marżę.

READ  Co oznacza anulowanie opłat za przechowywanie dla oszczędzających?

Henkel podnosi prognozy sprzedaży

Grupa towarów konsumpcyjnych Henkel znacznie zwiększyła sprzedaż w pierwszej połowie roku dzięki boomowi w branży klejów i detergentów. Dział kosmetyczny pacjentów był w stanie urosnąć tylko organicznie nieistotny. Grupa DAX podwyższyła więc prognozę sprzedaży na 2022 r. Jednak zwiększone koszty materiałów i logistyki wpływają na zyski firmy z Düsseldorfu: Henkel działał mniej rentownie.

„W bardzo wymagającym środowisku rozwój sprzedaży w pierwszych sześciu miesiącach był wyższy niż wcześniejsze oczekiwania za cały rok”, powiedział dyrektor generalny Carsten Knobel. W okresie styczeń-czerwiec sprzedaż zakładów Pritt, Loctite i Persil wzrosła o 9,9% do około 10,9 miliarda euro, a sprzedaż wzrosła organicznie o 8,9%, ogłosił dziś Henkel.

Skorygowany wynik operacyjny (EBIT) spadł do 1,16 (rok poprzedni: 1,4) mld euro z powodu zwiększonych kosztów, których nie można w pełni zrekompensować wzrostem cen.

Zmniejszony zysk w Encaves

Wyższe płatności podatkowe obniżyły dochody operatora farm fotowoltaicznych i wiatrowych Encavis z MDAX w drugim kwartale. W praktyce jednak w Hamburgu nadal wszystko idzie gładko, więc moce wytwórcze w połączeniu z wyższymi cenami energii elektrycznej dobrze czyszczą skarbce w pierwszej połowie roku. Więc inwestorzy również ją kupują, akcje są jednym z największych zysków indeksu do południa.

„Wciąż jesteśmy wyraźnie na drodze do wzrostu”, ogłosił dziś zarząd, prezentując w Hamburgu dane z ostatniego półrocza. Potwierdzają się wstępne dane półroczne przedstawione na początku sierpnia, podobnie jak prognozy przyrostowe oparte na rozwoju biznesu w pierwszych siedmiu miesiącach. W sumie Encaves zarobiło 37 milionów euro w drugim kwartale, około 15 procent mniej niż w zeszłym roku, głównie z powodu wyższych płatności podatkowych.

Uniper jest na dobrej drodze do wyzdrowienia

Akcje Uniper rzucają wyzwanie środowisku coraz wyższych cen gazu i skutkom spadającego poziomu wody w Renie. Papiery wartościowe zagrożonych firm energetycznych wzrosły o sześć procent. Zremisowali ze swoim ostatnim ożywieniem, a skok cen dał im rajd trwający około trzech tygodni.

Poszukiwanie wyjścia z kryzysu gazowego trwa nadal wśród dużych odbiorców, takich jak Uniper. The Dziś ogłosiłem przydział gazu Powinno to przyczynić się do ratowania ważnych ogólnosystemowych importerów gazu od października. Tymczasem Niemcy robią postępy w napełnianiu zbiorników gazu, a cel 75 procent został osiągnięty dwa tygodnie przed terminem.

Zaufanie do Wielkiego Miasta

READ  Weekendowy Przegląd Ekonomia i Polityka / 03. i 04.07.2021 | Wiadomość

Grupa Grand City Real Estate zwiększyła swoje zyski dzięki wzrostom czynszów i przejęć i potwierdziła swoje oczekiwania. Wynik operacyjny FFO I, kluczowy dla branży, wzrósł o trzy procent do 97 milionów euro w pierwszej połowie roku, ogłosił MDAX. Dochód netto z wynajmu wzrósł o 6 procent do 195 milionów euro. Prezes Grupy Rafael Zamir powiedział, że grupa widzi się w dobrej pozycji do zrealizowania celów na cały rok ze względu na lepszą jakość aktywów i mocny profil finansowy.

Orzeł znów jest w centrum uwagi

Adler, inwestor nieruchomości w trudnej sytuacji, pomaga swojej zmagającej się z problemami firmie BCP. Notowana na giełdzie SDAX grupa poinformowała w obowiązkowym zawiadomieniu, że pożyczka od spółki-matki spółki zależnej w wysokości do 200 mln euro zostanie przedłużona na siedem miesięcy. Pożyczka jest teraz płatna dopiero w grudniu przyszłego roku, a nie w maju.

Adler jest pod presją na kilku frontach. Audytorzy KPMG odmówili poświadczenia rocznego sprawozdania finansowego za 2021 r. i nie chcą już współpracować z grupą.

Nordex potwierdza oczekiwania

Producent turbin wiatrowych Nordex potwierdził swoją prognozę pomimo spadku sprzedaży i milionowych strat w pierwszej połowie roku. Sprzedaż spadła o 21 procent do 2,1 miliarda euro w wyniku spadku liczby instalacji turbin wiatrowych, ogłosił wczoraj TecDAX. Operacyjnie wystąpiła strata (Ebitda) w wysokości 173 mln euro po zysku 68 mln euro rok wcześniej.

W drugim kwartale oprawy były niższe, zwłaszcza poza Europą i Ameryką Łacińską. Według własnych danych, podobnie jak inne firmy, Nordex boryka się również z zakłóceniami na rynkach energetycznym, surowcowym i logistycznym w wyniku epidemii korony i wojny na Ukrainie. Nordex potwierdził swoją prognozę, że w tym roku wygeneruje sprzedaż na poziomie od 5,2 do 5,7 miliarda euro, mniej więcej na tym samym poziomie, co w poprzednim roku, a marża Ebitda wynosi od czterech do zera procent. W pierwszym półroczu marża wyniosła ujemna 8,1 proc. Według własnych informacji firma nadal spodziewa się 8% marży w średnim okresie.

Saudi Aramco na rekordowym torze

Rosnące ceny energii na całym świecie spowodowały wzrost zysków koncernu naftowego z Arabii Saudyjskiej. W niedzielę państwowa firma poinformowała o 90-procentowym wzroście dochodu netto do 181,64 mld riali w drugim kwartale, przekraczając oczekiwania analityków. Oprócz wyższych cen ropy było to również spowodowane wyższymi wolumenami sprzedaży i marżami rafineryjnymi.

Continue Reading

Trending