Connect with us

science

▷ Nowa treść na aktionsbündnis-osteoporose.de / Odżywianie i ćwiczenia w …

Published

on

09.30.2021 – 15:42

Sojusz Działań na rzecz Osteoporozy

Berlin (OTS)

W Niemczech na osteoporozę cierpi 6,3 mln osób. Tylko co piąty z nich jest traktowany właściwie.[1] Zrównoważona dieta i ćwiczenia są kluczowymi czynnikami w zapobieganiu lub skutecznym leczeniu osteoporozy. Właśnie dlatego Osteoporosis Alliance opracowało teraz swoją stronę internetową z wieloma filmami i poradami ekspertów: animowane receptury przepisów, codzienne plany posiłków i filmy z ćwiczeniami pokazują, jak kobiety i mężczyźni mogą skutecznie wspierać zdrowie kości. Oferta jest stale aktualizowana i poszerzana o nowe artykuły.

Zdrowe przepisy: wapń i witamina D wzmacniają kości

Odpowiednia podaż wapnia i witaminy D to podstawa leczenia osteoporozy – zarówno profilaktycznie, jak i po zdiagnozowaniu choroby. Wapń działa przede wszystkim na budowę kości i zębów, czyniąc je twardymi i stabilnymi. Jest spożywany z pożywieniem. Z drugiej strony witamina D powstaje przede wszystkim w skórze, gdy jest ona wystawiona na działanie promieni słonecznych. „Spożywamy tylko 10 do 20 procent naszej żywności”[2]Znany jako dietetyk, dr. Rita Hermann wyjaśnia udane połączenie tych dwóch substancji: „Wapń może pełnić swoje funkcje w organizmie tylko wtedy, gdy jest wystarczająco dostarczany z witaminą D, zapewnia wchłanianie wapnia w organizmie i włączanie go do kości”.[3] Niedobór witaminy D lub wapnia sprzyja osteoporozie lub może pogorszyć chorobę.[4]I [5] Na zaktualizowanej stronie internetowej Osteoporosis Alliance dr. Hermann wyraźnie wyjaśnia więcej powiązań między osteoporozą a odżywianiem. Podsumowuje najważniejsze czynniki ryzyka, wyjaśnia mity lub prowadzi przez bardzo konkretny tydzień wypełniony pysznymi i łatwymi do przyrządzenia potrawami.

Filmy z ćwiczeniami: ruch przyspiesza metabolizm kości

Kości to żywe tkanki, które tworzą się i rozkładają oraz mają własny metabolizm. Jest to jeden z powodów, dla których tak wiele można osiągnąć poprzez ukierunkowane ćwiczenia w osteoporozie. Chirurg ortopeda i urazowy dr. Birgit Ring podkreśla, że: “Ćwiczenia wzmacniają kości w każdym wieku i pomagają zmniejszyć ryzyko złamań. Najważniejsze podstawowe zasady treningu to: regularny i długotrwały trening, trening siłowy przed treningiem wytrzymałościowym, intensywniejszy wysiłek lepiej i mniej. Więcej powtórzeń ćwiczenia niż wiele powtórzeń na niskim poziomie. Ponadto ćwiczenia równowagi są dobre dla uniknięcia upadków i związanych z nimi złamań kości. Filmy sportowe pokazują dokładnie, jak to wygląda w praktyce. Opracowany we współpracy z liderem grupy samopomocy osteoporozy i doświadczonym terapeutą ruchu. Filmy sportowe będą w regularnych odstępach rozszerzane do końca roku o odpowiednie ćwiczenia zapobiegające chorobom i wspomagające leczenie.

READ  Wirusy związane z SARS-CoV-2 wykryto u nietoperzy laotańskich

Rozmowa z lekarzem jest ważna

Niezależnie od tego, czy jest to dieta, czy ćwiczenia, osoby z osteoporozą powinny wcześniej omówić wszystkie środki z lekarzem. W ten sposób można np. określić optymalny poziom treningu lub czy oprócz naturalnych źródeł wapnia i witaminy D konieczne są inne preparaty lub zabiegi medyczne. Nowa oferta na stronie skierowana jest do wszystkich, którzy chcą zrobić coś dla mocnych i zdrowych kości. Nasza rada: Porozmawiaj z lekarzem o ryzyku osteoporozy.

Informacje o kampanii osteoporozy i kampanii BONE.STARK.MACHER. A także o osteoporozie, a także broszurę i różne materiały, które można pobrać na stronie www.aktionsbündnis-osteoporose.de.

[1] Hadji B, Klein S, Goth H, et al. Epidemiologia osteoporozy – badanie ortopedyczne. Analiza danych rutynowych ubezpieczeń zdrowotnych. Dtsch Arztebl Int. 2013; 110 (4): 52-57.

[2] Niemieckie Towarzystwo Żywienia V. Wybrane pytania i odpowiedzi dotyczące witaminy D. www.dge.de/wissenschaft/weitere-publikationen/faqs/vitamin-d/?L=0#lm. Ostatni dostęp 25 maja 2021 r.

[3] Niemieckie Towarzystwo Żywienia V. Wybrane pytania i odpowiedzi dotyczące witaminy D. www.dge.de/wissenschaft/weitere-publikationen/faqs/vitamin-d/#was. Ostatni dostęp 25 maja 2021 r.

[4] Grupy samopomocy osteoporozy Dachverband mi. V. Witamina D i osteoporoza. www.osd-ev.org/osteoporose-therapie/osteoporose-ernaehrung/vitamin-d/#_ftn2. Ostatni dostęp 25 maja 2021 r.

[5] Niemieckie Towarzystwo Żywienia V. Wybrane pytania i odpowiedzi dotyczące wapnia. www.dge.de/wissenschaft/weitere-publikationen/faqs/calcium/?L=0#mangel. Ostatni dostęp 25 maja 2021 r.

DE-PRO-0821-00012

Kontakt z mediami:

Biuro prasowe Osteoporosis Alliance
c/o Medizin & PR GmbH – Komunikacja zdrowotna
Eupener Strasse 60, 50933 Kolonia
E-mail: [email protected]
Tel: 0221 / 77543-0

Twoje kontakty:
Birgit Decory, Barbara Kluge i Jasmine Muller

Oryginalna treść: Action Alliance for Osteoporosis, przekazana przez aktualności

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Ta niebezpieczna dezinformacja pojawiła się wokół tematu profilaktyki raka piersi

Published

on

Diagnoza raka piersi dotyczy wielu kobiet w Niemczech. Niektórzy słyszą to po raz pierwszy w życiu, a inni wracają do choroby (często Odpowiadają za to dwa czynniki ryzyka). Istnieje wiele plotek o przyczynach i środkach zapobiegawczych, które chcielibyśmy dzisiaj wyjaśnić.

Geny odgrywają dużą rolę

To prawda, że ​​niektóre mutacje genetyczne kilkakrotnie zwiększają ryzyko zachorowania na raka piersi. 70% wszystkich kobiet z wykrywalną mutacją BRCA1 faktycznie zachoruje na raka piersi. Jednak większość pacjentów, którzy otrzymują diagnozę, nie ma historii rodzinnej.

Według dr. Sumana Arora, wiceprezes Zdrowie z dnia na dzień Indie, Inne czynniki odgrywają znacznie większą rolę:

Około 13% kobiet w populacji ogólnej zachoruje na raka piersi w pewnym momencie swojego życia. Zakłada się, że tylko około 5 do 10% wszystkich przypadków jest dziedzicznych. Większość ludzi nie ma historii rodzinnej, co sugeruje, że inne czynniki, takie jak środowisko i styl życia, odgrywają większą rolę.

Nie oznacza to jednak, że kobiety z chorobą często w rodzinie powinny całkowicie wykluczyć składnik genetyczny, ponieważ jest to bardzo poważny czynnik ryzyka.

Wiek odgrywa główną rolę

Jest to błąd. Diagnoza raka piersi nie kończy się w każdym wieku. Choroba najczęściej dotyka kobiety w wieku 50 lat lub starsze, ale nie oznacza to, że młode kobiety są na nią odporne i powinny poważnie podchodzić do swoich badań lekarskich.

Karmienie piersią może zapobiegać rakowi

Podczas gdy karmienie piersią dzieci może zmniejszyć ryzyko raka piersi, młode matki nie mogą temu zapobiec.

Pigułki antykoncepcyjne mogą powodować raka piersi

Zażywanie tabletek robi głośne Pinkville Nie stwarzają dużego ryzyka zachorowania na raka piersi, ponieważ zawierają raczej niewielkie ilości progesteronu i estrogenu.

współudział Mosiądz

Chociaż noszenie staników jest czasami powiązane z rozwojem raka piersi, nie udowodniono jeszcze, że są one ze sobą powiązane.

READ  Korona w Kolonii: liczba zachorowań wynosi nieco ponad 100 - taka jest obecna sytuacja w Fiedelen

Zapobieganie jest możliwe dzięki zdrowej diecie

Generalnie zaleca się zdrowy tryb życia, ale zdrowa dieta lub aktywność fizyczna nie mogą zapobiec rakowi piersi. Tylko zdrowy styl życia może nieco zmniejszyć ryzyko.

Radzimy bardzo świadomie podchodzić do profilaktycznych badań kontrolnych i regularnie macać piersi – do czasu ich uzyskania Pięć oznak raka piersi sprężysty. Jeśli rak zostanie wykryty wcześnie, szanse na całkowite wyleczenie są bardzo duże.

Continue Reading

science

Połączenie galaktyk karłowatych: naukowcy odkrywają charakterystyczne gromady kuliste

Published

on

połączenie galaktyk karłowatych
Naukowcy odkrywają charakterystyczne gromady kuliste

Wielki Obłok Magellana to galaktyka sąsiadująca z Drogą Mleczną. Tam naukowcy natknęli się na gromadę kulistą, jedyny świadek połączenia dwóch małych galaktyk. Odkrycie potwierdza regułę w kosmologii.

Gromada kulista NGC 2005 to dziwny gaz w Wielkim Obłoku Magellana, małej galaktyce sąsiadującej z Drogą Mleczną. Obserwacje przeprowadzone przez międzynarodowy zespół naukowców pokazują, że skład chemiczny jej gwiazd znacznie różni się od składu innych gromad gwiazd w galaktyce karłowatej. W związku z tym powinny to być pozostałości mniejszej galaktyki, która połączyła się z Wielkim Obłokiem Magellana, Tak więc naukowcy z czasopisma „Nature Astronomy”. Widzisz to jako afirmację „hierarchicznego scenariusza” kosmologii.

„Następnie obserwowane przez nas duże galaktyki osiągnęły swoją ogromną masę, łącząc się z wieloma mniejszymi galaktykami” – wyjaśniają Alessio Mucciarelli wraz z kolegami z Uniwersytetu Bolońskiego we Włoszech. „Ale ten proces powinien zachodzić również w galaktykach mniejszych satelitów, takich jak Obłoki Magellana”. Widać to w symulacjach komputerowych ewolucji kosmicznej – ale jak dotąd nie ma obserwacji, które dowodzą takich połączeń w galaktykach karłowatych.

Mucciarelli i współpracownicy przebadali 11 gromad kulistych w Wielkim Obłoku Magellana i 15 gromad kulistych w Drodze Mlecznej, korzystając z własnych obserwacji i danych archiwalnych z Bardzo Dużego Teleskopu ESO w Chile. Gromady kuliste to niezwykle gęste gromady kilku tysięcy gwiazd. “Ze względu na swoją gęstość mogą przetrwać połączenia przez miliardy lat” – podczas gdy mniejsza galaktyka, która przebiła się przez większą, już w tym czasie rozpadła się bez śladu – twierdzą naukowcy.

„duże różnice chemiczne”

Zgodnie z oczekiwaniami skład chemiczny gwiazd w gromadach kulistych Drogi Mlecznej i Wielkiego Obłoku Magellana znacznie się od siebie różni, ponieważ obie galaktyki mają różne historie ewolucyjne. Mucciarelli postrzega to jako potwierdzenie, że gromady kuliste są dobrze przystosowane do badania ewolucji galaktyk. Istnieje jednak anomalia wśród gromad kulistych Wielkiego Obłoku Magellana: NGC 2005 nie pasuje do innych gromad galaktyki karłowatej.

„Oczywiste różnice chemiczne między NGC 2005 a innymi gromadami kulistymi pokazują, że musiały istnieć tutaj dwie bardzo różne ścieżki ewolucyjne” – powiedzieli Mucciarelli i współpracownicy. NGC 2005 nie mogła powstać w tym samym środowisku, co inne gromady gwiazd. Zamiast tego niższy udział ciężkich pierwiastków pokazuje, że NGC 2005 pochodzi ze znacznie mniejszej galaktyki, w której formowanie się gwiazd zachodziło wolniej niż Wielki Obłok Magellana.

Tak więc NGC 2005 jest jedynym zachowanym świadkiem połączenia małej galaktyki z Wielkim Obłokiem Magellana. Nie ma już śladu po samej małej galaktyce, ponieważ proces ten miał miejsce podobno miliardy lat temu. Zgodnie z przewidywaniami scenariusza hierarchicznego, nie tylko duże galaktyki, ale także galaktyki karłowate rosną w wyniku fuzji.

READ  Paradontoza zwiększa ryzyko demencji – praktyka gojenia
Continue Reading

science

Leczenie raka lekami przeciwdepresyjnymi: badanie bada nową formę leczenia

Published

on

  • Nowa nadzieja dla raka okrężnicy i trzustki
  • umiejętność Leki przeciwdepresyjne spowalniają wzrost guza?
  • Leki przeciwdepresyjne na raka: Pierwsza obiecująca egzaminy z myszami

Obecne badania nad leczeniem raka w ramach badania pacjentów dają nadzieję na nową formę leczenia: Według szwajcarskich naukowców znany antydepresant „Prozac” może zapobiegać rozwojowi guzów okrężnicy i raka trzustki. Udowodniły to przynajmniej pierwsze obiecujące testy na myszach.

Leki przeciwdepresyjne na raka: mówi się, że Prozac spowalnia wzrost guza

Sprawę zbadał zespół badawczy z Uniwersytetu w Zurychu W niedawnym badaniuJak serotonina wpływa na komórki rakowe. Serotonina znana jest również jako „hormon szczęścia” i odpowiada przede wszystkim za nasz nastrój. Osoby z niskim poziomem serotoniny mogą cierpieć na depresję. Tak wiele popularnych antydepresantów zaczyna się tutaj. Często są inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny i zwiększają poziom serotoniny w mózgu.

Jednak większość serotoniny jest wytwarzana w wyściółce jelit i magazynowana w płytkach krwi. Inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) zwiększają poziom serotoniny w mózgu, zmniejszając w ten sposób poziom serotoniny w płytkach krwi. Naukowcy odkryli, że komórki rakowe wykorzystują serotoninę przekaźnikową do kamuflowania się przed komórkami odpornościowymi.

W jaki sposób antydepresyjna fluoksetyna, lepiej znana jako Prozac, może pomóc w walce z rakiem? Ponieważ antydepresanty obniżają poziom serotoniny w płytkach krwi, nowotwory nie mogą już używać substancji przekaźnikowej. W eksperymentach na myszach naukowcy odkryli, że wzrost guza znacznie spowolnił u myszy i że więcej limfocytów T migrowało do guzów, aby walczyć z rakiem.

Blokery serotoniny pomagają zidentyfikować komórki rakowe

„Leki przeciwdepresyjne i inne blokery serotoniny powodują, że komórki odpornościowe ponownie rozpoznają komórki rakowe i skutecznie je eliminują” – wyjaśnia jeden z naukowców biorących udział w badaniu. Może spowolnić wzrost raka okrężnicy i trzustki u myszy.

Porada dla książek: komórki rakowe nie lubią jagód — sprawdź Amazon

„Nasze wyniki dają nadzieję pacjentom chorym na raka, ponieważ stosowane leki zostały już zatwierdzone do użytku klinicznego” – mówi badacz Pierre-Alain Clavin. Mam nadzieję, że rozpoczną się również badania kliniczne leki przeciwdepresyjne na raka Zacznij wkrótce.

READ  Czy rozprzestrzenianie się korony w dużych miastach jest sezonowe?

Interesujące również: Antybiotyki zwiększają ryzyko raka okrężnicy: badanie pokazuje związek

Artykuł zawiera linki afiliacyjne

*Uwaga: W redakcji zawsze szukamy produktów przydatnych dla naszych czytelników. Linki podane w tym artykule i oznaczone ikoną koszyka na zakupy lub gwiazdką są nazywane linkami partnerskimi/linkami sponsorowanymi. Jeśli klikniesz na jeden z tych linków i dokonasz z niego zakupu, otrzymamy prowizję od sprzedawcy. To nie zmienia ceny dla Ciebie. Nasze raporty redakcyjne są przede wszystkim niezależne od obecności lub wysokości prowizji.

Continue Reading

Trending