Connect with us

entertainment

10 000 żołnierzy w walce: Polska zwiększa ochronę granic z Białorusią

Published

on

10 000 żołnierzy w akcji
Polska zwiększa ochronę granicy z Białorusią

Sytuacja się pogarsza: Polska chce wysłać tysiące żołnierzy na granicę z Białorusią, aby zapobiec nielegalnemu wjazdowi. Tymczasem wezwania do pomocy imigrantów rosną. W Niemczech policja federalna odnotowuje ponad 4000 wpisów z Białorusi w ciągu jednego miesiąca.

Polska chce zwiększyć liczbę żołnierzy na granicy z Białorusią do około 10 tys. Tło Jest to rosnąca liczba nielegalnych wjazdów w sąsiednim kraju. Minister obrony Mariusz Blaschak napisał na Twitterze, że około 2500 dodatkowych żołnierzy wesprze w przyszłości straż graniczną.

Rząd w Warszawie oskarżył gubernatora Białorusi Aleksandra Łukaszenkę o uporządkowane przenoszenie uchodźców z regionów objętych kryzysem na zewnętrzne granice Unii Europejskiej. Łukaszenka ogłosił pod koniec maja, że ​​Mińsk nie zabroni migrantom kontynuowania podróży do Unii Europejskiej – w odpowiedzi na surowe sankcje Zachodu wobec byłej republiki radzieckiej.

Polska postawiła zasieki z drutu kolczastego wzdłuż granicy z Białorusią. Planowano zbudować stałą twierdzę. Według polskiej straży granicznej w weekend miały miejsce jeszcze dwie próby gwałtownego przekroczenia granicy. W obu przypadkach agresywne grupy od 60 do 70 migrantów rzucały gałęziami i kamieniami w polskich strażników granicznych, władze napisały na Twitterze i opublikowały wideo. Obie próby nie powiodły się.

Migranci opuścili obóz

Tymczasem straż graniczna w kolejnym tweecie na Twitterze ogłosiła, że ​​obóz dla innej grupy migrantów, którzy tygodniami obozowali w lesie w pobliżu polskiej wsi Osnars Górny, został opuszczony. Losy tej grupy imigrantów silnie wpłynęły na polską opinię publiczną. Informacje przekazane przez straż graniczną nie mogły być niezależnie zweryfikowane, ponieważ Polska ogłosiła stan wyjątkowy na obszarze przygranicznym. Dziennikarze i asystenci nie mają wstępu.

Według policji federalnej od końca września do Niemiec nielegalnie wjechało 4246 osób z Białorusi. W całym bieżącym roku doszło już do 6657 niedozwolonych przejść granicznych z krajem Europy Wschodniej – poinformowała Komenda Federalna Policji w Poczdamie. Nic nie wskazuje na to, że sytuacja się poprawia.

W centrum nielegalnego wjazdu znajduje się zatem granica polsko-niemiecka. W weekend sytuacja nazwała skrajnie prawicową partię: zwolennicy Dir III. Weg chciał podjąć działania przeciwko uchodźcom na granicy polsko-niemieckiej z tzw. przejściami granicznymi. Ponad 50 uczestników z Brandenburgii, Saksonii, Meklemburgii-Pomorza Przedniego, Berlina i Bawarii zebrało się w niedzielę w Guppen w Brandenburgii. Policja przeprowadziła ewakuacje, konfiskując gaz pieprzowy, włócznię, maczetę i pałki.

Ministerstwo potępia nieuprawnione kontrole graniczne

Federalne Ministerstwo Spraw Wewnętrznych potępiło tę akcję. „Monopol państwa na przemoc jest w rękach państwa” – powiedział rzecznik Steve Alter. W naszym konstytucyjnym państwie nie ma „miejsca” na sprawiedliwość cywilną lub aroganckie zachowanie osób prywatnych. Kontynuował: „Ochrona granic jest obowiązkiem samego państwa”.

Wiceprezes Green, Jamila Schaeffer, wezwała do pomocy migrantom na pograniczu białorusko-polskim. „Państwa członkowskie UE mają obowiązek zapewnienia dostępu do procedur azylowych w UE, co gwarantuje prawo międzynarodowe i europejskie” – powiedziała. Scheffer skarżył się, że brak zdolności Europy do działania w zakresie polityki imigracyjnej powoduje, że UE jest otwarta na szantaż w zakresie polityki zagranicznej. „Nie możemy pozwolić, aby te próby szantażu przyniosły owoce” – powiedziała, odnosząc się do Łukaszenki. Tym, co w końcu jest potrzebne, jest solidny system azylowy, który szanuje prawa człowieka i umożliwia szybką rejestrację, dystrybucję i wdrażanie praworządności.

Catherine Goering-Eckhardt, przewodnicząca Parlamentarnej Grupy Zielonych, wezwała do dostępu do organizacji pomocowych, takich jak Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców. Zwrócił się przeciwko repatriacji z Polski, czyli repatriacji imigrantów na granicy. Zapewnienie ludziom bezpieczeństwa to wspólna europejska misja. Ale Niemcy również odegrały w tym rolę.

READ  "Wypaczasz moje słowa"
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Tydzień po urodzeniu dziecka: Aaron Carter zerwał ze swoją narzeczoną – chłopakami

Published

on

Gdy dziecko jest na miejscu, miłość się kończy. jeszcze raz …

Amerykański piosenkarz Aaron Carter („I Want Candy”) rozstał się z Melanie Martin tydzień po urodzeniu swojego pierwszego dziecka. 33-latek napisał na Twitterze: „Z powodów osobistych” idą własnymi drogami.

Carter i Martin publicznie ogłosili swój związek w styczniu 2020 roku. Były zarówno wzloty, jak i upadki, para była razem zaledwie kilka miesięcy, kiedy Melanie oznajmiła swojemu chłopakowi, że jest w ciąży. Aaron nie chciał w to uwierzyć i wybuchła kłótnia o przemoc domową. Amerykańska policja aresztowała modelkę na Instagramie za bicie i drapanie Aarona.

Rozstanie nastąpiło, niedługo potem nagle zaręczyny, tydzień temu wspólne dziecko, a teraz znowu rozstanie.

Głównymi zarzutami była jego rodzina. W kilku listach młodszy brat piosenkarza „Backstreet Boys”, 41-letniego Nicka Cartera, skarżył się na rzekome kłamstwa i ingerencję jego rodziny. Oskarżył swoją byłą narzeczoną o potajemne utrzymywanie kontaktu ze swoją siostrą bliźniaczką Angel.

Carter napisał, że został zdradzony i zdradzony przez rodzinę. Próbowałem umieścić go pod opieką. Teraz jego najważniejszym zadaniem jako samotnego ojca jest pełna opieka nad swoim synem, księciem.

Prince urodził się 22 listopada. „Cene cesarskie cięcie w trybie nagłym 13 godzin porodu, ale moja narzeczona jest w doskonałym zdrowiu” – napisał w zeszłym tygodniu na Instagramie Papa Aaron.

Spór między rodzeństwem często trafiał na pierwsze strony gazet. Brat Nick i siostra bliźniaczka Angel złożyli zakaz komunikacji w 2019 roku po tym, jak Aaron groził. Muzyk wcześniej kilkakrotnie wypowiadał się publicznie o swojej historii nadużywania substancji i zaburzeń psychicznych.

READ  Pieśni z pasją życia i głębokim smutkiem - Rheinfelden
Continue Reading

entertainment

Netflix w grudniu: nie możemy się doczekać tych filmów i seriali

Published

on

Drobna, niewrażliwa i szalenie denerwująca: tak wielu widzów myślało o pierwszym sezonie tej modowej komedii w miejscu pracy. Jednak niektórzy krytycy wydają się być w stanie wygrać coś w rodzaju niezdarnej Emily (Lily Collins), samozwańczej ekspertki od mediów społecznościowych, ponieważ serial był nominowany do nagrody Złotego Globu dla najlepszej komedii. W drugim sezonie wprawny Amerykanin z niewielką znajomością francuskiego podróżuje między innymi z Paryża do St Tropez – przynajmniej praca sprzętu i aparatu powinna znów być przekonująca.

Zatoczka Sheetz; 1-6 pracowników

Dostępne od: 22.12.

Po Sky i Amazon Prime Video, Netflix ma teraz w swoim programie także ten nagradzany amerykański sitcom: Niezwykle zamożna rodzina Rose z dnia na dzień traci fortunę na skutek przypadkowych oszustw podatkowych. W małym miasteczku Chet Creek, które kilka lat temu dali swojemu synowi urodzinowego żartu, starsza para musi zacząć od nowa ze swoimi dziećmi. Pod tą całą absurdalną fabułą kryje się wiele serca i mądrości – dlatego sitcom otrzymał bardzo szczególny zaszczyt: jako jeden z zaledwie czterech seriali, jakie kiedykolwiek powstały, „Sheets Creek” zdołał zdobyć Emmy dla każdego z głównych aktorów. (Ponadto: ta seria Netflix bije teraz światowe rekordy – co nas wcale nie dziwi)

Kobra Kai; sezon 4

Dostępne od: 31.12.

Byli wrogowie Daniel Larseau (Ralph Macchio) i Johnny Lawrence (William Zabka) spotykają się ponownie w czwartym sezonie dramatu — i stworzyli dojo, Miyagi Do i Eagle Fang. Wspólny antagonista: główny złoczyńca John Kress (grany przez Martina Cove) i jego drużyna bojowa Cobra Kai Dojo. Dramatycznym wydarzeniem sezonu będą najprawdopodobniej Mistrzostwa w All-Valley, zawody, w których Daniel i Johnny stoczyli niesławną rozgrywkę w „Karate Kid” z 1984 r. (Więcej na ten temat: Cobra Kai: To sprawia, że ​​serial jest największą atrakcją Netflixa. )

Ain Qwer; Sezon 6

Dostępne od: 31.12.

Nie ma tak konserwatywnego stanu w USA jak Teksas. Właśnie dlatego Fab Five postanowiła zburzyć niektóre mury w sezonie 6. Ekscentryczny program LGBTQ+ o szefie kuchni Anthonym Borowskim, dekoratorze wnętrz Bobbym Burke, ekspertu od fryzur i makijażu Jonathanie Van Nessie, trenerze Karamo Brown i stylistce Tan France to jedna z najbardziej wpływowych produkcji Netflixa, która co sezon pokazuje mu na nowo, co zmienia słuchanie i akceptację. sprowadza osobę.

READ  Wiedeński Festiwal Filmów Żydowskich - pod hasłem „Mimo to”
Continue Reading

entertainment

Fani są wrogo nastawieni do Anny Heizer z powodu mutanta Omicron: ona mocno strzela!

Published

on

11,881

Fani są wrogo nastawieni do Anny Heizer z powodu mutanta Omicron: ona mocno strzela!

Ze względu na mutację Omikron, Namibia jest również regionem zmiennym dla wirusa. Świąteczne plany podróży Anny Heiser są do góry nogami!

Namibia – Nowy mutant omicron trzyma świat w napięciu. Nowy wariant koronawirusa mocno uderza teraz w 31-letnią Annę Heizer i jej młodą rodzinę. Wrzosy nie są dotknięte, ale ich rodzima Namibia jest inaczej dotknięta.

Anna Heizer (31 l.) w poście na Instagramie. © Instagram / Zrzut ekranu / anna_m._heiser

Ponieważ znajduje się na granicy RPA, rzekomego miejsca pochodzenia boomu Omikron. Z tego powodu Republika Federalna Niemiec wyznaczyła Namibię jako region zmieniający się dla wirusa wraz z RPA, Zimbabwe, Botswaną, Mozambikiem, Eswatini, Malawi i Lesotho.

Plany urodzinowe Anny, 36-letniego Geralda i syna Leona zostały początkowo udaremnione, jak ujawniła w weekend polska mama na swoim Instagramie.

Para planowała spędzić w Niemczech tylko dwa dni przed wyjazdem do Polski. Ale na razie wszystko jest do góry nogami. Rodzina jest bezradna. Z drugiej strony, niektórzy fani wydają się dokładnie wiedzieć, co jest najlepsze dla Heisers: powinni zostać w Namibii na święta!

Kryzys tożsamości i wydłużenie nóg: GNTM-Theresia z Desiree Nick
Theresia Bernd Fisher
Kryzys tożsamości i wydłużenie nóg: GNTM-Theresia z Desiree Nick

Anna w ogóle tego nie lubi. W swojej historii na Instagramie odpowiedziała na tę sugestię i jest również bardzo zdenerwowana, że ​​niektórzy z jej obserwatorów oskarżyli ją o „samolubność”.

Poza tym ze strony fanów istnieją inne uprzedzenia, że ​​Anna narazi swojego syna na niebezpieczeństwo i „oczywiście wciągnie Omikrona”.

Uczestnik „Namibia sucht Frau” odpowiedział kilkoma argumentami: „Namibia to nie Republika Południowej Afryki. Obecnie mamy wskaźnik zapadalności na poziomie 2,3. Nie dlatego, że nie ma tu testów, ale po prostu dlatego, że jest lato i prawie nikt nie choruje”. , Namibia jest trzy razy większa od Niemiec , gdzie rodzina nie chce jechać, ale Polska.

A więc jasne: Heisers przyjadą do Polski na Boże Narodzenie, jeśli będzie to prawnie możliwe.

READ  Półfinał: Półnagie kobiety protestują przeciwko „Następnemu modelowi Niemiec” - Media - Społeczeństwo
Continue Reading

Trending