„Boże błogosław Polskę i Boże błogosław Amerykę”. Gratulacje od prezydenta Dudy i premiera Morawieckiego

„Najszczersze gratulacje” z okazji zaprzysiężenia na 46. prezydenta USA złożył Joe Bidenowi w środę wieczorem prezydent Andrzej Duda. Dodał, że liczy „na bliską współpracę (…) w zakresie dalszego wzmacniania polsko-amerykańskiego partnerstwa strategicznego”.

„Polska uważa Stany Zjednoczone za filar globalnej wolności, stabilności i pokoju” – napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Joe Biden został w środę zaprzysiężony na 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. W czasie swojego przemówienia po złożeniu przysięgi nowy amerykański przywódca mówił, że „to jest dzień Ameryki”. – To jest dzień demokracji. Dzień historii oraz nadziei. Odnowienia i gotowości. Dziś świętujemy triumf nie kandydata, ale sprawy. Sprawy, którą jest demokracja – powiedział. Po uroczystej inauguracji Bidena polski prezydent Andrzej Duda złożył mu na Twitterze „najszczersze gratulacje”.

„Liczę na bliską współpracę z panem, Panie Prezydencie, w zakresie dalszego wzmacniania polsko-amerykańskiego partnerstwa strategicznego. Boże błogosław Polskę i Boże błogosław Amerykę!” – napisał.

Gratulacje nowemu prezydentowi USA złożył także premier Mateusz Morawiecki. „Życzę powodzenia zarówno prezydentowi, jak i wiceprezydent Kamali Harris” – napisał w środę wieczorem na Twitterze premier. Morawiecki podkreślił, że „Polska uważa Stany Zjednoczone za filar globalnej wolności, stabilności i pokoju”. Dodał, że nie może doczekać się współpracy z nowymi władzami USA.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*